foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
UWAGA! Z powodu awarii starej witryny naszej szkoły aktualnie pracujemy nad nową. Przepraszamy za utrudnienia :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

8 marca to nie tylko święto pań i  dziewczynek. W naszej szkole ten dzień był również małym "świętem" miłośników przyrody, którzy wystartowali w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych "Świetlik". Jego organizatorem jest Fundacja Akademia Młodych Odkrywców. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, w tym do dzieci z najmłodszych klas. Nowatorska formuła konkursu polega na samodzielnym przeprowadzeniu doświadczeń wskazanych przez organizatora, bacznej obserwacji i wyciągnięciu wniosków,  a następnie rozwiązaniu przesłanych do szkół testów. Pierwszy etap przygotowania do konkursu ma uświadomić dzieciom, że wszystko, co dzieje się w naturze ale też w domu, szkole, w środowisku da się wyjaśnić w sposób naukowy. Dlatego też każdy może mieć swój wkład w rozwój świata. Ponadto, doświadczenia przeprowadzane w warunkach domowych pozwalają na ciekawe, kreatywne spędzenie czasu w gronie rodziny, uczą dyscypliny, cierpliwości i odpowiedzialności. Formuła testu również nastawiona jest na pokazanie dzieciom, że oprócz wiedzy teoretycznej, niezwykle istotna jest umiejętność logicznego rozumowania i przeprowadzania wywodów, które są charakterystyczne dla świata nauki.

W konkursie "Świetlik" naszą szkołę reprezentowało łącznie 36 uczniów, w tym 18 uczniów klas I-III oraz 18 uczniów klas IV-VI. Wszyscy uczestnicy  przygotowywali się do konkursu zarówno w domu, jak i pod okiem nauczycieli. W wyznaczonym dniu, odświętnie ubrani, z niecierpliwością wyczekiwali na komisyjne otwarcie koperty z testami i z dużym zaangażowaniem i w pełni skoncentrowani przystąpili do ich rozwiązywania. Na wyniki będziemy musieli poczekać do maja, ale niezależnie od nich postanowiliśmy, że za rok ponownie przystąpimy do konkursu.

Bardzo dziękuję paniom Katarzynie Frach, Iwonie Gołąbce i Izabeli Kaczmarek za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu konkursu.

                                                                                    Szkolny koordynator konkursu: Małgorzata Węglarska

Copyright © 2018 SP LIPNO Rights Reserved.