Wbrew powszechnej opinii, że dzisiaj dzieciaki spędzają czas jedynie przed ekranem komputera czy telewizora miło jest stwierdzić, iż do końca tak nie jest. Wielu uczniów naszej szkoły posiada swoje pasje i zainteresowania. Nie zawsze jednak o tym wiemy, ponieważ nie wszyscy otwarcie o tym mówią…a szkoda. Niedawno pani Justyna Sędłak zainteresowała się rysunkami Martyny, która po jednej z lekcji plastyki nieśmiało wyjęła swoje rysunki, aby zasięgnąć opinii.

Martyna Banaszak - jest uczennicą klasy VB. Jej przygoda z rysunkiem zaczęła się w czerwcu. Pewnego popołudnia Martyna nudziła się, wzięła do ręki kartkę oraz kredki i tak się zaczęło… Najbardziej lubi malować portrety. Jak twierdzi wiele z nich narysowała „z głowy”. Czasem jednak zagląda do Internetu, gdzie szuka inspiracji i podgląda prace innych. Talentu nie odziedziczyła po rodzicach. Podobno rysować lubiła babcia Martyny - może zatem wnuczka ma to po Niej? Ostatnio nasza artystka otrzymała w prezencie książkę instruującą jak rozwijać sztukę rysowania. To jeszcze bardziej zachęciło Ją do portretowania. Martyna sportretowała prawie już wszystkie swoje koleżanki i kolegów z klasy - w specjalnym zeszycie. Poproście Ją, a może pokaże Wam te rysunki. Na razie obejrzyjcie Jej prace w naszej Galerii.

Zachęcam pozostałych uczniów, którzy być może swoje prace chowają na razie na dnie szuflady czy szafki, aby zdobyli się na odwagę i również, jak Martynka, pochwalili się tym co tworzą… czekam na Wasze dzieła.

Justyna Sędłak

martynabanaszak