foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
UWAGA! Z powodu awarii starej witryny naszej szkoły aktualnie pracujemy nad nową. Przepraszamy za utrudnienia :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Kolejna zabawa dla dzieci z serii tych, które nie tylko zaskoczą je, ale z pewnością wywołają uśmiech na buzi. Tym razem potrzebne Wam będzie mleko, talerz i... zobaczcie sami! Jeśli lubicie poszerzać granice tego co można w podejściu do sztuki (czy działań artystycznych w ogóle), namówcie dzieci na spróbowanie czegoś inaczej, np. malowania na mleku zamiast na papierze. Doświadczanie kreatywności w czystej postaci, eksperyment z mieszaniem kolorów, badanie właściwości cieczy. Zaskoczona mina dziecka – bezcenna!

Mleko jest mieszaniną wody, białek, soli mineralnych, witamin, cukrów oraz tłuszczu. Cząsteczki barwnika po wkropleniu do mleka przyczepiają się do cząsteczek tłuszczu. W momencie gdy do tej mieszaniny wprowadzimy patyczek z detergentem, oddziaływania między cząsteczkami tłuszczu zostają osłabione i cząsteczki te zaczynają odsuwać się od siebie, co widzimy jako barwne obrazy.

Z grubsza tak to wygląda!

Opiekun KMO: I.Kaczmarek

[FOTORELACJA]

mleko

W piątek, 15 grudnia, w Zespole Szkół Technicznych w Lesznie odbyło się szkolenie opiekunów Klubów Młodego Odkrywcy. Kluby działają pod patronatem Centrum Nauki “Kopernik” i mają na celu szerzyć naukę wśród dzieci i młodzieży na zasadzie eksperymentów, doświadczeń i badania zjawisk otaczającego świata. W szkoleniu uczestniczyły 22 osoby z Leszna, Lipna, Kąkolewa, Osiecznej, Wilkowic, Świerczyny, Długich Starych, Ponieca i Dąbcza, którzy pod okiem trenerów pani Moniki Mazurek i pani Magdy Kuran poznawali tajniki prowadzenia Klubów Młodego Odkrywcy.

W warsztatach tych wzięła aktywny udział pani Katarzyna Frach – opiekunka KMO w Szkole Podstawowej w Lipnie.

Warsztaty miały na celu zaznajomić uczestników z ideą KMO oraz w jaki sposób prowadzić zajęcia z dziećmi i młodzieżą. Serdeczne podziękowania należą się Cukierni „Kolan” i Stowarzyszeniu Przyjaciół ZST za wsparcie organizacyjne. Wszyscy uczestnicy szkolenia zgodnie stwierdzili, że będą szerzyć ideę KMO w swoich placówkach przy jednoczesnym wsparciu merytoryczno-organizacyjnym Zespołu Szkół Technicznych, która od września br. jest koordynatorem regionalnym klubów w okolicy.

/tekst i foto: zst-leszno.pl/

Opiekunki KMO: K.Frach, I.Kaczmarek

zst

 

22 grudnia, zgodnie z wieloletnią tradycją, odbyły się w naszej szkole uroczystości jasełkowo-wigilijne. W świątecznej , pełnej radości, ale i zadumy  atmosferze, cała społeczność naszej szkoły obejrzała spektakl jasełkowy pt. "Wigilia w autobusie", przygotowany przez uczniów klasy Va. "Ludzie są dobrzy" to motto przewodnie przedstawienia, ukazującego duchową przemianę człowieka. Jego akcja toczy się współcześnie w wigilijny wieczór, w autobusie. Obcy sobie pasażerowie autobusu,  powracający na święta do domu i bliskich, początkowo obojętni wobec siebie, a nawet skonfliktowani, jednoczą się w obliczu wspólnego problemu, jakim jest awaria pojazdu. Magia wigilijnego wieczoru sprawia, że stają się życzliwi, pomocni i dobrzy dla siebie.

Przedstawienie jasełkowe było przeplatane pięknymi, refleksyjnymi kolędami i piosenkami świątecznymi, w wykonaniu uczennicy klasy IVc Karoliny Mikołajczak.

Po spektaklu wszyscy uczniowie udali się do klas, gdzie w towarzystwie wychowawców, zaproszonych nauczycieli i rodziców zasiedli do wigilii klasowych.

  Małgorzata Bamburowicz-Węglarska

Uczniowie klasy Va

[FOTORELACJA]

malgosia

W niedzielę, 17 grudnia, podczas spotkania przedświątecznego w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipnie odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego na „Najpiękniejszego Świątecznego Mikołaja”. Jest nam niezmiernie miło pochwalić się, iż wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły. W kategorii klas I-III I MIEJSCE zdobyła Julia Mikołajczak z klasy Ia, III MIEJSCE - rodzeństwo Zofia i Jan Jankowscy również z klasy Ia. Natomiast WYRÓŻNIENIE przypadło Marcinowi Rychlikowi i Emilii Pelec z klasy III b. Z kolei w kategorii klas IV – VII III MIEJSCE zdobył Maksymilian Urbaniak, a WYRÓŻNIENIE – Martyna Banaszak. Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Justyna Sędłak

/foto:lipno.pl/

gokmiki

Od marca 2017 roku Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lipnie brała udział w ogólnopolskim konkursie pod hasłem „Zaczytana Szkoła”. Aby zdobyć certyfikat, należało przeprowadzić szereg akcji, które miały udowodnić, iż nasza Szkoła rzeczywiście jest „zaczytana”.

O niektórych konkursach plastycznych informowaliśmy na bieżąco. Niektóre przedsięwzięcia odbywały się jednorazowo, a niektóre trwały aż do końca listopada 2017 roku. Pod koniec listopada br. konieczne było przedstawienie sprawozdania z przeprowadzonych zadań do Studium Prawa Europejskiego. Jak nas poinformowano, w ostatecznym rozrachunku, nasza Szkoła zdobyła 100 punktów na 100 możliwych.

W bieżącym tygodniu otrzymaliśmy pisemne zaświadczenie o zdobyciu zaświadczenia w postaci certyfikatu „Zaczytana Szkoła”. Certyfikat jest dowodem na to, iż czytelnictwo wśród naszych uczniów nie jest reliktem tylko faktem.

                                                                                                                Ewa Jezierska

zaczytana

W uroczystym podsumowaniu działalności sportowej w grupie współzawodnictwa Wojska Polskiego w sportach powszechnych uczestniczył wicestarosta leszczyński Robert Kasperczak. Gala Sportu z udziałem żołnierzy odbyła się w auli PWSZ w Lesznie.

Pierwsze miejsce we współzawodnictwie Wojska Polskiego w sportach powszechnych zajęli żołnierze Grupy I Dowództwa Generalnego Rodzaju Sił Zbrojnych. Na wynik Grupy I złożyły się osiągnięcia żołnierzy - 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, w skład której wchodzi 4 Zielonogórski Pułk Przeciwlotniczy stacjonujący w Czerwieńsku i Lesznie.

W czasie Gali Sportu wyróżniono również uczniów ze szkół Leszna i regionu, którzy zdobywali medale na mistrzostwach Wielkopolski, Polski, Europy i Świata. Wśród nich znaleźli się również uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Lipnie: KACPER SAJNÓG i ALEKSANDRA WALKOWSKA. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

Kinga Stachowiak, Jarosław Zielonka

[FOTORELACJA]

gala2017

W piątek, uczniowie klasy II a i III a udali się do Gminnej Biblioteki w Lipnie i wzięli udział w lekcji bibliotecznej, poświęconej postaci Świętego Mikołaja. Spotkanie było okazją do poznania tradycji mikołajowych, oraz legend o Świętym Mikołaju. Panie bibliotekarki przygotowały i przybliżyły nam historię Świętego Mikołaja, a także opowiedziały dzieciom o jego pomocniku - reniferze, jak żyje i gdzie mieszka. Dzieci miały także możliwość, na moment, przenieść się do pięknej krainy, jaką jest Laponia, siedziba Mikołaja i oczami wyobraźni móc się z nim chociaż na chwilkę spotkać.

Na koniec spotkania atrakcją była zabawa plastyczna. Polegała ona na wykonaniu elementów do postaci renifera. Uczniowie odrysowywali własne stopy i ręce, wycinali je, a następnie łączyli w taki sposób, aby powstała głowa renifera.

Wszyscy świetnie się bawili, uśmiechom nie było końca. W miłej atmosferze czas nam szybko minął. W świątecznym nastroju wracaliśmy do szkoły.

                                                                                               Organizator: Monika Raczkowska

Aldona Ginter, Alina Linke

[FOTORELACJA]

3a2abiblioteka

Podczas LI Sesji Rady Gminy Lipno, która odbyła się 11 grudnia 2017 r., Wójt Gminy Lipno pan Jacek Karmiński przyznał nagrody za szczególne osiągnięcia kulturalne i sportowe.

Koło Gospodyń Wiejskich w Wilkowicach otrzymało nagrodę za szczególne osiągnięcia  na rzecz ochrony, popularyzacji i dokumentowania zabytków Gminy Lipno i upowszechniania wiedzy o dziedzictwie kulturalnym. (…)

Nagrody za osiągnięcia sportowe w sposób szczególny promujące i rozsławiające Gminę Lipno otrzymali zawodnicy UKS „Roszada” Lipno, Mateusz Wysokiński Mistrz Świata w warcabach 100 polowych i Amadeusz Zyber-Moszak brązowy medalista Mistrzostw Europy w warcabach 100-polowych.

/tekst i foto: lipno.pl/

myszuk

Z ogromną przyjemnością informuję o podwójnym sukcesie naszej uczennicy Soni Samelczak z klasy VII b.

24 listopada 2017 roku wraz uczennicami Emilią Dworak, Alicją Juśkiewicz, Zuzanną Rutą, Sonia przystąpiła do recytatorskich zmagań, które miały wyłonić najlepszych z grona wielu deklamatorów z Leszna i okolic. Półfinał konkursu został zorganizowany w I Liceum Ogólnokształcącym im. Rodu Leszczyńskich. Każdy przystępujący miał za zadanie jak najlepiej wygłosić z pamięci wybrany wiersz Haliny Poświatowskiej.

Konkurencja była ogromna, bo w grupie wiekowej szkół podstawowych do recytacji przystąpiło ponad pięćdziesięcioro uczniów. Sonia Samelczak recytowała wiersz pod tytułem „Koniugacja” zdobywając w swojej kategorii wiekowej I miejsce i zarazem przepustkę do międzywojewódzkich finałów.

Tydzień później, w sobotę 2 grudnia, miałam zaszczyt towarzyszyć Soni podczas finału XVIII Międzywojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego o Laur Haliny Poświatowskiej , który odbywał się w murach liceum w Świebodzinie. Tym razem zmagali się najlepsi z najlepszych, prezentując wiersze poetki zmarłej pięćdziesiąt lat temu, Sonia uzyskała tym razem wyróżnienie. Ciesząc się sukcesami Soni, serdecznie jej gratulujemy!

                                                                                                                                         Ewa Jezierska

[FOTORELACJA]

sonia

Uczniowie klasy VIIa i VIIb wraz z panią pedagog – Alicją Nosek i panią Justyną Sędłak odwiedzili w Domu „Senior” w Mórkowie ludzi starszych i schorowanych. Razem z nimi śpiewaliśmy kolędy. Składając życzenia świąteczne, obdarowaliśmy ich własnoręcznie wykonanymi kartkami. Domowe wypieki jeszcze bardziej podkreśliły odświętny charakter spotkania. Myślę, że najważniejszą częścią odwiedzin były rozmowy między uczniami a mieszkańcami Domu „Senior”. Wysłuchaliśmy wzruszających opowieści. Pani Irenka pokazała nam swoje prace, a jedną z nich obdarowała naszą koleżankę – Julkę. Po spotkaniu spotkaliśmy się wszyscy w gabinecie pani pedagog. Tam podzieliliśmy się wrażeniami … i słodyczami podarowanymi nam w Mórkowie.

Mam nadzieję, że wnieśliśmy choć trochę radości w serca ludzi mieszkających w Domu „Senior”. Obiecaliśmy też, że wkrótce znowu ich odwiedzimy.

                                                                     Emilia Dworak – uczennica klasy VII b

[FOTORELACJA]

domseniora

Kto był, to wie jak było fajnie, kto nie był niech żałuje… Kolejna inicjatywa Rady Rodziców udana! Dzieci zadowolone i ich rodzice również. Mikołajki szkolne to impreza integrująca społeczność szkolną i wprowadzająca wszystkich w nastrój nadchodzących świąt, między innymi przez przepiękne dekoracje, które użyczone zostały przez panią Magdalenę Musielak i Donatę Hoffmann.

Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za dotychczasowe, wspaniałe imprezy, zaangażowanie i bardzo dobrą współpracę ze szkołą, a przede wszystkim za ciężką pracę w zdobywaniu funduszy na zakup sprzętu i pomocy dydaktycznych, z których mogą korzystać uczniowie naszej szkoły, a nauczyciele mogą uatrakcyjniać swoje lekcje. Brawo! Liczymy na dalszą, owocną współpracę!

 

[FOTORELACJA]

789miki

Moc atrakcji i wspaniała zabawa – tak można opisać spotkanie, które zorganizowano w sali gimnastycznej leszczyńskiej jednostki wojskowej. Dzieci z leszczyńskich i okolicznych szkół odwiedził św. Mikołaj. – Dzięki takim spotkaniom możemy się wspólnie bawić oraz integrować. Jak widzimy, że dzieci są zadowolone, to sprawia nam to ogromną radość – mówi Joanna Ziomoch, wolontariuszka Stowarzyszenia Echo.

Stowarzyszenie Echo - przy współpracy z Jednostką Wojskową i Stowarzyszeniem Sportowym ,,Grot" - po raz kolejny zorganizowało spotkanie z Mikołajem, w którym udział biorą dzieci ze szkół podstawowych z Leszna i okolic. - W tym roku świętujemy dziesięciolecie. Zaprosiliśmy około 100 dzieci, dla których przygotowaliśmy świąteczne paczki. Nasza impreza ma charakter integracyjny - wyjaśnia Hanna Hendrysiak, prezes Stowarzyszenia Echo.
Dla uczestników przygotowano moc atrakcji. Były wspólne gry, zawody sportowe, a także lepienie świątecznego łańcucha. Na zakończenie, w nagrodę wszyscy otrzymali od św. Mikołaja prezenty, które wzbudziły wiele radości. / tekst: elka.pl /

[FOTORELACJA]

echo1

Tak czerwono w pokoju nauczycielskim jeszcze nie było… i to nie dlatego, że nauczyciele poprawiali kartkówki czy sprawdziany, ale to sprawka Świątecznych Mikołajów. Skąd się wzięły? Zrobili je nasi uczniowie, którzy mając ochotę, pomysł, czas i zapał do pracy wzięli udział w konkursie świątecznym. Najpierw odbył się etap szkolny, w którym Komisja Konkursowa przyznała dwie nagrody i dwa wyróżnienia. W klasach I –III nagrodę zdobył Mateusz Gadzikowski (kl. II A), a wyróżnienie Lena Małolepsza (kl. I A). Natomiast w klasach IV – VI nagroda przypadła Jolancie Daum (kl. VI B), a wyróżniona została praca Joanny Sędłak (kl. IV A). Komisja wzięła pod uwagę szczególnie samodzielność wykonania oraz oryginalność. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Wszystkie Mikołaje, które dotarły do pokoju, w piątek pojechały do Gminnego Ośrodka Kultury, by tam powalczyć o nagrody w Gminnym Konkursie na „Świątecznego Mikołaja”. Trzymamy kciuki i czekamy na zwycięzców etapu gminnego. Uroczyste wręczenie nagród za etap szkolny odbędzie się przed świętami.

Justyna Sędłak

konkurs miki

Na przełomie miesiąca października i listopada rozpoczęliśmy realizację konkursu, organizowanego przez bibliotekę szkolną, pt: „Zaczytana szkoła”. Pierwsze prezentacje już pojawiły się na szkolnym korytarzu. Teraz zapraszamy na kolejne. A mianowicie jest to wystawa rysunków będących projektem okładki do ulubionej książki. Uczniowie klas VII wykonali je podczas lekcji plastyki. Natomiast kolejne zadanie – wykonanie ex librisa naszej szkolnej biblioteki – podjęli się uczniowie klas VI. Pracowali nad nim w ramach lekcji języka polskiego.

Kolejna prezentacja pojawiła się na Szkolnym Korytarzu. Tutaj królują plakaty ilustrujące wagony wykonane przez uczniów klas trzecich. Skąd te wagony? Są one plastyczną interpretacją wiersz Juliana Tuwima „Lokomotywa”. Dzieci świetnie poradziły sobie z tym zadaniem, a ich prace sprawiają, iż niejeden przechodzień zatrzymuje się, by pooglądać: co to tam jechało w każdym wagonie?

Justyna   Sędłak

123

 

Idzie dobry święty, uśmiecha się w koło,
Grzecznym dzieciom biją serduszka wesoło.
Niesie w dużym worku słodyczy bez liku,
Pełno dzisiaj wszędzie radości i krzyku.

Chociaż za oknami brak śniegu, to nastrój świąteczny zagościł już w naszej szkole.

W tym wyjątkowym dniu, 6 grudnia, uczniowie i nauczyciele wykazali się wspaniałą inwencją przebierając się za Mikołajów, Mikołajki, elfy, nie zabrakło również reniferów.

Tradycyjnie, jak co roku, tego dnia, panował u nas szczególny klimat, przede wszystkim za sprawą szanownego Gościa. Dzieci rozpoznały Go od razu - to Mikołaj. Był to dobry znak, świadczący o tym, że dzieci były grzeczne i zasłużyły na prezenty. Zanim jednak, każdy otrzymał upominki, wszyscy uczniowie klas I-III, z wielką uwagą i skupieniem, obejrzeli film „Prawdziwa historia o Świętym Mikołaju”.

Mikołaj dotarł do szkoły z workiem pełnym słodkości, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Dla każdego dziecka znalazła się słodka niespodzianka i dla młodszego i dla starszego, i dla grzecznego i mniej grzecznego, choć nie obyło się bez zadań karnych dla tych, którzy nie byli tak do końca grzeczni. Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci, potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie Go oczekują. Spotkanie z Mikołajem minęło bardzo szybko i sprawiło dzieciom wiele radości i wrażeń.

Szkoda, że Mikołajki są tylko raz w roku!

[FOTOGALERIA]

miki2017

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia pani Kinga Stachowiak postanowiła wprowadzić odrobinę świątecznego nastroju do naszej szkoły i ogłosiła konkurs na najpiękniejszą piosenkę świąteczno – zimową.

Przesłuchanie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania, okazało się, że w naszej szkole jest mnóstwo talentów muzycznych! Na scenie pojawiły się zespoły, jak i chóry klasowe.

W przeglądzie nagrodzono:

W kategorii klas IV-VII:

I miejsceVI B z piosenką: „Hej, ludzie idą święta”

II miejsceVII A z piosenką: „Anioł z Bogiem”

III miejsceIV A z piosenką: „Zima wita was”

W kategorii klas I-III:

I miejsce – III A z piosenką: „Zima, zima pada śnieg”

II miejsce – II A z piosenką: „Siedem reniferów”

III miejsce – III B z piosenką: „A Mikołaj pędzi”

Nagrodą dla zwycięzców będzie zaprezentowanie swoich talentów muzycznych podczas szkolnych Mikołajek, 9 grudnia, przed szerszą widownią, na której zasiądą całe rodziny występujących i nie tylko.

Organizator: Kinga Stachowiak

[FOTORELACJA]

zimakinga

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – PLUSZOWY MIŚ. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo…

„czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś”.

Z okazji Światowego Dnia Misia w naszej szkole został ogłoszony konkurs na „Ekologicznego misia”. Cieszył się on ogromnym zainteresowaniem. Ilość zgłoszonych do konkursu misiów, ich różnorodność i urok, przeszły najśmielsze oczekiwania. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie, bo niełatwo spośród 50 prac wybrać tych kilka najciekawszych. Jednak „co cztery głowy, to nie jedna”, więc paniom Ewie Rosolskiej, Aldonie Ginter, Alinie Linke i Justynie Sędłak udało się wyłonić zwycięzców.  

Oto lista nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie:

I miejsce –Antonina Wideł, Julia Mikołajczak i Daria Rychlik

II miejsce – Maria Zimniak, Agata Kośmider, Nikodem Rudkowski

III miejsce – Lena Ignaszewska, Jolanta Daum, Zosia Kaczmarek

Wyróżnienie: Marika Krawczyk, Franciszek Danek, Amelia Tuszyńska, Ramona Frąckowiak, Agata Pelec, Patrycja i Patryk Kreuschner

Gratulujemy zwycięzcom. Pozostałym uczestnikom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.

Małgorzata Węglarska

[FOTOGALERIA]

misio

Przed świętami zawsze dużo pracy - także u nas w szkole. Od lat tradycją już jest, że w tym przedświątecznym okresie przygotowujemy upominki dla chorych, samotnych i starszych. Jest to działanie wynikające ze współpracy szkoły z parafią. W ostatni tydzień nauki, przed Świętami Bożego Narodzenia, uczniowie naszej szkoły odwiedzają chorych i wręczają Im własnoręcznie zrobione upominki wraz z świątecznymi życzeniami. W tym roku w przygotowaniu prezencików pomogli uczniowie klasy V A. Pracowali bardzo ochoczo i z zapałem zaangażowali się w wykonanie darów. Tegorocznym upominkiem jest gwiazda, do której dołączone będą symbole Bożego Narodzenia (jedne z wielu) – gałązka świerkowa i opłatek.

Justyna Sędłak

chorzy

1 grudnia 2017r. uczniowie klas I-III udali się na wycieczkę do Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie na przedstawienie teatralne „Opowieści z Lodowej Krainy”. Jest to autorska inscenizacja Teatru Współczesnego w Krakowie, oparta na motywach jednego z najpopularniejszych animowanych filmów ostatniego okresu „Krainy Lodu” i oryginalnej adaptacji baśni Hansa Christiana Andersena „Królowa Śniegu".

Ta muzyczna opowieść z pięknymi piosenkami skomponowanymi specjalnie z myślą o najmłodszych widzach, wprowadziła dzieci w baśniowy świat księżniczek, rozbójników i zwierząt przemawiających ludzkim głosem. To wzruszające, ale i zabawne widowisko, które pomimo zimowej scenerii, wlało w serca młodego odbiorcy dużo ciepła i radości i było okazją do świetnej zabawy.

Przedstawienie było wspaniałe. Dzieci były zachwycone grą świateł, nagle zmieniającymi się scenami, dekoracjami oraz efektami dźwiękowymi. Spektakl wzbudził u małych widzów wiele pozytywnych emocji o czym świadczyły ich uśmiechy i komentarze po zakończonym przedstawieniu.

Wychowawcy klas I-III

teatrlodu

Dawno, dawno temu, za górami, za lasami….. tak 28 listopada br. rozpoczęło się spotkanie pt. „Bajki w piżamkach”, w którym uczestniczyło 68 uczniów z klas I-III. Bajki wystąpiły w trzech odsłonach. Uczniowie obejrzeli przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy IV c pt. „Na ratunek królowej bajek” oraz bajkę filmową „Żabi król”. Rozwiązywali też zagadki, w których popisywali się znajomością bohaterów bajek. Jednak głównym punktem programu było spotkanie autorskie z Ewą Rosolską, autorką bajek „Bajeczki babeczki”, podczas którego autorka przeczytała swoją bajkę pt. „Znikające kropki”. Następnie przeprowadzono wywiad z autorką, podczas którego, dzieci zadawały mnóstwo pytań dotyczących m.in. pomysłów na książki, czasu, jaki jest potrzebny do jej napisania itp. Poczęstunek pasujący do tytułu bajek, czyli babeczki upiekły dla uczniów ich mamy. Zwieńczeniem spotkania było wykonanie smoka z balonika, choć nie wszystkim udało się go skończyć na miejscu. Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu spotkania.

Organizatorzy

[FOTORELACJA]

baja

maksymilian

DRODZY RODZICE, UCZNIOWIE, NAUCZYCIELE

I PRACOWNICY SP LIPNO!

NASZ ABSOLWENT MAKSYMILIAN KOPYDŁOWSKI

CHORUJE NA NOWOTWÓR ZŁOŚLIWY KOŚCI.

RODZICE MAKSA MAJĄ PIĘKNĄ PLANTACJĘ JODŁY KAUKASKIEJ, MOŻNA IM POMÓC W ZBIÓRCE PIENIĘDZY NA DŁUGOFALOWĄ REHABILITACJĘ ORAZ POTRZEBNE LEKI,

KUPUJĄC U NICH CHOINKĘ.

KTOKOLWIEK CHCE SIĘ PRZYŁĄCZYĆ DO AKCJI

„CHOINKA DLA MAKSA”

ZAPRASZAMY!

BARDZO DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE I ŻYCZLIWOŚĆ!

LIPNO ul. SPÓŁDZIELCZA 14

Tel. 661 651 440

Dnia 27 listopada po lekcjach w pokoju nauczycielskim zrobiło się gwarno i świątecznie. Wśród wąsów, bródek, czerwonych czapek, pomponów itp… siedziały panie, które na zorganizowanych warsztatach, pracowały jak mróweczki. Pracy było dużo, ale wśród śmiechów, opowiastek na różne tematy i wzajemnym wsparciu szło nam całkiem nieźle.
           Pod okiem pani Justyny Sędłak powstawały śliczne Mikołaje. W ten sposób chcieliśmy wesprzeć kiermasz Rady Rodziców, który będzie zorganizowany podczas naszych szkolnych Mikołajek - 9 grudnia. Już teraz zachęcamy do kupna tych śmiesznych i wesołych Mikołajów.

Justyna Sędłak wraz z elfami

wariaty

Na przełomie miesiąca października i listopada rozpoczęliśmy realizację konkursu, organizowanego przez bibliotekę szkolną, pt: „Zaczytana szkoła”. Konkurs ten potrwa przez cały rok i podzielony jest na kilka kategorii między innymi na część literacką, plastyczną itp. W październiku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji plastycznej, która polegała na realizacji różnych zadań. Podjęli się ich uczniowie klas I – VII (łącznie 254), którzy wykonywali prace plastyczne związane z czytelnictwem:

W wyniku podjętych działań uczniowie wykonali szereg prac, które są prezentowane na forum szkoły w wystawach przygotowanych dla poszczególnych poziomów. Pierwsze prezentacje już pojawiły się na szkolnym korytarzu. A mianowicie jest to wystawa rysunków wykonanych przez pierwszoklasistów. Dzieci kolorowały postacie ulubionych bohaterów bajek, które bardzo dobrze znają i kochają. Ich prace są wykonane niezwykle starannie i rozweselają zakątek szkolnego korytarza.

Kolejna prezentacja pojawiła się w Szkolnej Galerii. Tutaj królują kukiełki wykonane przez uczniów klas czwartych. Wielu z nich, jak przyznają, pracowało nad ich wykonaniem przy pomocy swoich rodziców, a nawet dziadków. Musimy przyznać, że kukiełki są naprawdę piękne i jesteśmy pełni podziwu dla ich wykonawców. Wszyscy pracownicy zachwycają się, teraz, naszą galerią i obecnymi na niej lalkami teatralnymi. A i wielu rodziców, którzy odwiedzają naszą szkołę, nie omieszka zatrzymać się przy tej imponującej wystawie. Uczniowie zrobili kukiełki przeróżnych bohaterów książek. Jest Pinokio, Olaf, Baba Jaga, Mikołajek i wielu innych, ale najliczniejszy jest „gang Czerwonego Kapturka”.

Teraz czekamy na kolejne prace wykonane przez pozostałych uczniów i już zapraszamy wszystkich do oglądania ich prac na wystawach, które wkrótce pojawią się w naszej szkole.

Justyna Sędłak

kukielki

Klasa IV a z niecierpliwością oczekiwała środy, 22 listopada. Polonistka, p. Katarzyna Zmysłowska, zapowiedziała im, że tego dnia na lekcji pojawi się tajemniczy gość. „Kto to może być?” - zastanawiali się uczniowie.

Przed lekcją był szum. Czwartoklasiści rozmawiali o tym, kto też może się pojawić. Okazało się jednak, że nie przybył ani ratownik medyczny, ani sławna pisarka, tylko… mama Asi, p. Justyna Sędłak.

Pani Justyna przeczytała baśń Brunona Ferrera, pt. „Złota kulka”. Opowiadanie zostało dopasowane do wieku uczniów. Warto dodać, że mama Joasi poradziła sobie w roli lektora. Młodzi słuchacze byli zaangażowani i zainteresowali losami młodzieńca z opowieści.

Historia „złotej kulki”, która ułatwiała bohaterowi w podejmowaniu odpowiednich decyzji, stała się punktem wyjścia do dalszej rozmowy.

Podsumowując, było to udane spotkanie, które udowodniło, że czytanie dobrych książek jednocześnie bawi i przekazuje ważne wartości.

Katarzyna Zmysłowska

czytac

„Jedyna doskonałość, jaka istnieje, to doskonałość w pomaganiu innym ludziom.

To jedyna rzecz, która trwa i ma prawdziwe znaczenie. Po to tu jesteśmy”

Andre Agassi

Zbiórka nakrętek dla Paulinki rozpoczęła się w roku szkolnym 2016/2017 z inicjatywy dzieci z klasy III c. Uczniowie przez cały ten czas wspierali niepełnosprawną dziewczynkę. W tym roku, już jako czwartoklasiści, nadal zachęcają do wzięcia udziału w akcji.

Paulinka Ciszak, dla której zbierane są nakrętki, jest mieszkanką Leszna. Jej życie zmieniło się w 2009 roku. Wtedy to uległa bardzo poważnemu wypadkowi. Przygniótł Ją konar spróchniałej topoli. Od tej pory wymaga ciągłej rehabilitacji.

Możemy Jej w tym pomóc. Zbierając nakrętki, wspieramy Paulinkę w walce o zdrowie.

Liczymy na Was!

Katarzyna Zmysłowska

i uczniowie klasy IVC

naktetka

Copyright © 2018 SP LIPNO Rights Reserved.