foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
UWAGA! Z powodu awarii starej witryny naszej szkoły aktualnie pracujemy nad nową. Przepraszamy za utrudnienia :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

W okresie przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły, jak co roku, przygotowywali się do akcji charytatywnej „Paczka dla chorych”. Jest ona prowadzona od 1997 roku – zatem ma już długoletnią tradycję. Upominki oraz kartki z życzeniami przygotowujemy od października lub września, w zależności od tego ilu chorych w danym roku mamy do obdarowania. W tym roku odwiedziliśmy 19 chorych z terenu Lipna i Mórkowa. Tegoroczna akcja pięknie wpisuje się w jeden z priorytetów planu wychowawczego szkoły jakim jest działalność charytatywna i wolontariat. Mali wolontariusze z klas VIA, VIB oraz VA przekonali się ile jest prawdy w powiedzeniu, że „więcej jest w dawaniu, aniżeli w braniu”. Wydawać, by się mogło, że tylko chorzy, których odwiedzamy, nasza niespodzianka, napawa radością i wzruszeniem, ale nas te spotkania również bardzo poruszają. Sprawiają, że błysk w oku i uśmiech na twarzy osoby starszej mobilizują do tego, by w przyszłym roku jeszcze więcej osób obdarować.

Justyna Sędłak

justyna 800x533

 

Copyright © 2018 SP LIPNO Rights Reserved.