foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Dnia 16 stycznia 2020r. uczniowie klas I-III udali się wraz z wychowawcami do Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie na przedstawienie teatralne. Dzieci miały możliwość obejrzenia oraz wcielenia się w rolę aktora w widowisku interaktywnym pt. ,,Kot w butach” przygotowanym przez Teatr ,,SHOW” z Wrocławia. Głównym celem tego widowiska była edukacja dzieci w zakresie przekazu medialnego, technik realizacji filmowej i kreowania wizerunku. Uczestnicy w sposób zarówno bierny jak i czynny mogli stykać się z produkcją filmową poprzez udział w tworzonej na potrzeby danego widowiska produkcji filmowej, pokazującej bezpośrednio tajniki techniki filmowej.

Izabela Kaczmarek

mokteatr16.01

W dniu 15 stycznia 2020r. w Zespole Szkół w Lipnie już kolejny raz odbyły się rozgrywki warcabowe dla uczniów klas I-VIII. Zawody przeprowadził pan Zbigniew Myszuk przy współpracy pani Kingi Stachowiak, a medale i dyplomy wręczyła pani wicedyrektor Małgorzata Bamburowicz - Węglarska. Rozgrywki zostały przeprowadzone w dwóch kategoriach  wiekowych klas I-IV oraz klas V-VIII .

W kategorii dziewczynek klas I-IV poszczególne miejsca zajęły:
I miejsce ZOSIA WIDEŁ
II miejsce OLIWIA RÓŻYCKA
III miejsce ANNA PAWŁOWSKA

W kategorii chłopców  klas I-IV poszczególne miejsca zajęli:
I miejsce JAKUB STACHOWIAK
II miejsce BŁAŻEJ PASZKOWIAK
III miejsce ŁUKASZ STARK

W kategorii dziewczyn klas V-VIII poszczególne miejsca zajęły:
I miejsce ANTONINA WIDEŁ
II miejsce ZOFIA KACZMAREK
III miejsce MARTYNA LUCEREK

W kategorii chłopców  klas V-VIII poszczególne miejsca zajęli:
I miejsce MATEUSZ WYSOKIŃSKI
II miejsce GRZEGORZ WALIGÓRA
III miejsce ADAM JANOWICZ

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Kinga Stachowiak

[FOTORELACJA]

2020warcaby

Sprawdźcie, czy nie macie w kuchni głodnej butelki. Może uda wam się nakarmić ją jajkiem? Butelki klubowiczów KMO to wielcy jajkożercy, zjadały jajka z wielkim hukiem. Słoiki nie były gorsze, jadły balony napełnione wodą.
Niesamowita zabawa, a przy okazji nauczyliśmy się, że powietrze w butelce pod wpływem ciepła wytwarzającego się z palącej kartki rozszerza się i wychodzi na zewnątrz butelki. Wraz z gaszącą się kartką powietrze się ochładza i ciśnienie wewnątrz butelki jest mniejsze od ciśnienia na zewnątrz butelki. Skutkiem tej różnicy ciśnień jest wciągnięcie jajka do wnętrza butelki. Czy fizyka nie jest prosta?


Opiekunki KMO: I.Kaczmarek, K.Frach

[FOTORELACJA]

kmostyczen2020

 

Hasło tegorocznej edycji WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY 2020 brzmiało: "WIATR W ŻAGLE" - 28. finał WOŚP dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Pieniądze zbierane były na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Fundacja w tym roku skupiała się przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.   

Uczennice z Zespołu Szkół w Lipnie swoimi występami tanecznymi również postanowiły wraz z panią Kingą Stachowiak wesprzeć WOŚP i jego dyrygenta - Jurka Owsiaka w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipnie.
Wielkie podziękowania dla wszystkich!

Kinga Stachowiak

[FOTORELACJA]

WOSP2020

 

W dniu 8 stycznia 2020 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Lipnie odbyło się Spotkanie Noworoczne w ramach projektu „Łączymy pokolenia”. Była to już kolejna okazja do nawiązania współpracy pomiędzy seniorami i uczniami szkoły. Młodzi ludzie z klasy V i klas VII przygotowali część artystyczną: dwa spektakle o tematyce świąteczno – noworocznej. Szczególnym przeżyciem dla uczestników spotkania było wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek przy akompaniamencie akordeonu, na którym grała seniorka – pani Teresa. Wzruszenie i przejęcie było obecne na twarzach zarówno seniorów, jak i uczniów. Miłym akcentem podczas kolędowania był słodki poczęstunek, możliwy dzięki współpracy przy realizacji projektu z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Projekt „Łączymy pokolenia” zakłada dalsze działania, stwarzające okazję do wspólnego spędzania czasu seniorów z dziećmi i młodzieżą. Noworoczne spotkanie pokazało, że takie inicjatywy są cenne i bardzo potrzebne obu stronom.

[FOTORELACJA]

 

seniorzy8.01

W okresie przedświąteczym w Zespole Szkół w Lipnie przeprowadzono zbiórkę artykułów higienicznych i środków czystości w ramach projektu „Łączymy pokolenia”. Zebrane przez uczniów środki zostały przekazane seniorom za pośrednictwem (współpracującego ze szkołą przy realizacji projektu) Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Zbiórka spotkała się z dużym odzewem - zgromadzono dziesięć kartonów artykułów, które trafiły do dziewiętnastu adresatów z terenu gminy Lipno.

darysenior

Dnia 12 grudnia 2019r. dwóch uczniów naszej szkoły – Jędrzej Wojciechowski z klasy 6a i Miron Kubiak z klasy 8a wzięło udział w Rejonowym Konkursie Chemicznym Szkół Podstawowych Miasta Leszna i Rejonu Leszczyńskiego.

Konkurs ten połączony był z ciekawymi wykładami oraz z pokazem doświadczeń chemicznych, przygotowanych przez uczniów liceum. Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze, szczególnie Miron Kubiak, który otrzymał wyróżnienie.

Na uwagę zasługuje też sukces Jędrzeja Wojciechowskiego, który będzie reprezentował naszą szkołę w etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego.

Wielkie gratulacje! Życzymy dalszych sukcesów!

                                                                                                                        Maria Pawełkiewicz

chemia2lo

W ostatnich dniach przed świętami na lekcjach plastyki rozpoczęliśmy przygotowywanie kartek świątecznych na Gminy Konkurs Plastyczny pt. „Najładniejsza kartka świąteczna”. Niektórzy uczniowie potrzebowali nieco więcej czasu i swoje prace dopracowywali w domu. Powstały kartki w różnych technikach rysunkowych, ponieważ takie były wymogi regulaminu. Dzieci pracowały zatem przy pomocy pisaków, flamastrów, kredki wodnej, pasteli, kredki ołówkowej, ołówka, a także kredki świecowej. Byli uczniowie, którzy po raz pierwszy zmierzyli się z tą techniką. Technika rysunku wydaje się wszystkim znana i łatwa, ale tak naprawdę to trudny i wymagający sposób tworzenia pracy plastycznej.

Podsumowanie konkursu odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipnie dnia 28 grudnia 2019 roku podczas uroczystego koncertu kolęd i pastorałek. Kilka dni wcześniej jury wybrało i nagrodziło najładniejsze kartki i ich wykonawcom przyznano miejsca i wyróżnienia. Nagrody oraz dyplomy wręczono zwycięzcom na zakończenie koncertu. Wśród laureatów znaleźli się następujący uczniowie naszej szkoły:

Kategoria klasy IV-VI Szkoły Podstawowej:

I miejsce – Tymoteusz Samelczak - Szkoła Podstawowa w Lipnie

III miejsce – Oliwia Osowska - Szkoła Podstawowa w Lipnie

Równorzędne wyróżnienia przyznano:          

Natalia Łatka - Szkoła Podstawowa w Lipnie

Maciej Mikołajczak - Szkoła Podstawowa w Lipnie

Kategoria klasy VII-VIII Szkoły Podstawowej:

II miejsce – Natalia Stępczak - Szkoła Podstawowa w Lipnie

III miejsce – Agata Kośmider - Szkoła Podstawowa w Lipnie

Równorzędne wyróżnienia przyznano:        

Weronika Skoracka - Szkoła Podstawowa w Lipnie        

Marika Krawczyk - Szkoła Podstawowa w Lipnie

Wszystkim nagrodzonym składamy ogromne gratulacje.

Justyna Sędłak

kartkabn

Dnia 19 grudnia odbyło się spotkanie klas V z architektem – panem Pawłem Frąckowiakiem. To już drugie zajęcia tego typu w bieżącym roku szkolnym. Jest ono kontynuacją cyklu spotkań dzieci i młodzieży z artystami, które zostało rozpoczęte w ubiegłym roku.

Podczas spotkania pan Paweł zajął się omówieniem zagadnienia bryły i formy. Na samym początku wyjaśnił pojęcie architektury oraz to czym właściwie zajmuje się architekt. Następnie stopniowo omówił etapy pracy architekta. Uczniowie mogli obejrzeć przygotowaną na ten temat prezentację. Oglądali też prace rysunkowe pana Pawła, które są jedną z pierwszych faz projektu architektonicznego. Najwięcej emocji i zaciekawienia wywołały, zaprezentowane przez naszego gościa, makiety: mieszkania oraz ekskluzywnej kamienicy zaprojektowanej dla miasta Poznania. Niektórzy uczniowie byli pod tak ogromnym wrażeniem, że zadeklarowali, iż sami spróbują podjąć się wykonania podobnej makiety. No cóż czekamy zatem na efekty ich pracy. Podczas spotkania było wiele pytań, na które pan Paweł starał się odpowiadać na bieżąco. Bardzo zachęcał uczniów, którzy pasjonują się rysunkiem, aby rozwijali swoje umiejętności i w przyszłości próbowali swych sił na wydziale architektury. Jak się okazało, podczas spotkania, wśród obecnych byli tacy, którzy myślą o architekturze. Im wszystkim zatem życzymy dużo samozaparcia i oczywiście powodzenia.

Justyna Sędłak

architekt

Tradycją naszej szkoły są coroczne Jasełka przygotowane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku. 20 grudnia 2019r. o godzinie 9.00 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się zaproszeni goście: wójt Gminy Lipno pan Łukasz Litka, przewodnicząca Rady Rodziców pani Lidia Olejniczak, dyrektor ZS Lipno pani Aldona Ginter, nauczyciele, pracownicy i uczniowie naszej szkoły.

Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zdolni, mali aktorzy i wokaliści z klasy I B i III A pod czujnym okiem swoich wychowawców.

W jasełkach publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Całość przedstawienia przeplatana była bardziej i mniej znanymi kolędami, które zostały wykonane przez utalentowane wokalistki z naszej szkoły Karolinę Mikołajczak i Gabrielę Stefaniszyn oraz gitarzystę Miłosza Szkucika i perkusistę Patryka Bartosza. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.

Podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie tak pięknego przedstawienia.

WESOŁYCH ŚWIĄT!  WESOŁYCH ŚWIĄT!

Izabela Kaczmarek

[FOTORELACJA]

jaselka2019

 

W klasach odbyły się spotkania przedświąteczne z wychowawcami. Oto fotorelacje z Wigilii klasowych. Kliknij na odpowiednią fotkę....

wigilia2b wigilia3b

wigilia8b

Nie tylko autorom książek powinno zależeć na propagowaniu czytelnictwa… przecież wszyscy doskonale wiemy, że czytanie wszechstronnie rozwija wyobraźnię, wrażliwość i umysł młodego człowieka. Oczywiście każdy pisarz chciałby, żeby czytano właśnie jego książki, jednak każda zadrukowana kartka w ręku dziecka to ogromna radość. Przynajmniej tak być powinno. Ale niestety, nie zawsze tak jest. A czyja to wina? Kiedy zdarza się, że dziecko nie widzi w domu czytającego rodzica, to skąd ma czerpać wzorce? Dzieci nie robią tego, co im nakazujemy, ale chętnie nas naśladują. Wykorzystajmy to. Dlatego bardzo ważne jest, by pokazać uczniowi zaczytanego nauczyciela. A tak! Zaczytanego, choćby przez dziesięć minut. 

Pozwólmy dzieciom na odrobinę luzu w czasie zajęć. Niech zajmą wygodną dla swojego ciała pozycję, niech poczują komfort relaksu w ciągu ciężkiego dnia zajęć, niech uspokoją emocje, wyciszą umysł i odpłyną na kartach ulubionej książki. Ulubionej, poleconej przez kolegę, bibliotekarza, a nie zadanej lektury. 

Jeśli poczują rozkosz czytania, frajdę z ucieczki do innego świata, radość z doświadczania przygód wraz z bohaterami książki, jest wielce prawdopodobne, że ten rytuał przeniosą do domu. Może uda mam się z zombie zapatrzonego w ekran smartfona zrobić prawdziwego czytelnika, któremu rozbudzona książkami wyobraźnia uruchomi kreatywność i empatię.

Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Rydzynie wraz z Wydawnictwem Edukacyjnym z Krakowa zapraszają do akcji czytelniczej. Szczegóły akcji znajdują się w zakładce „oferta” – „oferta pomocy”.

/tekst: powiatowapppleszno.pl /

A w naszej szkole do tej akcji włączyły się już dwie klasy II B i III B; uczniowie tych klas bardzo chętnie czytają książki w szkole, a z nimi czytają ich wychowawczynie pani Kasia i pani Iza. Super sprawa! A oto pierwsze zdjęcia z naszej akcji. Zaczytani uczniowie….

Izabela Kaczmarek

[FOTORELACJA]

czytam2b

Grudzień to miesiąc świąteczny, pełen niespodzianek…

Nie inaczej było na zajęciach naszego klubu. „Świąteczny pokój zagadek”, tak nazywały się dwa ostatnie grudniowe zajęcia. Po wejściu do klasy, zostaliśmy w niej zamknięci i tylko rozwiązanie zadań, rozszyfrowanie miejsca ukrycia klucza od klasy, mogło sprawić, że drzwi się otworzyły i mogliśmy wrócić do domów. Wspólnymi siłami udało się! A za drzwiami … czekała na nas niespodzianka. Worek od Gwiazdorka, a w nim książeczki z serii „Ciekawe dlaczego?”, w sam raz dla nas, czyli ciekawych świata dzieciaków. W książkach ukryty był list …. domyślcie się od kogo!

Członkowie KMO

z opiekunkami:

       K.Frach i I.Kaczmarek

[FOTORELACJA]

kmowigilia2019

Dnia 10 grudnia 2019 roku grupa wolontariuszy z naszej szkoły z klas VII a, VII b, VIII a i VIII b wraz z panią Iwoną Lorenc – Zimniak oraz panią Olgą Jankowską udała się z wizytą do podopiecznych Domu „Senior” w Mórkowie, by złożyć życzenia świąteczne, ale przede wszystkim spędzić czas na wspólnej rozmowie. Podczas spotkania nie zabrakło wspólnego kolędowania. Każdy z mieszkańców domu opieki otrzymał kartkę z życzeniami, własnoręcznie wykonaną przez naszych uczniów. Miłym prezentem były również „świąteczne skrzaty” uszyte przez panią Anetę Rychlik oraz jej córkę Darię, które stały się elementem dekoracji Domu „Senior”. Czas spędzony w mórkowskim domu opieki był dla naszych wolontariuszy, jak i dla podopiecznych czasem pełnym wzruszeń, ale i radości ze wspólnego spotkania. Mamy nadzieję, że niedługo znów się spotkamy.

                                                                                                     Olga Jankowska

                                                                                                       Iwona Lorenc - Zimniak

morkowosenior

            11 grudnia odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Alfik Humanistyczny” . W konkursie udział wzięło również 24 uczniów naszej szkoły z klas III – VII, których zadaniem było rozwiązanie testu jednokrotnego wyboru. W ten sposób sprawdzono umiejętność czytania ze zrozumieniem, a także wiedzę z gramatyki, literatury i kultury języka. Wyniki konkursu poznamy za 6 tygodni.

                                                                                                          Ewelina Zajdel - Klara

alfik2019

wychczyt

Grupa uczniów z klasy V a wzięła udział w projekcie „Wychowanie przez czytanie”, który zorganizowała Fundacja „Cała Polska czyta dzieciom”. Założeniem programu jest przedstawienie uczniom pozytywnych wartości, a jednocześnie propagowanie czytelnictwa i wartościowej literatury.

Podczas zajęć rozmawialiśmy o tym, czym są wartości, jak je dzielimy, a także które wartości moralne są dla nas ważne i dlaczego. Na każdym spotkaniu towarzyszyła nam bardzo ciekawa książka „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”. Na jej podstawie omówiliśmy kilka z nich, np.: szacunek, piękno, przyjaźń. Wspólnie uznaliśmy, że skłaniają nas one do zachowań, które są dobre dla wszystkich i nikogo nie krzywdzą.

Projekt zobowiązywał uczestników do stworzenia prezentacji o jednej z omawianych wartości, którą można zobaczyć wchodząc na podany link: https://liblink.pl/mNyV9M7PPp

Jednocześnie chciałabym podziękować Krzysztofowi Witkiewiczowi z klasy VII b za pomoc przy montażu filmu.

Anna Markiewicz

W dniach 19-26 listopada zorganizowaliśmy w naszej szkole "Tydzień Życzliwości”. Był on związany z obchodzonym 21 listopada Światowym Dniem Życzliwości i Pozdrowień. Głównym celem naszego przedsięwzięcia było propagowanie kulturalnego zachowania, wzajemnej uprzejmości, szacunku i pomocy. Chcieliśmy, żeby był to wyjątkowy tydzień, pełen uśmiechów, miłych słów i gestów. W związku z tym w ciągu całego tygodnia mieliśmy za zadanie:

  • Uśmiechać się do siebie!
  • Miło i serdecznie się pozdrawiać!
  • Pomagać sobie w trudnych sytuacjach!
  • Ustępować pierwszeństwa innym!
  • Odstawić na bok kłótnie, złości i żale!
  • Być pełnymi pozytywnych emocji!

W tych dniach na drzwiach naszych sal lekcyjnych zagościły własnoręcznie wykonane, uśmiechnięte słoneczka. Na korytarzu szkolnym pojawiła się Szkolna Księga Życzliwości, na łamach której każdy mógł zamieścić pozdrowienia lub inne miłe słowa, skierowane do wybranych osób bądź klas.

21 listopada wszyscy chętni uczniowie wzięli udział w konkursie na najzabawniej przebraną klasę. Zdecydowana większość uczniów ubrała się tego dnia w radosne kolory, zdobiąc swój strój zabawnym gadżetem, np.: kolorową muszką, apaszką, okularami, kapeluszem itp..

Kreatywność uczniów i chęć włączenia się do wspólnej zabawy przeszły nasze oczekiwania. Komisja konkursowa nie miała więc łatwego zadania. Decyzją jury dyplomem, słodkim upominkiem oraz dniem bez pytania zostały nagrodzone klasy IIIa i VIb, dyplomem wyróżnienia klasy IIb i VIIb. Ukoronowaniem tygodnia życzliwości był wybór w klasach najbardziej życzliwej koleżanki i najbardziej życzliwego kolegi.

Mamy nadzieję, że miła atmosfera i uśmiech, które towarzyszyły nam w ciągu tego tygodnia pozostaną z nami na dłużej, bo warto być życzliwym, nie tylko od święta.

Małgorzata Bamburowicz-Węglarska

[FOTORELACJA]

gochazyczliwosc

„LOS ZWIERZĄT

JEST NIEROZERWALNIE

ZWIĄZANY Z LOSEM CZŁOWIEKA”

- Emil Zola

7 listopada grupa uczniów naszej szkoły odwiedziła Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Henrykowie. Wycieczka była podsumowaniem tegorocznej akcji zbiórki karmy dla podopiecznych schroniska. Celem wizyty było przede wszystkim przekazanie zebranych w szkole darów, w postaci mokrej karmy dla psów i kotów, ale też akcesoriów, takich jak legowiska, miski, smycze, zabawki, koce i ręczniki. Podczas spaceru po schronisku uczniowie mieli okazję zapoznać się z warunkami życia czworonogów je zamieszkujących. Rozmowa z pracownikiem obiektu pozwoliła nam poznać bliżej los wielu psiaków, często porzucanych z powodu starości, choroby, czy znudzenia się nimi ze strony właścicieli. Zrozumieliśmy, jak ważne jest dla zwierząt zainteresowanie i dobroć człowieka oraz ciepły dom i odpowiedzialny właściciel.

Charytatywną akcję zbiórki karmy organizujemy od wielu lat. Zawsze kończy się ona dużym sukcesem. Tak było również w tym roku. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom i ich rodzicom za każdy dar, płynący z wielkiego serca.

Część zgromadzonej karmy, wzorem lat ubiegłych, podarowaliśmy też Fundacji Zwierzęce SOS.

Małgorzata Bamburowicz-Węglarska

schroniskohenrykowo2019

schronisko2019

Dnia 6 grudnia, z okazji Mikołajek, uczniowie klasy Ia, IIb, IIIa i IIIb i kilkoro uczniów z klasy Vb wyruszyło w stronę Poznania na słodką przygodę. W tym dniu w Muzeum Czekolady każdy wcielił się w prawdziwych deserantów. Pierwszym etapem zajęć było założenie odpowiedniego stroju. Następnie początkujący cukiernicy mogli przystąpić do pracy nad stworzeniem własnej tabliczki czekolady, którą doprawiali i ozdabiali wybranymi dodatkami. Po zakończeniu etapu kreatywnego, rozpoczęła się część dydaktyczna warsztatów. Mieliśmy okazję zobaczyć owoc kakaowca oraz dotknąć uprażonych ziaren, a także spróbować różnych rodzajów czekolady od gorzkiej poprzez białą, aż do nowego rodzaju czekoladę rubinową. Obejrzeliśmy również film opowiadający o tym, jak wygląda życie na plantacji kakao w Ghanie. Po zastygnięciu czekolady wróciliśmy do pracy nad własną tabliczką, musieliśmy ją zapakować, tak jak to miało miejsce kiedyś w manufakturach czekolady.

Każdy z nas wcielił się w tym dniu w Świętego Mikołaja, bo każda zakupiona tabliczka czekolady w Muzeum Czekolady w Poznaniu wspiera akcję charytatywną COCOA HORIZONS FUNDATION, która wspiera rolników uprawiających kakaowiec w Zachodniej Afryce. A więc brawa dla nas!!!

Izabela Kaczmarek

Katarzyna Frach

Ewelina Łatka

Monika Łukowska

[FOTORELACJA]

czekolada2019

W Rydzynie wręczono nagrody w konkursie plastycznym „Uskrzydlić słowa”, zorganizowanym przez Powiatową Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Rydzynie.

Konkurs plastyczny to część programu profilaktycznego zorganizowanego w roku szkolnym 2018/2019 przez Powiatową Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Rydzynie, adresowanego do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu leszczyńskiego.

Celem konkursu oprócz dalszego rozwijania i promowania zdolności i pasji artystycznych uczniów było przedstawienie indywidualnych wizji na zadane tematy: „Mój kolega/koleżanka – mój przyjaciel/przyjaciółka” (klasy I-III), „Razem możemy więcej” (klasy IV-VI) i „Mam inne zdanie niż ty, ale nie jesteś moim wrogiem (klasy VII-VIII i III gimnazjum). Komisja konkursowa oceniła ok. 60 prac uczniów z ok. 20 szkół w powiecie leszczyńskim.

Pierwsze miejsce wśród klas I-III zajął Bartosz Giera ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rydzynie, przed Oskarem Sadowskim (SP w Pawłowicach) i ŁUKASZEM WADOWCEM (ZESPÓŁ SZKÓŁ LIPNO). Wśród klas IV-VI pierwsze miejsce przyznano duetowi Filip Zalisz i Nikodem Wolniczak (SP Włoszakowice), przed Edytą Pędziwiatr i Maksymilianem Kasztelanem (SOSW Rydzyna) i Joanną Jakubowską i Oliwią Jankowską (SP Pawłowice). W grupie najstarszej pierwszym miejscem uhonorowano prace Michaliny Ossowskiej i Natalii Maćkowiak (SOSW Rydzyna), a drugim - Arkadiusza Dudkowiaka i Michała Pindora (Gimnazjum Pawłowice).

Na podsumowanie konkursu do siedziby SOSW Rydzyna przybyli nagrodzeni uczniowie wraz rodzicami i dyrektorami szkół podstawowych powiatu leszczyńskiego. Nagrody i dyplomy wręczali starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak oraz dyrektor PPP-P w Rydzynie Ewa Rosolska.  Uczniowie i dyrektorzy szkół zapoznali się także z ofertą edukacyjną placówek prowadzonych przez powiat leszczyński – Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rydzynie i Zespołu Szkół Specjalnych w Górznie.

Tekst i foto: www.powiat-leszczynski.pl

rydzynaewa

To akcja wolontariatu, w której biorą udział pracownicy PGNiG SA Oddziału Zielona Góra oraz PGNiG Oddziału Geodezji i Eksploatacji. Z okazji górniczego święta odwiedzają oni w galowych mundurach placówki szkolne i przedszkolne. Również w naszej szkole, 2 grudnia, gościł górnik w klasach I-III i w klasach starszych w ramach doradztwa zawodowego.

Górnik prowadził prezentację na temat procesu powstawania, poszukiwania oraz wydobywania ropy naftowej i gazu ziemnego. Dzieci w czasie spotkania otrzymują kolorowanki i czapki górnicze na pamiątkę. Każde spotkanie jest ciekawą lekcją dla naszych milusińskich.

Izabela Kaczmarek

GORNIK2019

Andrzejki to magiczny dzień wróżb i czarów, przepowiadania co przed nami. Więc uczniowie klasy IIb i IIIb oraz IIIa również chcieli zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co ich czeka.

Przygotowaliśmy, więc wiele wróżb, by wspólnie się pobawić, poczarować i powróżyć. Dzięki temu dowiedzieliśmy się co nas czeka w niedalekiej przyszłości… kto musi uważać na zdrowie, ile prezentów dostanie od Mikołaja, kto zostanie wybranką lub wybrankiem serca … i tej bardziej odległej, np. dotyczącego tego, jaki zawód wybierzemy, jak już dorośniemy. Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one nam wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy przy dźwiękach wesołej muzyki.

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie dla najmłodszych źródłem poznania tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

Uczniowie klasy IIB, IIIB i IIIA

z wychowawczyniami:

Izabela Kaczmarek

Katarzyna Frach

Monika Łukowska

[FOTORELACJA]

ANDRZEJ2019

Co ciekawego działo się u nas w listopadzie, oto krótka relacja…

„Gniotek”

W październiku wykonywaliśmy jako upominek dla pierwszoklasistów gniotek mączny, który ułatwia odreagowanie stresowych sytuacji poprzez ugniatanie i formowanie. Postanowiliśmy zrobić go również dla siebie, bo stresów w szkole w kolejnych latach więcej. Można umieścić go w dziecięcej kieszonce, w piórniku lub w woreczku, aby był zawsze „pod ręką”.

„Jak to się dzieje, że samolot wznosi się:”

W klasie 3 b zastanawiano się, jak to jest z tym powietrzem. Dlaczego nie możemy wdmuchać papierowej kuleczki do butelki; jak startują samoloty i wreszcie zabawa, kto najszybciej przeniesie papierowej kuleczki do butelki za pomocą słomki. Szukaliśmy sposobu na wykonanie zadania i uczyliśmy się cierpliwości. Wygrała Agata Pelec.

„Świąteczna zabawka- bączek”

Stare płyty CD są u każdego z nas gdzieś tam w szafkach i szufladach. My postanowiliśmy wykorzystać płyty CD do wykonania popularnej zabawki tzw. bączka, a że święta tuż, tuż, to motyw był świąteczny. A potem to jak zwykle była zabawa, który bączek będzie kręcił się najdłużej.

Członkowie KMO

z opiekunkami:

K.Frach i I.Kaczmarek

[FOTORELACJA]

kmolistopad2019

Dnia 29-11-2019 r klasy II a i I b wraz z wychowawczyniami udały się do Żmigrodu na wycieczkę, z okazji zbliżających się Mikołajek. Była to wycieczka do Chatki Elfów i Świętego Mikołaja. Dzieci były bardzo zadowolone. Przywitał ich Elf, który zaprosił do środka, gdzie czekało wiele atrakcji. Była zabawa interaktywna, śpiewanie kolęd z Mikołajem. Malowanie twarzy, zjeżdżanie z dmuchanej zjeżdżalnie. Dekoracja pierników. Dzieci dostały popkorn i watę cukrową.

W drodze powrotnej, zatrzymaliśmy się w Zespole Pałacowo - Parkowym, gdzie dzieci oglądnęły stare ruiny Pałacu oraz pobawiły się, pobiegały i bardzo szybko nastała chwila wyjazdu do Lipna.

Wycieczkę uważamy za udaną.

Katarzyna Kamieniarz – Szymczak

Alina Linke

[FOTORELACJA]

chata

1 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipnie odbyły się szkolne mikołajki zorganizowane przez nauczycieli i Radę Rodziców Zespołu Szkół w Lipnie. Na dzieci czekało tego dnia mnóstwo atrakcji: występy artystyczne, piernikowe ludziki, wykonywanie własnych bombek, świątecznych kartek, lampionów, konkurs na najdłuższy łańcuch choinkowy, dekorowanie pierników, kiermasz świąteczny i oczywiście spotkanie ze świętym Mikołajem. Na scenie wystąpili także uczniowie klasy 5a, którzy razem z panią Anną Markiewicz przygotowali, specjalnie na tę okazję, spektakl pod tytułem „Nietypowy prezent”. Nie zabrakło oczywiście słodkiego poczęstunku i wspaniałej zabawy.

                                                                                              Ewelina Zajdel -Klara

[FOTORELACJA]

MIKOLAJ2019

blubry2

Dnia 12 listopada 2019 r. w naszej szkole obchodziliśmy 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji przygotowano uroczysty apel: montaż słowno – muzyczny, opowiadający o latach niewoli i okolicznościach odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności, w wykonaniu: Marii Antkowiak, Martyny Banaszak, Zuzanny Bartkowiak, Oliwii Glapiak, Marii i Zofii Koczorowskich, Natalii Łatki, Karoliny Mikołajczak, Oliwii Okoniewskiej, Patryka Bartosza, Miłosza Szkucika oraz uczniów klas: III a i III b z wychowawcami: Panią Moniką Łukowską i Panią Katarzyną Frach. Autorami scenariusza w/w apelu byli: Pani Iwona Lorenc –Zimniak i Pan Jacek Kaftan.

Uroczystość swoją obecnością zaszczycili: Wójt Gminy Lipno - Pan Łukasz Litka, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Leszczyńskiego - Pani Irena Grobelna, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lipnie - Pani Elżbieta Gazda – Zielony, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipnie – Pani Agnieszka Kozłowska, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lipnie – Pan Damian Ziegler.

Po obejrzeniu części artystycznej Pani Dyrektor Aldona Ginter przedstawiła założenia projektu: „Łączymy pokolenia”, a następnie nastąpiło podpisanie aktu współpracy pomiędzy Zespołem Szkół w Lipnie,  a w/w gminnymi instytucjami.

Z okazji „Narodowego Święta Niepodległości” na korytarzu szkolnym stworzono również okolicznościową galerię pt. „Ojcowie Niepodległości”. Za wykonanie strony graficznej, wg pomysłu Pana Sławomira Cugiera, odpowiedzialna była uczennica Natalia Stępczak. Natomiast galerię najwybitniejszych Polaków, twórców niepodległości, stworzyły Panie: Katarzyna Kobiela i Iwona Lorenc – Zimniak.

                                                                                                                          Iwona Lorenc -Zimniak

[FOTORELACJA]

niepodlegla2019

Już po raz kolejny w naszej szkole odbył się konkurs piosenki. Tym razem uczestnicy wybrali piosenki związane z tematyką baśni i bajek. W skład jury weszli: pani dyrektor Aldona Ginter. pani wicedyrektor Małgorzata Bamburowicz - Węglarska, przewodnicząca Rady Rodziców pani Magdalena Przybył oraz uczennica Karolina Mikołajczak.

Zarówno członkowie jury, jak i uczestnicy przenieśli się w bajkowe klimaty.

Laureaci obu kategorii, a są nimi:

JAN JANKOWSKI z klasy III a

ZOFIA WIDEŁ z klasy III a

ZOFIA JANKOWSKA z klasy III a

GABRIELA STEFANISZYN z klasy V a

ZOFIA BARTKOWIAK z klasy VII b

OLIWIA OKONIEWSKA z klasy VI c

ponownie wykonają te piosenki podczas szkolnych Mikołajek. Nagrody w postaci pięknych statuetek i słodkości ufundowała Rada Rodziców naszej szkoły.

Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie i zachęcamy wszystkich do udziału w kolejnych edycjach konkursu piosenki, może Wasz talent wokalny zostanie zauważony i zostaniecie kolejnymi laureatami.

Organizator: Kinga Stachowiak

[FOTORELACJA]

bajkikonkurs2019

Dnia 25 listopada 2019r. w klasie II B odbył się Konkurs Recytatorski, który miał na celu popularyzację literatury pięknej wśród dzieci, rozwijanie ich zdolności recytatorskich oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji. Wszyscy uczestnicy konkursu pięknie prezentowali wybrane przez siebie wiersze. Wiersze te były związane z Tygodniem Życzliwości w naszej szkole. Uczniowie wybrali wiersze Brzechwy, które wskazują dziecięce przywary: „Samochwała”, „Skarżypyta”, „Kłamczucha” i „Leń”. Poeta w zabawny sposób ukazuje w nich nieodpowiednie zachowanie, wyolbrzymiając właśnie te cechy do tego stopnia, że stają się śmieszne.

W iście aktorski sposób wiersze wyrecytowali: KAMIL BIAŁY, KAROLINA GLOGER i ZUZANNA LIPKA. Nagrodę publiczności, przyznaną przez kolegów i koleżanki, otrzymali: ANTONI KARPIŃSKI i OLIWIA RÓŻYCKA.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom, a wyróżnione osoby drobne upominki i książki ufundowane przez rodziców.

Izabela Kaczmarek

[FOTORELACJA]

klasa2bwiersze

W sobotę, 23 listopada 2019r. w Zespole Szkół Technicznych CKZiU w Lesznie odbyły się warsztaty dla nauczycieli z regionu leszczyńskiego zorganizowane w ramach partnerstwa placówki z Centrum Nauki Kopernik. Trenerzy z Warszawy z CNK: Karolina Grzegorzak, Anna Mikucka, Sebastian Kwiatkowski oraz trenerzy regionalni: Izabela Kaczmarek z Zespołu Szkół w Lipnie, Anna Władkowska z IILO w Lesznie i Dariusz Bojek z ZST CKZiU w Lesznie przeprowadzili szkolenie dla kilkudziesięciu nauczycieli z Leszna i okolic, którzy chcą założyć klub w swoich szkołach. Spotkanie trwało ponad 8 godzin, podczas którego uczestnicy zapoznali się z ideą KMO, poznali czym jest konstruktywizm, IBSE i dlaczego warto prowadzić zajęcia z dziećmi w ramach programu KMO.

Jak już wspomniano swój debiut w roli trenera miała Izabela Kaczmarek nauczyciel Zespołu Szkół w Lipnie. Z bezpłatnych warsztatów skorzystały dwie nauczycielki z naszej szkoły pani Maria Pawełkiewicz i pani Ewelina Łatka i przekonały się, że naprawdę warto zakładać Kluby Młodych Odkrywców, bo na nich rozwijamy wszystkie kompetencje kluczowe naszych uczniów, a przy tym jest to niesamowita zabawa, dla dzieci w różnym wieku, w odkrywanie, doświadczanie i majsterkowanie.

Trener i opiekun KMO: Izabela Kaczmarek

warsztatykmozst

Wielkimi krokami zbliżają się Szkolne Mikołajki, a my już teraz przygotowujemy się do nich bardzo pracowicie. Dnia 19 listopada, po południu, w naszej szkole odbyły się warsztaty Rady Rodziców. Na zaproszenie pani Justyny Sędłak przybyły mamy, które bardzo ochoczo zabrały się do pracy. W miłej atmosferze powstawały różne dekoracje i stroiki świąteczne, które będzie można zakupić, po okazyjnej cenie, podczas Mikołajek. Wszelkie potrzebne materiały zasponsorowała Rada Rodziców. Wielkim powodzeniem cieszyły się uszyte przez panią Anetę Rychlik choinki na piku, które panie dekorowały według własnego pomysłu. Śliczne choinki i wianki – „w śnieżnym garniturku”, własnoręcznie wykonała pani Justyna Mikołajczak, a pani Małgorzata Jankowska ofiarowała szkole inne świąteczne ozdoby. Mamy wykazały się bardzo dużą pomysłowością i artystycznym zapałem. Nie obyło się bez przerwy na kawkę i ciastko „domowej roboty”. Za ofiarowany nam czas, zaangażowanie oraz pomoc serdecznie dziękujemy Paniom: Katarzynie Marszałek, Natalii Urbańczak, Agnieszce Kołodziejczyk, Małgorzacie Jankowskiej, Annie Zygmuntowskiej, Justynie Mikołajczak oraz Ewie Jezierskiej. W przyszłym roku zaprosimy jeszcze inne chętne mamy, a zatem do zobaczenia za rok na warsztatach.

Justyna Sędłak

[FOTORELACJA]

warsztatyRR

W poniedziałek 18 listopada uczniowie klas VIII wraz z wychowawcami oddali się świetnej, beztroskiej zabawie w parku trampolin Jump Park w Lesznie. Skoczne szaleństwa poprzedzone były fachowym instruktażem wykonanym przez specjalistów, którzy pokazali nam jak w bezpieczny sposób wykonywać salta, skoki i akrobacje.

Pozytywnie zmęczeni wróciliśmy do szkoły, gdzie „czekały” na nas jeszcze dwie lekcje.

A było tak pięknie…

I.Gołąbka, K.Stachowiak

[FOTORELACJA]

tramp2019

 

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Lipnie są już pełnoprawnymi uczniami. 8 listopada odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień. Na uroczystość tłumnie przybyli rodzice.

Prowadząca bardzo serdecznie powitała dyrekcję szkoły, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości, a przede wszystkim bohaterów tej pięknej i podniosłej uroczystości.

Uroczystość rozpoczęła się polonezem, wykonanym przez uczniów klasy I a i I b. W części artystycznej uczniowie zaprezentowali umiejętności wokalne i recytatorskie, przygotowane pod kierunkiem pań wychowawczyń p. Eweliny Łatki i p. Katarzyny Kamieniarz – Szymczak przy współpracy p. Aliny Linke.

Rodzice ze łzami w oczach byli bardzo dumni ze swoich pociech, a uczniowie otrzymali gromkie brawa. Następnie w podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, uczniowie złożyli ślubowanie.

„Ślubuję być dobrym Polakiem,

dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.

Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę,

jak dla niej pracować, kiedy urosnę.

Będę starał się być dobrym kolegą,

swym zachowaniem i nauką

sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.”

takie ślubowanie składali pierwszoklasiści.

Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Aldona Ginter dokonała pasowania czarodziejskim ołówkiem uczniów klasy pierwszej. Życzenia dzieciom złożyła Pani Dyrektor, Przedstawiciele Rady Rodziców, oraz koledzy ze starszych klas.

Na zakończenie był poczęstunek przygotowany przez rodziców, oraz występ karateków.

Katarzyna Kamieniarz - Szymczak

[FOTORELACJA]

pasowanie2019

W dniach 14-16.11.2019r. opiekunki Klubu Młodego Odkrywcy „Ciekawi świata” pani Izabela Kaczmarek i pani Katarzyna Frach wraz z kilkoma nauczycielami z zaprzyjaźnionych placówek, brały udział w VIII Forum KMO. Spotkanie odbyło się w Warszawie w Centrum Nauki „Kopernik”. Nauczycielki brały udział w licznych pokazach, warsztatach i debatach oraz spotkania z ciekawymi ludźmi świata nauki, a także same przeprowadziły pokazy doświadczeń chemicznych, fizycznych dla najmłodszych. Forum jest corocznym wydarzeniem, w którym uczestniczy prawie 300 osób z Polski, Gruzji, Ukrainy, Armenii i nie tylko.

Kluby Młodego Odkrywcy to program zrzeszający zaangażowanych edukatorów oraz nauczycieli z Polski i zza granicy. Pod okiem Opiekunów młodzi ludzie spotykają się po lekcjach, żeby uczyć się, myśleć krytycznie, poznawać w praktyce elementy metody badawczej i rozwijać kompetencje społeczne. Niezwykle ważnym elementem idei KMO jest wspólne i zarazem osobiste eksperymentowanie.

Zachęcamy innych nauczycieli do dołączenia do grona opiekunów KMO, a w podjęciu decyzji pomogą warsztaty „Jak prowadzić KMO?”, które odbędą się 23.11.2019r. w ZST CKZiU w Lesznie.

Więcej na stronie www.kmo.org.pl.

Opiekunka i trenerka KMO: Izabela Kaczmarek

Opiekunka KMO: Katarzyna Frach

kmoVIIIforum

Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację, dlatego uczniowie klasy II B wraz z wychowawczynią panią Izabelą Kaczmarek, włączyli się do akcji codziennego głośnego czytania.

Nasza szkoła otrzymała bezpłatne zestawy książek o przygodach Słodziaków, maskotki z Gangu Słodziaków, kolorowe albumy „Czytaj codziennie” dla dzieci i zestaw specjalnych naklejek ze Słodziakami. Aby zachęcić dzieci do codziennego czytania uczniowie klasy II B otrzymali kolorowe mini - albumy do zbierania naklejek. Naklejkę ze Słodziakiem otrzymywał uczeń, który poświęcił co najmniej 10 minut dziennie na głośne czytanie, potwierdzone podpisem rodzica. W ten sposób czytelnik mógł otrzymać 21 naklejek – za każdy dzień jedną. Ważne, by czytanie sprawiało radość i stało się nawykiem.

Po uzbieraniu wszystkich naklejek ze Słodziakami uczniowie postanowili urządzić Klasowy Konkurs Pięknego Czytania. Każdy przygotował ulubioną książkę, z której pięknie przeczytał fragment tekstu, swoim kolegom i koleżankom w klasie. Pani wychowawczyni zaprosiła dwie uczennice z klasy III B – Agatę Pelec i Ramonę Frąckowiak, które zasiadły w komisji konkursu i wyłoniły zwycięzców.

Mistrzami w czytaniu w klasie II B, którzy płynnie i z odpowiednią intonacją przeczytali fragment książki, okazali się: KAMIL BIAŁY i ZUZANNA LIPKA.

Wyróżnienie otrzymał PAWEŁ RYBAKOWSKI. W nagrodę otrzymali dyplomy i maskotki z Gangu Słodziaków.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Izabela Kaczmarek

[FOTORELACJA]

baju

8 listopada nasza szkoła włączyła się po raz drugi do ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Szkoła do hymnu”.

Tego dnia o symbolicznej godzinie 11.11 zebraliśmy się odświętnie ubrani na placu przed szkołą i wspólnie odśpiewaliśmy 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.

Powyższe przedsięwzięcie jest wspólną inicjatywą Ministra Edukacji Narodowej i Rady Dzieci i Młodzieży, które będzie kontynuowane w kolejnych latach. Odśpiewanie w szkołach hymnu narodowego w ramach akcji „Szkoła do hymnu” to radosne przypomnienie, że Polska jest niepodległa.

Małgorzata Bamburowicz-Węglarska

dohymnu

5 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Przypomnieliśmy sobie bajki, które towarzyszą nam w dzieciństwie. Chętne dzieci z klas I – III przebrały się w tym dniu za ulubioną postać z dowolnej bajki. Nie zabrakło więc: księżniczek, Myszki Miki, Elzy, Królewny Śnieżki i wielu innych bajkowych postaci. Uczniowie mieli też okazję wysłuchać ulubionych opowiadań nauczycieli: Aleksandry Pazoły, Kingi Stachowiak, Anny Markiewicz, Sabiny Wagner i Doroty Grochowej. Wspólne czytanie w serdecznej atmosferze przyniosło wiele niezapomnianych wrażeń.
Szczególnie uczniowie klasy 1b przeżyli ten dzień, ponieważ oprócz świętowania Postaci z Bajek wzięli udział w konkursie ogłoszonym przez sieć sklepów Biedronka -  Szkolne Przygody Gangu Słodziaków, który ma inspirować dzieci do codziennego czytania i obudzić w nich odpowiedzialność za środowisko naturalne. Zadaniem uczniów było stworzenie dekoracji klasy zawierającej  Magiczne Drzewo Słodziaków wykonane z materiałów nadających się do recyklingu. Najpierw dzieci wysłuchały fragmentu opowiadania "Skrzydlata mysz", odpowiadały na pytania dotyczące tekstu, aby w końcu zabrać się do pracy. Magia dziecięcej wyobraźni sprawiła, że w ciągu dwóch godzin pojawiło się Magiczne Drzewo Słodziaków a pośród niego norka Borsuka Bartka. Wszystkie elementy wykonane zostały z materiałów użytych wtórnie. Dzieci wykonały również Nietoperza Nikodema, Pszczółkę Polę i oczywiście latającą Myszkę. Na zakończenie pracy uczniowie posegregowali śmieci i umieścili je w odpowiednich pojemnikach na śmieci.
Praca została zgłoszona do konkursu. Czekamy teraz na jego rozstrzygnięcie, które nastąpi 15 grudnia 2019 r.


Dorota Grochowa

[FOTORELACJA]

bajkidorota

Dnia 12.11.2019 r. nastąpiło podpisanie porozumienia dotyczącego realizacji projektu pt. „Łączymy Pokolenia”, pomiędzy Zespołem Szkół w Lipnie, Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Lipnie, Gminną Biblioteką Publiczną w Lipnie oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Lipnie, reprezentowanych przez dyrektorów wspomnianych placówek. W uroczystości uczestniczyli również zaproszeni goście: zastępca przewodniczącego Rady Powiatu leszczyńskiego Irena Grobelna oraz wójt gminy Lipno Łukasz Litka.

Autorkami projektu „Łączymy Pokolenia” są pedagodzy Wiesława Anglart i Maria Matukiewicz pracujący w Zespole Szkół w Lipnie, a jego celem jest uaktywnienie seniorów oraz dzieci z gminy Lipno. Projekt zakłada wiele wspólnych działań, podczas których dzieci będą mogły korzystać z bogatych doświadczeń seniorów, a seniorzy będą uczyć się od dzieci np. korzystania z nowych technologii. W ramach projektu będą organizowane cykliczne spotkania seniorów i dzieci, mające różnorodny charakter np. wspólne warsztaty, wycieczki, imprezy okolicznościowe, ale także działania o charakterze charytatywnym.

Maria Matukiewicz

MARIAUMOWA

Copyright © 2020 SP LIPNO Rights Reserved.