foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
UWAGA! Z powodu awarii starej witryny naszej szkoły aktualnie pracujemy nad nową. Przepraszamy za utrudnienia :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Na ten dzień czekają wszyscy. Mali i duzi… bez wyjątku. Jak każdego roku i tym razem 6 dnia w grudniu, Mikołaj nie ominął naszej szkoły. Mikołaj każdą klasę powiadomił listem i wsunął go pod drzwi… widocznie maili nie potrafi jeszcze wysyłać. Kto jeszcze nie wiedział skąd wzięła się tradycja obdarowywania dzieci… i czasami dorosłych, ten dziś się dowiedział. Było radośnie, śpiewnie i czerwono. Ten kolor dziś wyraźnie królował. Były renifery i krasnale. Święty Mikołaj obdarował wszystkich zabranych. Najwyraźniej wszyscy byli grzeczni, przybijali mu za to „piątkę”, „żółwika” lub cmokali w białą brodę. Zupełnie nie rozumiem, dlaczego tylko ja musiałam skakać przez laskę? Na przyszły rok postaram się być grzeczniejsza.

Dziękuję nauczycielom, którzy tak sprytnie zwabili Mikołaja do naszej szkoły. Tylko za rok proszę na mnie nie skarżyć Mikołajowi… bo za skarżenie też skacze się przez laskę, a może nawet obrywa rózgą.

Ewa Rosolska

Copyright © 2018 SP LIPNO Rights Reserved.