foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
UWAGA! Z powodu awarii starej witryny naszej szkoły aktualnie pracujemy nad nową. Przepraszamy za utrudnienia :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

30 września 2016r. kolejny już raz uczniowie klas IV – VI wzięli udział w VI Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Do egzaminu z tabliczki przystąpili nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale również nauczyciele i pracownicy. W każdej klasie uczniowie, którzy odpowiedzieli poprawnie na pytania zdobyli tytuł MT EXPERTA. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Zabawa połączona z nauką wszystkim się podobała. W tym dniu na lekcjach matematyki uczniowie rozegrali wiele gier planszowych, dzięki którym tabliczka mnożenia nie będzie miała przed nimi żadnych tajemnic.

Znajomość tabliczki mnożenia przydaje się w każdym wieku, dlatego podczas Światowego Dnia, odbywającego się pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają” nasz Patrol Egzaminacyjny wyruszył na ulice Lipna. O wynik mnożenia pytaliśmy w sklepie i na poczcie. Osobom, które udzieliły prawidłowych odpowiedzi wręczaliśmy odznakę eksperta tabliczki mnożenia. Nikt się nie wzbraniał przed udzieleniem odpowiedzi, na nasze pytania wszyscy odpowiadali z uśmiechem.

Od piątku nasza szkoła ma też sześciu „Mistrzów Tabliczki Mnożenia”- po jednym z każdej klasy:

IVa – Mateusz Wadowiec

IVb - Krzysztof Witkiewicz

Va – Miron Kubiak

Vb - Maria Koczorowska

VIa – Helena Wojciechowska

VIb – Maciej Stachowiak

Spośród nich wyłoniliśmy Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia i została nim Helena Wojciechowska. Serdecznie Gratulujemy!

Akcja była udana, na pewno weźmiemy udział w kolejnym Światowym Dniu za rok, a nasze odpowiedzi będą na pewno jeszcze lepsze!

Joanna Cieślak

Copyright © 2018 SP LIPNO Rights Reserved.