foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
UWAGA! Z powodu awarii starej witryny naszej szkoły aktualnie pracujemy nad nową. Przepraszamy za utrudnienia :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Latem pod gołym niebem można robić rzeczy, których podczas innych pór roku robić się nie da. Na przykład oglądać filmy. A czy można oglądać film pod gwiazdami na boisku szkolnym w towarzystwie rodziców, rodzeństwa i nauczycieli? Oczywiście, że tak.

W Zespole Szkół w Lipnie, na zakończenie pięknego, gorącego lata, odbył się po raz drugi wieczór filmowy pod gwiazdami. Każdy z leżakiem pod pachą i kocykiem zajmował sobie najlepsze miejsca na murawie. Objadając się popcornem, którego nie mogło zabraknąć w prawdziwym kinie, oglądaliśmy wzruszający familijny film „Cudowny chłopiec”.

W przerwie można było posilić się hot dogiem i przepysznymi sałatkami przygotowanymi przez rodziców i nauczycieli, zakupić sobie przetwory na zimę. Odbyło się również losowanie nagród dla uczestników oraz podziwialiśmy gwiazdy na niebie przez profesjonalną lunetę.

Wieczór uważamy za udany, choć w połowie przerwany przez nagłe załamanie pogody. Dziękujemy wszystkim za tak liczny udział w wieczorze i pomoc w jego organizacji.

Dyrekcja, Nauczyciele, Rada Rodziców ZS w Lipnie

[FOTORELACJA]

noc2018

„Ziemię mamy tylko jedną, więc szanujmy Ją,

bo cóż z nami stanie się, gdy zniszczymy własny dom?”.

Takie motto przyświecało nam, kiedy 21 września społeczność naszej szkoły wzięła udział w corocznej, międzynarodowej akcji „SPRZĄTANIE ŚWIATA”. W tym roku przebiegała ona pod hasłem: „Segreguję. 2 x więcej, 2 x czyściej”.

Akcję zainicjowaliśmy kilka dni wcześniej, ogłaszając w szkole zbiórkę makulatury oraz starych, zużytych telefonów. W piątek natomiast przystąpiliśmy do zrobienia porządku wokół szkoły, na dziedzińcu, placu zabaw, boiskach sportowych oraz zazielenianiu terenu szkolnego. Uczniowie klas I-VII posadzili w sumie 20 krzewów ozdobnych, głównie wzdłuż budynku A i B oraz na dziedzińcu. Ponadto w klasach młodszych odbyły się pogadanki o charakterze proekologicznym wzbogacone grami edukacyjnymi oraz konkurs plastyczny na temat: „Segregując śmieci-chronię środowisko”.

Małgorzata Bamburowicz-Węglarska

[FOTORELACJA]

sprzatanie2018

       Już na początku roku szkolnego uczniowie naszej szkoły, którzy uczestniczą w projekcie przyrodniczym, wykazali pęd ku wiedzy. 20 września 35 uczniów wzięło udział w  Dniu Młodego Odkrywcy w Szkole Podstawowej nr 1 w Lesznie. Najpierw przez godzinę eksperymentowali  z wykorzystaniem eksponatów Naukobusu Centrum Nauki Kopernik.
Badali szybkość spadania piórka i gumki w próżni, poznawali organy  człowieka i próbowali umiejscowić je w jego wnętrzu, następnie poznawali w praktyce twierdzenie Pitagorasa i doświadczali na własnych osobach prawo zachowania pędu oraz zjawiska elektrostatyczne.

      W czasie kolejnej godziny dzieci uczestniczyły w pokazach fizycznych i chemicznych, zajęciach muzycznych oraz pokazach robotów. W każdej z sal szkoły działo się coś ciekawego, niestety nie wszystko udało się nam obejrzeć. Do Lipna wróciliśmy zmęczeni, ale z przekonaniem, że chcielibyśmy taki dzień zorganizować w naszej szkole.

                                                         Małgorzata Węglarska, Maria Matukiewicz, Jacek Kaftan

[FOTORELACJA]

lesznosp1

18 września 2018 r. w murach Wydziału Pedagogiczno - Artystycznego UAM w Kaliszu licznie zgromadzeni dyrektorzy i nauczyciele szkół z terenu Południowej Wielkopolski wraz z zaproszonymi gośćmi wzięli udział w konferencji edukacyjno - naukowej pt. „Uczenie przez konstruowanie – szansą dla młodych talentów”. Wydarzenie zorganizowało Centrum Nauki Kopernik z Warszawy wraz z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu.

Konferencję objął honorowym patronatem Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, a uroczystego otwarcia konferencji dokonała Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, która zwróciła szczególną uwagę na rolę idei konstruowania w obecnej rzeczywistości.

Centrum Nauki Kopernik od dawna propaguje ideę uczenia się przez doświadczanie i wspiera edukatorów w ich pracy. Projekty takie jak Modułowe Pracownie Przyrodnicze, Konstruktorzy Marzeń czy program Klub Młodego Odkrywcy to tylko wybrane obszary, które zostały zaprezentowane uczestnikom konferencji. W organizację wydarzenia zaangażowała się także firma Pratt&Whitney w Kaliszu. W czasie czterech seminariów tematycznych uczestnicy mogli samodzielnie eksperymentować. /tekst: kmo.org.pl/

W eksperymentowaniu pomagali trenerzy z CNK z Warszawy oraz nauczycielki z Zespołu Szkół w Lipnie pani Izabela Kaczmarek i Katarzyna Frach, które prowadzą od trzech lat Klub Młodego Odkrywcy dla uczniów z edukacji wczesnoszkolnej. Uczestnicy super bawili się przy wykonywaniu różnych doświadczeń. Warsztaty, które przeprowadziły bardzo spodobały się uczestnikom i pomogły w decyzji założenia klubów w innych szkołach.

Izabela Kaczmarek, Katarzyna Frach

konferencja

Zastanawiali się nasi najmłodsi uczniowie z klasy Ib i IIb, którzy w dniu 19 września uczestniczyli w Dniu Zawodowca, organizowanym w Zespole Szkół nr 4 w Lesznie. Byli wśród naszych uczniów tacy, którzy stwierdzili, że to najlepsza wycieczka, a nawet najlepszy dzień w życiu.

Ich wybory dotyczące przyszłego zawodu zmienią się pewnie jeszcze 10 razy, ale przynajmniej mogli zobaczyć, dotknąć i podziałać jako hydraulik, elektryk, stolarz, fryzjer, cukiernik, kucharz, geodeta, fotograf i sprzedawca. Było także wiele atrakcji w postaci zabaw, tańca, konkurencji sportowych, rysowania kredą. Nie zabrakło tego, co dzieci lubią najbardziej, czyli cukierków, lizaków, ciasteczek i waty cukrowej, którą niektórzy jedli po raz pierwszy w życiu.

Spotkaliśmy tam wielu absolwentów naszej szkoły, którzy zaopiekowali się nami i byli bardzo mili dla swoich młodszych kolegów. Kto wie, ilu z odwiedzających będzie za 7 czy 8 lat uczniami tej szkoły?

Katarzyna Frach, Izabela Kaczmarek, Alicja Nosek

[FOTORELACJA]

zs4

 

Na hipodromie w Racocie odbył się coroczny Bieg Olimpijski. W tym roku był on podwójnie wyjątkowy, bo odbywał się po raz dwudziesty piąty i został nazwany imieniem zmarłej niedawno Ireny Szewińskiej.

Bieg Olimpijski uświetnili swoją obecnością także olimpijczycy: Anita Włodarczyk, której przedstawiać nikomu nie trzeba; Andrzej Wróbel, trzykrotny mistrz olimpijski w lekkiej atletyce; Dariusz Woźniak złoty medalista z Barcelony w pięcioboju; Andrzej Głyda kościański olimpijczyk; Romuald Rasiak, paraolimpijczyk, siatkarz; Tadeusz Kulczycki, lekkoatleta, Jaromir Radke olimpijczyk, łyżwiarz. Nie zabrakło też przedstawicieli władz samorządowych i centralnych oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Zanim jednak bieg wystartował na maszty wciągnięto flagi olimpijską i Szkolnego Związku Sportowego "Jantar", a także zapalono znicz olimpijski, czego dokonał Jaromir Radke. W końcu uczestnicy przeszli na start i nie byli to tylko biegacze, ale także kijkarze, czy spacerowicze, nawet rodziny z dziećmi w wózkach. Wiele osób, zwłaszcza dzieci i młodzież szkolna, przyjechali z dalszych zakątków Wielkopolski, a nawet z innych województw. Jak się okazało linię mety przekroczyło 2200 osób.

Nie mogło zabraknąć tam również ekipy z Zespołu Szkół w Lipnie wraz z opiekunami, którzy w wyśmienitych humorach pokonali dystans 5 km. Na koniec odbył się piknik, a także rozlosowano nagrody. Wszystkim uczniom biorącym udział w tych zawodach serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału za rok.

Kinga Stachowiak, Andrzej Fularz, Dariusz Podgórski

biegr

Próbowaliście kiedyś przejść przez kartkę? To był temat naszego pierwszego spotkania po wakacjach. Uwierzcie nam - da się! A widzieliście czary- mary ze znikającym atramentem? To też u nas! Po tych zajęciach wiemy już na pewno, że ocet utrwala kolory! Było też doświadczenie ze świeczką, która zapalona z obu stron, zachowuje się jak wahadło. Z tą różnicą, że nie chce przestać się wahać. W tym roku szkolnym dołączą do nas koledzy z klasy I b. Mamy w planie Dzień Eksperymentów, na który zaprosimy wszystkie koleżanki i kolegów z klas I-III, ale najpierw musimy się jeszcze dużo nauczyć.

Katarzyna Frach, Izabela Kaczmarek

klub1

       3 września 2018 roku w Zespole Szkół w Lipnie uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2018/2019.

Dyrektor szkoły pani Aldona Ginter powitała wszystkich przybyłych uczniów, nauczycieli, rodziców, a szczególnie serdecznie powitała najmłodszych uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole. Dyrektor szkoły życzyła wszystkim w nowym roku szkolnym wielu sukcesów, wzajemnej życzliwości, zaufania, aby przebywanie w naszej szkole sprawiało dużo przyjemności. Nauczycielom niegasnącego zapału, dużo cierpliwości, sił w pokonywaniu trudności i satysfakcji ze współpracy z uczniami. Uczniom nowych pięknych doświadczeń, sił do realizacji swoich pasji i zainteresowań, wytrwałości w realizacji celów, powodzenia. Rodzicom i opiekunom cierpliwości i konsekwencji w trudnym wychowywaniu swoich dzieci i wiele radości z ich osiągnięć.

       Po inauguracji roku szkolnego 2018/2019 nastąpiły pierwsze powakacyjne spotkania z wychowawcami w klasach.

       Ten nowy rok szkolny stawia przed całą społecznością szkolną także nowe wyzwania. Dołożymy wszelkich starań, by stworzyć w szkole przyjazny klimat, rozwijać w naszych uczniach ducha koleżeństwa i wzajemnego szacunku, kształcić młode umysły, a w sercach rozwijać i pogłębiać uczucia patriotyczne, do czego zobowiązuje nas patron szkoły. Pragniemy wykształcić i wychować ludzi mądrych, szlachetnych, uczciwych, „otwartych na świat, ale kochających swój dom i rodzinny kraj”.

[FOTORELACJA]

rokszk2018

Procedura wydawania duplikatów legitymacji szkolnej, karty rowerowej,
karty motorowerowej i duplikatów świadectwa szkolnego

oraz pobierania opłat za te czynności w Zespole Szkół w Lipnie

Podstawa prawna:

 1. 1.Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 26 kwietnia 2018 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych (Dz. U. 2018 poz. 939
  z późn. zm.),
 2. 2.Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2018 r. poz. 1457 i 1560
  z późn. zm.),
 3. 3.Ustawa z dnia 16 listopada 2006 r.
 1. I.Zasady wydawania duplikatów legitymacji szkolnej
 1. W przypadku utraty oryginału legitymacji szkolnej rodzice ucznia mogą wystąpić  do dyrektora   szkoły z pisemnym wnioskiem o wydanie duplikatu legitymacji szkolnej z podaniem przyczyny ubiegania się
  o duplikat, zgodnie z załącznikiem nr 1 - do pobrania w sekretariacie szkoły
  lub ze strony internetowej.
 2. Do wniosku należy dołączyć podpisane na odwrocie aktualne zdjęcie legitymacyjne (nazwisko, imię, klasa) oraz potwierdzenie dokonania opłaty skarbowej.
 3. Za wydanie duplikatu legitymacji szkolnej pobiera sie opłatę w wysokości równej kwocie opłaty skarbowej od poświadczenia własnoręczności podpisu tj. 9,00 zł.
 4. Opłatę należy wnosić na rachunek bankowy Urzędu Gminy w Lipnie (nr konta dostępny na stronie Urzędu Gminy w zakładce: Dla Mieszkańca; Urząd Gminy Lipno; Dane kontaktowe Urzędu Gminy Lipno. Informację o numerze konta można również uzyskać w sekretariacie Zespołu Szkół w Lipnie),
  z dopiskiem: „opłata za duplikat legitymacji szkolnej, imię i nazwisko”.
 5. Termin wykonania duplikatu legitymacji: do 7 dni od momentu uzyskania kompletu dokumentów.
 1. II.Zasady wydawania duplikatów karty rowerowej lub motorowerowej
 1. W przypadku utraty rodzice ucznia mogą wystąpić do dyrektora szkoły z pisemnym wnioskiem - załącznik nr 1, o wydanie duplikatu karty rowerowej lub motorowerowej z podaniem przyczyny ubiegania się o duplikat.
 2. Do wniosku należy dołączyć podpisane na odwrocie aktualne zdjęcie (nazwisko, imię, klasa).
 3. Za wydanie duplikatu karty rowerowej/motorowerowej nie pobiera się opłaty.
 4. Termin wykonania duplikatu: do 7 dni od momentu uzyskania kompletu dokumentów.
 1. III.Zasady wydawania duplikatów świadectw szkolnych
 1. W przypadku utraty oryginału świadectwa rodzice ucznia lub pełnoletni absolwent mogą wystąpić do dyrektora szkoły z pisemnym wnioskiem o wydanie duplikatu świadectwa - zgodnie z załącznikiem nr 2 do procedury – do pobrania w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej.
 2. Do wniosku należy dołączyć potwierdzenie dokonania opłaty.
 3. Za wydanie duplikatu świadectwa szkolnego pobiera się opłatę w wysokości równej kwocie opłaty skarbowej od legalizacji dokumentu tj. 26,00 zł.
 4. Opłatę należy wnosić na rachunek bankowy Urzędu Gminy w Lipnie (nr konta dostępny
  na stronie Urzędu Gminy w zakładce: Dla Mieszkańca; Urząd Gminy Lipno; Dane kontaktowe Urzędu Gminy Lipno. Informację o numerze konta można również uzyskać w sekretariacie Zespołu Szkół w Lipnie), z dopiskiem: „opłata za duplikat świadectwa szkolnego, imię
  i nazwisko”.
 5. Termin wykonania duplikatu świadectwa: do 14 dni od momentu uzyskania kompletu dokumentów.

IV. Sposób załatwienia

 1. Duplikat wystawia się na druku obowiązującym w okresie wystawienia oryginału
  lub na formularzu zgodnym z treścią oryginalnego dokumentu.
 2. Duplikat zawiera:
 • na pierwszej stronie u góry wyraz „Duplikat”,
 • dane zgodne z dokumentacją pedagogiczną,
 • nazwiska i imiona osób, które oryginał podpisały lub stwierdzenie ich nieczytelności,
 • datę wystawienia duplikatu,
 • podpis dyrektora szkoły,
 • pieczęć urzędową.
 1. Jeżeli złożony wniosek nie zawiera informacji niezbędnych do odszukania dokumentacji przebiegu nauczania, wnioskodawca zostaje zobowiązany do uzupełnienia wniosku telefonicznie lub pisemnie.
 2. Jeżeli mimo wezwania wniosek nie zawiera niezbędnych informacji albo szkoła nie posiada stosownej dokumentacji, odmawia się pisemnie wydania duplikatu.
 3. Jeżeli szkoła nie posiada dokumentacji przebiegu nauczania albo nie jest ona wystarczająca
  do wystawienia duplikatu, wydaje się zaświadczenie stwierdzające, że wystawienie duplikatu nie jest możliwe. W tym przypadku odtworzenie oryginału świadectwa może nastąpić na podstawie odrębnych przepisów, w drodze postępowania sądowego.
 4. Duplikat może zostać odebrany osobiście przez osobę zainteresowaną lub przez inne osoby posiadające pisemne upoważnienie po potwierdzeniu odbioru dokumentu własnoręcznym podpisem.
 5. Duplikat ma moc oryginału i może być wystawiony ponownie. zalacznik3 

„Jedyna doskonałość, jaka istnieje, to doskonałość w pomaganiu innym ludziom.

To jedyna rzecz, która trwa i ma prawdziwe znaczenie. Po to tu jesteśmy”

Andre Agassi

Zbiórka nakrętek dla Paulinki rozpoczęła się w roku szkolnym 2016/2017 z inicjatywy dzieci z klasy III c. Uczniowie przez cały ten czas wspierali niepełnosprawną dziewczynkę. W tym roku, już jako czwartoklasiści, nadal zachęcają do wzięcia udziału w akcji.

Paulinka Ciszak, dla której zbierane są nakrętki, jest mieszkanką Leszna. Jej życie zmieniło się w 2009 roku. Wtedy to uległa bardzo poważnemu wypadkowi. Przygniótł Ją konar spróchniałej topoli. Od tej pory wymaga ciągłej rehabilitacji.

Możemy Jej w tym pomóc. Zbierając nakrętki, wspieramy Paulinkę w walce o zdrowie.

Liczymy na Was!

Katarzyna Zmysłowska

i uczniowie klasy IVC

naktetka

Copyright © 2018 SP LIPNO Rights Reserved.