foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
UWAGA! Z powodu awarii starej witryny naszej szkoły aktualnie pracujemy nad nową. Przepraszamy za utrudnienia :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

9 czerwca uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w zajęciach "Zielonej szkoły", organizowanej przez Starostwo Powiatowe. Tym razem byli to uczniowie klasy VIb, którzy udali się na wycieczkę do Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Trzebani.  Spacer po zakładzie  oraz rozmowa z jego pracownikami były doskonałą okazją do zgłębienia wiedzy na temat: Dlaczego warto segregować odpady i jak to prawidłowo robić? Na czym polega recykling szkła, plastiku, metalu, papieru, drewna i dlaczego jest taki ważny? Co dzieje się z odpadami organicznymi? Co to jest PSZOK?

Obserwacja pracy zakładu pozwoliła dzieciom stwierdzić naocznie, co dzieje się z odpadami w naszej gminie. Mamy nadzieję, że wychowawcze walory wycieczki zaowocują większą świadomością ekologiczną uczniów.    

Organizatorki: Małgorzata Węglarska i Ewa Jezierska

trzebania6b 800x533

Copyright © 2018 SP LIPNO Rights Reserved.