foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
UWAGA! Z powodu awarii starej witryny naszej szkoły aktualnie pracujemy nad nową. Przepraszamy za utrudnienia :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

15 marca odbyła się w naszej szkole kolejna, szósta już edycja Konkursu Pięknego Czytania dla uczniów klas II i III oraz chętnych pierwszoklasistów. Tym razem przebiegała ona pod hasłem " Bon-ton, czyli dobre maniery". W konkursie startowało 12 uczniów wyłonionych w drodze eliminacji klasowych. Dzieci prezentowały umiejętność pięknego czytania w oparciu o teksty z książki pt. "Bon, czy ton..." Grzegorza Kasdepke. Prezentacje uczestników były przeplatane konkursem wiedzowym ze znajomości zasad kulturalnego zachowania, w którym brały udział wszystkie chętne dzieci. Odpowiadały one m.in. na pytania: kto pierwszy się wita, kto pierwszy wyciąga rękę do powitania, kogo i komu przestawiamy, kto ma pierwszeństwo przy wsiadaniu do pociągu, autobusu, kim jest solenizant, kim jubilat, jak wręczamy kwiaty i wiele innych. Duża aktywność dzieci i ich prawidłowe odpowiedzi mogą świadczyć o tym, że tematyka savoir-vivru nie jest im obca.  

W tegorocznym Szkolnym Konkursie Pięknego Czytania najlepiej zaprezentowali się następujący uczniowie:

Miłosz Szkucik  z kl. IIIa - I miejsce

Zofia Bartkowiak z kl. IIIb - II miejsce

Katarzyna Jakubiak z kl. IIc - III miejsce

Ponadto wyróżnienie otrzymała uczennica kl. Ib - Joanna Kołodziejczyk.

Uczestnicy zmagań konkursowych otrzymali pamiątkowe dyplomy, zwycięzcy nagrody książkowe, a klasy wspierające swoich reprezentantów słodki upominek.

Gratulujemy nagrodzonym i wszystkim startującym w konkursie, dziękujemy wychowawcom za przygotowanie swoich uczniów do rywalizacji oraz jury za owocną pracę. W jury konkursu zasiadły: pani Dyrektor Ewa Rosolska, przedstawicielka Rady Rodziców pani Anna Tyrpin, nauczyciel biblioteki pani Dorota Grochowa i uczeń z klasy Vb - Maciej Stachowiak.

                                                                                                                       

Organizatorki: Aldona Ginter i Małgorzata Węglarska

Copyright © 2018 SP LIPNO Rights Reserved.