foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
UWAGA! Z powodu awarii starej witryny naszej szkoły aktualnie pracujemy nad nową. Przepraszamy za utrudnienia :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

W Gminnym Ośrodku Kultury w Lipnie odbyła się kolejna „Wielkanoc w Tradycji”. Ta najstarsza w regionie impreza wielkanocna nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Głównym atutem tej imprezy są bogato przygotowane stoły wielkanocne wypełnione babkami, mazurkami, sernikami, plastyką obrzędową, rękodziełem i potrawami wielkanocnymi. W konkursie plastycznym oceniano wykonanie pająków wielkanocnych, a w konkursie kulinarnym próbowano swych sił w wyrobie pasztetu wielkanocnego. Stałym elementem imprezy jest pokaz wędzenia szynki i wyrobu białej kiełbasy przeprowadzony przez pana Remigiusza Mikołajczaka. Z kolei pan Henryk Zięba zachęcał do degustacji żurku wielkanocnego. W ucho wpadały płynące ze sceny skoczne wielkopolskie melodie w wykonaniu zespołu śpiewaczego „Złote Kłosy” z Bonikowa.(…)

W konkursie na „Najładniejszego pająka wielkanocnego” z naszej szkoły wzięło udział wielu uczniów i przyznano im następujące miejsca: w kategorii klas I-III Szkoły Podstawowej: I miejsce zajęła uczennica z klasy II a - Joanna Sędłak. W kategorii klas IV-VI SzkołyPodstawowej: I miejsce zajęła Sonia Samelczak z klasy Vb, II miejsce – Maria Józefczak z klasy VIb i Adrian Biały z klasy Vb, na III miejscu uplasowała się Daria Rychlik z klasy IVb.

Natomiast wyróżnienie otrzymały: Zuzanna RutaAleksandra Walkowiak z klasy Va. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Bardzo dziękujemy pani Alinie Linke, Joannie Cieślak, Justynie Sędłak i Oldze Jankowskiej za przygotowanie stołu wielkanocnego naszej szkoły oraz wszystkim uczniom i rodzicom za pomoc i zaangażowanie w nasze wspólne dzieło.

 

Copyright © 2018 SP LIPNO Rights Reserved.