foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
UWAGA! Z powodu awarii starej witryny naszej szkoły aktualnie pracujemy nad nową. Przepraszamy za utrudnienia :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Dnia 22 czerwca klasa Va pod opieką pań: Justyny Sędłak, Olgi Jankowskiej oraz Doroty Grochowej pojechała na wycieczkę do „Ranczo Smyczyna”. Był to jeden z punktów realizowanego w tym roku, przez piątoklasistów, planu wychowawczego. W ramach tego programu uczyliśmy się jak gospodarować swoim wolnym czasem, aby go nie spędzać np. tylko przed komputerem czy telewizorem. Poznawaliśmy różne, alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu. Koleżanki i koledzy wzajemnie prezentowali, podczas godziny wychowawczej, swoje hobby i zainteresowania, którym oddają się podczas wolnych chwil.

Wtorkowa wycieczka przybliżyła nam świat koni. Poznawaliśmy ich obyczaje, relacje obowiązujące w stadzie oraz sposoby obchodzenia się z końmi. Pani Danuta Woźniak – instruktor jazdy konnej wprowadziła nas w jej tajniki. Obserwowaliśmy jak czyści się konia i przygotowuje go do jazdy konnej. Następnie każdy z nas mógł wsiąść na Rudika – łagodnego konia i odbyć swoją, pierwszą jazdę. Tej przyjemności nie odmówiły sobie nawet panie. Najbardziej zafascynowanym udało się przejechać i drugi i trzeci raz. Potem nasza koleżanka-Helenka prezentowała nam swoje umiejętności pokazując różne sposoby jazdy konnej np. stempem czy kłusem. Helenka od kilku lat już ćwiczy i pasjonuje się końmi jest zatem bardzo wprawionym jeźdźcem. Na koniec karmiliśmy konie ich „słodyczami” (jabłka i marchewki), które nie omieszkaliśmy zabrać dla naszych „nowych przyjaciół” z domu.

Puentą całej wyprawy było ognisko, pieczone przy nim kiełbaski, leniuchowanie na kocykach, a także zabawy wokół obozowiska. Po obfitym posiłku czas było wracać do szkoły. Trochę szkoda, bo pogoda tego dnia była cudna.

Organizator: Justyna Sędłak

Copyright © 2018 SP LIPNO Rights Reserved.