foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
UWAGA! Z powodu awarii starej witryny naszej szkoły aktualnie pracujemy nad nową. Przepraszamy za utrudnienia :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Dnia 17 lutego 2016r. w naszej szkole gościliśmy grupę artystyczną "Rekonstrukto". Na salę gimnastyczną, gdzie zebrali się uczniowie klas IV-VI, dostojnym krokiem, w szlacheckich strojach weszli aktorzy przedstawienia. Grupa "Rekonstrukto" przybliżyła widowni staropolską kulturę, obyczaje epoki szlacheckiej oraz zaprezentowała tradycyjny strój sarmaty, uzbrojenie i metody walki. Uczniowie mogli dowiedzieć się jak przebiegał proces czarownic oraz jakie dawniej stosowano tortury. Wszyscy świetnie się bawili, gdy jeden z uczniów został zakuty w dyby, a cała społeczność szkolna uczestniczyła w jego procesie sądowym. Niestety, biedak został uznany winnym zarzucanych mu czynów i skazany na karę chłosty. Odważna Olga sama poddała się torturom na krześle inkwizycyjnym. Nie lada odwagą wykazali się uczniowie klasy VI a, który stanęli do pojedynku na szable. Na koniec każdy uczestnik mógł osobiście zapoznać się z rekwizytami. Największe zainteresowanie wzbudziły oczywiście dyby i krzesło inkwizycyjne. Niektórzy nawet cicho proponowali, żeby zostawić te rekwizyty w szkole... Ta lekcja historii napewno zapadnie wszystkim długo w pamięci.

Copyright © 2018 SP LIPNO Rights Reserved.