foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
UWAGA! Z powodu awarii starej witryny naszej szkoły aktualnie pracujemy nad nową. Przepraszamy za utrudnienia :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Dnia 13 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Akademia przede wszystkim miała przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Uczniowie klasy  V i VI recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Składamy kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla nas życie. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Apel z okazji Święta Niepodległości przygotowany został przez pana Jacka Kaftana, panią Alinę Linke i Kingę Stachowiak. Bardzo im za to dziękujemy, a zwłaszcza młodym recytatorom z klasy Va, Vb i VIb.

 

[FOTORELACJA]

kura

„Śniadanie Daje Moc” stało się coroczną akcją, wpisaną w kalendarz uczniów klas I-III naszej szkoły. Myślę, że jest to korzystne dla naszej placówki edukacyjnej. Wiedza odświeżana na kolejnych poziomach nauki jest przydatna. Dzieci są narażone na pokusy w stylu chipsów, niezdrowej żywności i dlatego jest to potrzebne.

W końcu nadszedł długo oczekiwany dzień – 8 listopada. Dzieci przyniosły do szkoły wszystko to, co jest niezbędne, aby przygotować „zdrowe śniadanie” tzn. świeże warzywa i owoce, masło, sery, ciemne pieczywo, soki, itp. Pamiętając o higienie i bezpieczeństwie, uczniowie każdej klasy, pod kontrolą swoich wychowawców, przygotowali swoje drugie śniadanie. Były to zdrowe, kolorowe i apetyczne kanapki oraz sałatki owocowe. Uczniowie klasy IIIb przygotowali przepyszne owocowo-warzywne „zwierzaki”. Wszyscy uczniowie, dzięki przeprowadzonym warsztatom kulinarnym, mieli możliwość praktycznego zastosowania poznanych zasad zdrowego odżywiania. O godz. 10.40 dzieci przystąpiły do degustacji przygotowanych przez siebie zdrowych śniadań. Zrobione własnoręcznie, smakowały wyjątkowo.

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą pamiętać o tym, że „śniadanie” to najważniejszy posiłek dnia, dzięki któremu mają energię do nauki i zabawy oraz lepiej koncentrują się na lekcjach, a więc „daje moc”.

Podsumowując, był to z pewnością udany dzień promujący zdrowie w naszej szkole.

SMACZNEGO!!!

Wychowawcy klas I-III:

K.Frach, A.Ginter, I.Kaczmarek, A.Linke, M.Matyla

[FOTORELACJA]

moc8.11

 

Wulkany świata to lekcja podróżnicza, jaką przeżyli młodsi i nieco starsi członkowie KMO.

Każde dziecko doskonale wie, jak wygląda wulkan. Kiedy pytamy ich, czy można podróżować po wulkanie, zawsze odpowiadają „nie, bo jest to niebezpieczne”. A jednak dzieci są ciekawe tego, jak wulkany powstają, gdzie i jak wygląda wybuch wulkanu.

Dlatego członkowie Klubu Młodego Odkrywcy z klasy Ib i IIIb postanowili poświęcić swoje warsztaty fascynującym górom pełnym ognia właśnie.

Dzieciaki z zaciekawieniem oglądały film o 10 największych wulkanach świata. Wiemy już, że "wulkan to miejsce, w którym gorąca, płynna skała, zwana magmą, wydobywa się z wnętrza Ziemi na jej powierzchnię". Wiemy też, że "wybuch wulkanu nazywamy erupcją" i że "erupcja to jedno z najgroźniejszych zjawisk przyrody. Gorący popiół, skały i gazy są podczas niej wyrzucane wysoko w powietrze..."

Po tych wiadomościach przystąpiliśmy do eksperymentów. Stało się wybuchowo… W tym celu skonstruowaliśmy z papieru wulkaniczny stożek, za komin wulkanu posłużył nam słoik. Do gotowej konstrukcji wlaliśmy wodę i ocet, a później wsypaliśmy odrobinę sody oczyszczonej, aby wywołać reakcję chemiczną. Substancje natychmiast ze sobą zareagowały ukazując naszym oczom piękny, pienisty, wulkaniczny wybuch. Uczniowie byli zachwyceni eksperymentem.

Uczniowie klas pierwszych natomiast wykonali wulkan z cytryny i on też był super wybuchowy!

Opiekunki KMO: I.Kaczmarek, K.Frach

[FOTORELACJA]

klubkmo

W dniach 28.10-5.11.2017 r. w Dąbkach k/Koszalina rozegrano Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w warcabach 100-polowych. W mistrzostwach wystartowało prawie 250 zawodników z 4 kontynentów podzielonych na grupy wiekowe do 10, 13, 16 i 19 lat. Z orłem na piersi startowało 7 zawodników UKS Roszada Lipno, w kategorii do 10 lat Mateusz Wysokiński, do 13 lat Aleksandra Walkowska, Katarzyna Pisarska, Sebastian Wieczorek, Amadeusz Zyber-Moszak i Tymoteusz Myszuk oraz do 16 lat Tomasz Urbańczyk. Największy sukces w 16 letniej historii Klubu odniósł Mateusz Wysokiński, który zdobył złoty medal Mistrzostw Świata i był ich najmłodszym zawodnikiem (rocznik 2008). Mateusz walczył z o rok starszymi zawodnikami w 9 rundach po około 4 godzin każda. W pierwszej rundzie pokonał Patryka Żaka z Polski, w drugiej pokonał Adrijansa Podenkisa z Łotwy, w trzeciej pokonał Hangjia Guo z Chin, w czwartej doznał jedynej porażki z Heorhi Vydzerka z Białorusii,w piątej wygrana z Arsenii Tsynov z Rosji,w szóstej zwycięstwo z Konstiantyn Dutchak z Ukrainy, w siódmej remis z Yauhen Zhukouski z Białorusii ,w ósmej wygrana z Erkhmbileg Purevdash z Mongolii i w dziewiątej po zaciętym pojedynku zremisował z Erkhembileg Purevdash z Mongolii, w sumie Mateusz zdobył 14 punktów i zdobył tytuł Mistrza Świata. Dobrze spisali się pozostali zawodnicy Roszady, do 13 lat wśród dziewcząt Aleksandra Walkowska zajęła 13 miejsce i Katarzyna Pisarska 17 miejsce, wśród chłopców Sebastian Wieczorek zajął 7 miejsce, Amadeusz Zyber-Moszak 11 miejsce i Tymoteusz Myszuk 19 miejsce. W kategorii do 16 lat Tomasz Urbańczyk wywalczył 21 miejsce. Warto dodać, że czwórka naszych zawodników Mateusz Wysokiński, Aleksandra Walkowska, Sebastian Wieczorek i Tomasz Urbańczyk uzyskali najlepszy wynik wśród reprezentantów Polski.

Trener UKS Roszada Lipno: Zbigniew Myszuk 

mati2017

     W czwartek, 26 października, redakcja gazetki szkolnej wraz z panią Iwoną Gołąbką i panią Ewą Jezierską, wyjechała do Poznania.   Nie był to jednak tylko wyjazd rekreacyjny. Plan był ambitny… Ostrów Tumski. Jest to jedyna pozostała z licznych niegdyś w Poznaniu wysp na Warcie. Naszą niecodzienną lekcję zaczęliśmy od Rezerwatu Archeologicznego Genius Loci – a tam zajęcia warsztatowe i budowanie grodów, na wzór poznańskich. Mogliśmy obejrzeć przedmioty codziennego użytku, którymi posługiwali się Piastowie, ale największą frajdę sprawiło nam przymierzanie dawnych strojów. W Rezerwacie znajduje się również największy wykop archeologiczny – dostępny dla zwiedzających – z odsłoniętym przekrojem warstw stanowiących zapis procesów toczących sie tam przez stulecia. Odwiedziliśmy także wystawę „Rodzina i dziecko w średniowieczu”, która „odpowiedziała” nam na wiele nurtujących pytań: jak funkcjonowały rodziny w średniowieczu, jacy byli rodzice tamtych czasów, w jaki sposób opiekowali się dziećmi, jak wyglądał dziecięcy świat? Zobaczyliśmy Bazylikę Archikatedralną świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest to jedna z najstarszych świątyń w Polsce, wielokrotnie przebudowywana w różnych stylach architektonicznych. Katedra jest miejscem pochówku wielu królów. Główny korpus świątyni otoczony jest wieńcem 12 kaplic. Najcenniejszą z nich jest Złota Kaplica, którą również zobaczyliśmy.

Odwiedziliśmy też Muzeum Archidiecezjalne – dawną Akademię Lubrańskiego, w którym nasze bystre oczy dojrzały kielich liturgiczny z kościoła w Radomicku. Ku naszemu zaskoczeniu mogliśmy również wejść do środka Kościoła Najświętszej Marii Panny, który jest od wielu lat niedostępny dla zwiedzających, ponieważ oczekuje na remont.

Wszyscy robiliśmy zdjęcia i dobrze się bawiliśmy. Na zakończenie naszej poznańskiej wyprawy udaliśmy się do restauracji „Tumska” na ciepłą herbatę, sok i prawdziwą „sznekę z glancem”.

Ta wycieczka z pewnością pozostanie nam w pamięci na długie, długie lata.

Emilia Mikołajczak ( uczennica klasy VIb )

[FOTORELACJA]

iwona

W dniach 27-29.10.2017r. w Szkole Podstawowej w Jezierzycach Kościelnych odbył się już drugi biwak tematyczny jak można się domyślić po tytule artykułu dotyczył on Szkoły Magii. Program był bardzo napięty, ale daliśmy radę!!!! Całość zaczęła się w piątek o godzinie 21.00 gdzie zarówno dzieci z Jezierzyc jak i z Lipna powitali nauczyciele. Opiekę podczas Biwaku sprawowali panowie Mateusz i Józef Gabryś oraz pan Marcin Turek. W piątek na dzieci czekał już pyszny poczęstunek i noc filmowa naturalnie na temat Harrego Pottera. Sobotni poranek spędziliśmy na nauce eliksirów magicznych, malowaniu obrazów, oraz meczu quidditcha. Potem zajęliśmy się budową działa powietrznego, niszczeniem horcruxów. Kolejny wieczór ponownie stał się nocą filmową wypełnioną magią i czarami oraz smakołykami w postaci orzeszków w karmelu, placka, przekąsek, popcornu oraz fasolek wszystkich smaków. Zresztą na temat tego biwaku można by pisać i mówić godzinami. Jak to powiedziały dzieciaki to był super biwak i kiedy będzie następny? Jedno jest pewne to nie jest nasze ostatnie słowo znamy już kierunek ruszamy do Śródziemia!!!!            

                                                                                              Zapraszamy do naszej Galerii !!!!!

                                                                                                          JÓZEF GABRYŚ

[FOTORELACJA]

hary

Wszyscy lubimy przedświąteczny nastrój: choinki, bombki, kolędy… Uczniowie klasy IV b dość wcześnie zaczęli się przygotowywać do świąt. Wszystko za sprawą pani Anny Stark, która prowadzi Pracownię Artystyczną i wykonuje prawdziwe cuda: pudełeczka, zaproszenia, kartki na różne okazje, no a teraz w okresie przedświątecznym również bombki. I właśnie taką bombkę dzisiaj podczas spotkania z panią Anią zrobiliśmy. Trzeba było się nieźle natrudzić: powycinać, przykleić, zawiązać… Ale warto było. Efektem tego były piękne bombki, które wkrótce zawisną na klasowej choince klasy IV b. Jeszcze raz dziękujemy pani Ani oraz pani Mai Gorczycy, która w dużej mierze przyczyniła się do organizacji tego spotkania. Dziękujemy!

Sabina Wagner

[FOTORELACJA]

stark

matiwy

MATEUSZ WYSOKIŃSKI uczeń klasy IIIa Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Lipnie, trenujący w UKS Roszada Lipno, został MISTRZEM ŚWIATA w kategorii U11. Warto dodać, że Mateusz był najmłodszym uczestnikiem turnieju.

W Dąbkach rozegrane zostały Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Warcabach Stupolowych. Do rozgrywek przy warcabnicach przystąpili młodzi gracze z 18 państw - Belgii, Białorusi, Chin, Czech, Estonii, Francji, Holandii, Kazachstanu, Litwy, Łotwy, Mongolii, Niemiec, Rosji, Surinamu, Ukrainy, Węgier, Włoch i Polski.

27 listopada był bardzo ważnym dniem dla naszych najmłodszych uczniów, bo to dzień przyjęcia ich w poczet uczniów. Zaczęło się niewinnie i w miarę bezpiecznie, przez wprowadzenie na scenę maluchów. Uczynili to uczniowie klasy mundurowej zaprzyjaźnionego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Nietążkowa. Było… spoko, ale na scenę wszedł porucznik z szablą. Zrobiło się drętwo… co z tą szablą? Po co mu ona? Domysłów było mnóstwo. Co jeden, to mroczniejszy. Na szczęście okazało się, że szabla miała posłużyć jako symbol uczynienia z malucha prawdziwego ucznia Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Lipnie. Poszło gładko… uszy zostały na miejscu.

Jednak bylibyśmy niewdzięcznikami, gdybyśmy przy tak ważnej uroczystości nie wyrazili wdzięczności władzom gminy Lipno za nowy wygląd naszej szkoły. Były podziękowania i obietnice szanowania pracy innych… oby prawdziwe.

Była jeszcze jedna okazja do wyrażenia naszej wdzięczności. Przez ostatni rok Rada Rodziców pracowała na stworzenie naszym uczniom lepszych warunków do nowoczesnej nauki. I tak powstała pachnąca nowością, pracownia komputerowa z pełnym usprzętowieniem. Podziękowaliśmy rodzicom i naszym sponsorom, którzy choć wiedzieli na co się porywamy, twierdzili, że wspólnie damy radę. Daliśmy radę. Ale bez was kochani rodzice to by się nie udało.

Szczególne dziękowaliśmy motorowi całej akcji, pani Agacie Radziei -Wojciechowskiej. To pani Agata jak dobra wróżka strzegła tej idei. Czasami nawet zastanawiałam się, czy nie czaruje sprawiając, że udawały się nam wszystkie akcje i imprezy, które dla pozyskania środków organizowaliśmy. Zarażała wszystkich optymizmem i nowymi pomysłami. Pani Agata tym dziełem zakończyła swoją pracę w Radzie Rodziców, ale wysoko ustawiła poprzeczkę. Mamy już nowy plan i przystępujemy do jego realizacji.

To był szczęśliwy dzień, nie tylko dla najmłodszych i oby takie dni zdarzały się jak najczęściej.

Dyrektor szkoły: mgr Ewa Rosolska

[FOTORELACJA]

pasowanie1a1b

pracownia

Ciastolina to sposób na wspaniałą, pełną frajdy dziecięcą zabawę. Ugniatanie, wałkowanie, lepienie stwarzają niekończące się wyzwanie dla wyobraźni, pozwalając stworzyć najrozmaitsze melanże kształtów, form i kolorów.

Ciastolinowe lepienie warto poprzedzić możliwością zapoznania się dziecka z właściwościami tego niezwykłego tworzywa, a jeszcze lepsza frajda dla dzieci to zrobienie jej samemu. Wystarczą dwa składniki mąka i płyn do mycia naczyń i ciastolina gotowa. Przekonali się o tym członkowie Klubu Młodego Odkrywcy. Pobawcie się wszyscy w domu, a zobaczycie, że to wspaniała okazja to swobodnej i spontanicznej zabawy.

Opiekunowie KMO:

I.Kaczmarek, K.Frach

[FOTORELACJA]

kmociasto

17 października

Pierwszego dnia po dotarciu do Zaborówca ok. godziny 11.00 rozkwaterowaliśmy się w pokojach. Jak to zawsze bywa: wielkie zamieszanie i chaos.

Po obiedzie zebraliśmy się wszyscy na Sali, aby omówić zasady kontraktu. Każdy kto chciał mógł zabrać głos odnośnie danej reguły, którą chciał wcielić w życie. Następnie warsztaty rozpoczęła klasa VII b, a w tym czasie druga klasa siódma miała czas na odpoczynek na dworze. Na zajęciach zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Naszym zadaniem było zrobić wszystko, aby przeżyć na bezludnej wyspie 30 lat. Musieliśmy się porządnie zastanowić, co jest dla nas najważniejsze – miłość, wolność czy też szczęście. Na koniec dnia odgrywaliśmy scenki dotyczące zachowania młodych ludzi sięgających po alkohol.

18 października

Dzień drugi zapoczątkowaliśmy oglądaniem filmów odnośnie uzależnień. W ten sam dzień dostaliśmy też zadanie domowe. Mieliśmy napisać list do osoby, w której domu jest problem z alkoholem. My odnosiliśmy się do filmów, które wcześniej obejrzeliśmy.

Mogliśmy się też przekonać jak widzi osoba upojona alkoholem, za pomocą alkogogli.

Niektórzy z nas wcielali się w nauczycieli i odgrywali radę pedagogiczną. Pod koniec dnia mieliśmy wieczór śmiechu. Polegał on na tym, że każdy pokój wymyślał zabawną scenkę, a następnie ją odgrywał.

19 października

Ostatniego dnia po śniadaniu spotkaliśmy się na podsumowaniu. W ten dzień mieliśmy najwięcej czasu wolnego, który staraliśmy się wykorzystać jak najlepiej np. na wspólnych zabawach czyli integracji.

Zuzanna Ruta ( uczennica klasy VIIa )

[FOTOGALERIA]

zaborowiec

Warto dążyć do swoich celów i walczyć o marzenia. Tego właśnie uczyło przedstawienie, pt. „Calineczka”, które mieli okazję zobaczyć uczniowie klas czwartych.

24 października czwartoklasiści wraz z wychowawczyniami pojechali na wycieczkę do Teatru Animacji w Poznaniu. Obejrzeliśmy spektakl, będący dość luźną interpretacją znanej baśni Hansa Christiana Andersena.

Dzieci dowiedziały się, jak ważna jest wiara w swoje marzenia. Tytułowa Calineczka chciałaby zobaczyć, jak wygląda świat „za oknem” i znaleźć swoje miejsce. Pewnego dnia jej życie zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni, a Calineczka – mimo chwil zwątpienia i licznych przeszkód – nie przestaje dążyć do swoich celów. Historia dziewczyny uczy, że wytrwałość, wiara w marzenia i konsekwencja pomagają rozwinąć skrzydła.

W drodze powrotnej zahaczyliśmy o Kórnik. Podzieliliśmy się na dwie grupy. Przewodnicy oprowadzili nas po posiadłości, opowiadając o jej właścicielach. Podczas zwiedzania Zamku usłyszeliśmy też legendę o Białej Damie.

Wyjazd przyniósł uczniom wiele wrażeń. Czwartoklasiści tego dnia nie tylko dobrze się bawili, ale również pogłębili swoją wiedzę.

J.Cieślak, S. Wagner, K. Zmysłowska

[FOTORELACJA]

calineczka

 

16 października 2017 r. przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji "Cała Polska uczy ratować". W akcji  pod hasłem "Ratujemy i uczymy ratować" organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca udział wzięli, na zaproszenie Branżowa Szkoła I Stopnia im. Gen. Dezyderego Chłapowskiego w Lipnie, również uczniowie klasy IIIa, IIIb i Ib naszej szkoły wraz z wychowawcami.

Pani dyrektor Joanna Płonka powitała wszystkich zgromadzonych na sali gimnastycznej, a następnie Koordynator Ratownictwa Medycznego Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie pan Szymon Sieracki omówił zasady udzielania pierwszej pomocy i przeprowadzania resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Od godziny 12.00 przez 30 minut na dwunastu fantomach równocześnie prowadziliśmy akcję resuscytacyjno – oddechową. To niecodzienne wydarzenie dzięki zaangażowaniu wszystkich zebranych zakończyło się sukcesem i pokazało, jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy.

I.Kaczmarek, A.Linke, K.Frach

[FOTORELACJA]

pomoc1

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Na początku każdego roku szkolnego dzieci klas pierwszych poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic.

W ramach edukacji w tym kierunku zaprosiliśmy policjantów, który spotkali się z uczniami klasy Ia i Ib. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach, a w szczególności omówili zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły oraz pokazali niektóre znaki drogowe. Przypomnieli również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu, bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Na pamiątkę tego spotkania uczniowie otrzymali od naszych gości odblaski, które przyczepili do tornistrów, aby być bardziej widocznym na drodze.

milicja

Piątek to u nas dzień bez podręczników i ćwiczeń. Ten, 20 października został nazwany w naszej klasie PIĄTKIEM KREATYWNYM. Wcześniejsze tematy lekcyjne stały się dla nas inspiracją, abyśmy tak, jak bohater naszego podręcznika IGOR, byli kreatywni.

Mieliśmy jeden cel - sprawdzić, czy potrafimy zrobić zabawkę z prostych przedmiotów.

Przytargaliśmy do klasy całe torby różnych, niby niepotrzebnych rzeczy, ale nasza wyobraźnia stworzyła z nich ciekawe konstrukcje, m.in.:

Franek - klepsydrę

Ramona - świnkę skarbonkę, bębenek

Agata - księżniczkę, jaszczurkę

Mateusz - traktor

Tobiasz - zamek

Łucja - karetę

Wojtek - pistolet

Cel został osiągnięty - potrafimy być kreatywni, jeśli nam tylko nikt w tym nie przeszkadza. Już planujemy następny piątek.

Katarzyna Frach

[FOTORELACJA]

kreatywny1b

 

O tym, że dzieci w naszej szkole mają rozległe zainteresowania, nie musimy nikogo przekonywać. Dlatego, kiedy wznowiliśmy informację o konkursie fotograficznym pt. „Magiczne miejsca tuż pod nosem”, okazało się, że mamy także dużą grupę miłośników fotografii. Pasja to jedno, a profesjonalizm to drugie. Postanowiliśmy zatem zgłębić trochę tajniki fotografii, a jak już się uczyć, to od najlepszych.

W minioną środę grupa 20 uczniów uczestniczyła w zajęciach fotograficznych, które przeprowadził specjalnie dla nas pan Dawid Mazur. W trakcie tych zajęć dowiedzieliśmy się przede wszystkim, że to nie aparat robi zdjęcie, lecz robimy je my.

Pan Dawid Mazur przekazał nam wiele cennych informacji z zakresu swojego fachu, np. jak uchwycić ruch na zdjęciu, w jaki sposób wykonać nieporuszone zdjęcie, kiedy – o jakiej porze dnia i przy jakiej aurze najlepiej wykonywać zdjęcia, co to jest czas naświetlania. Ale przede wszystkim uwrażliwił nas na dbanie o czystość obiektywu i sposób kadrowania. Oczywiście teoria teorią, ale było i praktyczne działanie z użyciem własnych aparatów fotograficznych.

Dziękujemy panu Dawidowi za poświęcony czas i cenne wskazówki.

A zatem, aparaty w dłonie i do dzieła!!! Czekamy na Wasze fotografie miejsc w najbliższym otoczeniu, w których widzicie magię i piękno.

W związku z dużym zainteresowaniem zajęciami fotograficznymi wszystkich chętnych informujemy, że podobne zajęcia odbędą się już w listopadzie. Zapraszamy!!!

Iwona Gołąbka

[FOTORELACJA]

fotowar

„Jedyna doskonałość, jaka istnieje, to doskonałość w pomaganiu innym ludziom.

To jedyna rzecz, która trwa i ma prawdziwe znaczenie. Po to tu jesteśmy”

Andre Agassi

Zbiórka nakrętek dla Paulinki rozpoczęła się w roku szkolnym 2016/2017 z inicjatywy dzieci z klasy III c. Uczniowie przez cały ten czas wspierali niepełnosprawną dziewczynkę. W tym roku, już jako czwartoklasiści, nadal zachęcają do wzięcia udziału w akcji.

Paulinka Ciszak, dla której zbierane są nakrętki, jest mieszkanką Leszna. Jej życie zmieniło się w 2009 roku. Wtedy to uległa bardzo poważnemu wypadkowi. Przygniótł Ją konar spróchniałej topoli. Od tej pory wymaga ciągłej rehabilitacji.

Możemy Jej w tym pomóc. Zbierając nakrętki, wspieramy Paulinkę w walce o zdrowie.

Liczymy na Was!

Katarzyna Zmysłowska

i uczniowie klasy IVC

naktetka

Copyright © 2017 SP LIPNO Rights Reserved.