foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
UWAGA! Z powodu awarii starej witryny naszej szkoły aktualnie pracujemy nad nową. Przepraszamy za utrudnienia :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

W piękne sobotnie przedpołudnie wybraliśmy się na wyspę skarbów. Szkoła Podstawowa w Lipnie 27 lutego 2016 r. rozwarła szeroko drzwi przed przyszłymi pierwszakami, by w spokoju mogli obejrzeć swoją przyszłą szkołę. Nie było to jednak zwykłe zwiedzanie. Nauczyciele szkoły z pomocą starszych uczniów, przygotowali dla dzieci wspaniałą przygodę. Wszyscy wcieliliśmy się w rolę piratów, baśniowych postaci i poszukiwaczy skarbu, by wspólnie wyruszyć na jego poszukiwanie. Skarbu strzegli groźni piraci. Oj, nie zamierzali oddać go… tak po prostu. Nasi mali goście musieli wytropić miejsca, w których ukryte były wskazówki do wypełniania zadań, i prawidłowo je rozwiązać. Zbierali w ten sposób trofea, by na końcu zamienić je na udziały w odnalezionym skarbie.

Po drodze dzieci obejrzały bibliotekę, świetlicę, pracownię komputerową i przyrodniczą, salę gimnastyczną i klasy, w których rozpoczną naukę. W każdym z tych miejsc świetnie się bawili. Rodzice, w miłej atmosferze, przy filiżance kawy, mieli okazję porozmawiać o swoich oczekiwaniach, obawach i poradzić się psychologa i pedagoga.

Przedpołudnie minęło radośnie. Szkoda tylko, że tak niewiele dzieci i ich rodziców skorzystało w naszej oferty, bo przygotowaliśmy naprawdę wspaniałą zabawę. Pokazaliśmy, że szkoła jest miejscem, gdzie zdobywanie wiedzy i umiejętności nie odbywa się wyłącznie w szkolnej ławce, a nauka może być dla dziecka równie atrakcyjna, co zabawa. Mamy nadzieję, że nasze pierwszaki się o tym przekonają i nie będą zawiedzione.

Ewa Rosolska

 

Copyright © 2018 SP LIPNO Rights Reserved.