foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
UWAGA! Z powodu awarii starej witryny naszej szkoły aktualnie pracujemy nad nową. Przepraszamy za utrudnienia :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

W dniu 13 grudnia 2016r. rozpoczęła się działalność klubu dla najmłodszych uczniów naszej szkoły, którzy są ciekawi świata i tego, co wokół nich się dzieje, i dlaczego tak się dzieje. Do klubu należą uczniowie klasy II b i III c, których wychowawczyniami są prowadzące klub panie Izabela Kaczmarek i Katarzyna Frach.

Pierwsze spotkanie odbyło się pod hasłem „Balonowe szaleństwo”. W ciągu dwóch godzin, które nie wiemy jak minęły i wśród wrzawy dzieci, i huku pękających balonów wykonaliśmy cztery doświadczenia, w których głównym „bohaterem” był balon. Uczniowie przekonali się, że musująca tabletka w połączeniu z wodą potrafi napompować balon na butelce; że jeśli przebijemy patykiem do szaszłyków nadmuchany balon w odpowiednim miejscu, to balon nie pęknie; oraz jak nadmuchać balon, który znajduje się w butelce itp. Eksperymenty jednym udawały się od razu, innym z problemami, a byli też tacy, którym się nie udały. Ale my nie pękamy, jak te balony! W końcu można to przećwiczyć z rodzicami w domu. To fajna zabawa, a i tata może pochwalić się swoją wiedzą na temat fizyki i chemii.

Kolejne spotkanie za miesiąc, a w nim zbudujemy wyścigówkę z prostym napędem odrzutowym.

Katarzyna Frach i Izabela Kaczmarek

opiekunowie KMO „Ciekawi świata”

Copyright © 2018 SP LIPNO Rights Reserved.