foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
UWAGA! Z powodu awarii starej witryny naszej szkoły aktualnie pracujemy nad nową. Przepraszamy za utrudnienia :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

W piątek i sobotę, 18 i 19 listopada 2016r. uczestniczyłyśmy w V Forum KMO (Klubów Młodego Odkrywcy). Pojechałyśmy do Warszawy na zaproszenie CENTRUM NAUKI KOPERNIK, które przy wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności jest koordynatorem tychże klubów. Forum jest okazją do poznania wielu ciekawych ludzi z pasją i zaangażowaniem w szerzeniu idei „Poznawaj-Doświadczaj-Eksperymentuj”.
Cóż to za klub?
Klub Młodego Odkrywcy to program, który łączy dzieci, młodzież i opiekunów z Polski, Ukrainy, Białorusi, Litwy i Gruzji. Każdy z ponad 700 klubów jest miejscem, w którym uczniowie zadają pytania i próbują rozwijać krytyczne myślenie poprzez samodzielne eksperymentowanie.
I my postanowiłyśmy zwiększyć liczbę istniejących klubów o jeszcze jeden w naszej szkole. Zarejestrowałyśmy  taki klub po nazwą „Ciekawi świata”.
Jako opiekunki klubu bardzo pracowicie spędziłyśmy dwa dni na spotkaniach z innymi opiekunami KMO, z naukowcami oraz przedstawicielami instytucji i organizacji działających w obszarze edukacji. W pamięci na długo zostaną nam „Warsztaty z polotem”, które poprowadził gość specjalny, naukowiec John Collins, popularyzator nauki specjalizujący się w składaniu papierowych samolotów. Uczyłyśmy się składać m.in. samolot-bumerang i szybowiec od pasjonata, którego papierowy samolot pokonał dystans 70 m stanowiąc niepokonany do tej pory rekord świata.
Pojechałyśmy na forum, by dowiedzieć się jak organizować takie zajęcia dla dzieci. Chciałybyśmy przenieść to,  co zobaczyłyśmy na nasz grunt i pobawić się z naszymi dziećmi.
Wkrótce zapisy.


Izabela Kaczmarek i Katarzyna Frach

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.