foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
UWAGA! Z powodu awarii starej witryny naszej szkoły aktualnie pracujemy nad nową. Przepraszamy za utrudnienia :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Poniedziałek, 3 października, był dla drugoklasistów i pierwszoklasistów dniem pełnym wrażeń. Uczniowie wczesnym rankiem wyjechali autokarem na wycieczkę do lasu. Celem wizyty w lesie, było sprawdzenie, czy "pani Jesień" już zawitała.

Na miejscu dzieci wybrały się na spacer po lesie w poszukiwaniu śladów jesieni. Miały okazję podziwiać poszczególne gatunki drzew. Ta wycieczka - to obserwacja naturalnego świata roślin, zwierząt, oraz wspaniałe przeżycia dla uczniów. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały "skarby", które pani Jesień zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście, szyszki, trochę mchu, suche igły drzew iglastych, kawałki kory. Miały możliwość obserwowania mrowiska, a wśród wysokiej trawy wypatrzyły muchomory w swoich czerwonych kapeluszach.

Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Najmłodsi spędzili miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.

Otaczająca przyroda i wspaniałe krajobrazy wzbudziły w dzieciach zachwyt. Możliwość bezpośredniego kontaktu z nią dostarczyła im wielu wspaniałych przeżyć i wzbudziła ogromną radość. Zajęcia te uświadomiły im, że przyrodę należy kochać i szanować jak przyjaciela oraz to, że także one są za nią odpowiedzialne.

Pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń oraz z leśnymi pamiątkami uczniowie wrócili do szkoły.

Składamy serdecznie podziękowania myśliwym z koła łowieckiego „Gwizd” panu Dzialikowi i panu Glogerowi za poświęcony nam czas i niesamowite opowieści o zwierzynie leśnej oraz o otaczającej nas przyrodzie.

Obiecujemy, że wrócimy zimową porą do lasu i pomożemy w dokarmianiu zwierząt. 

Alina Linke , Aldona Ginter, Izabela KaczmarekCopyright © 2018 SP LIPNO Rights Reserved.