foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
UWAGA! Z powodu awarii starej witryny naszej szkoły aktualnie pracujemy nad nową. Przepraszamy za utrudnienia :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Zwyczaj poszukiwania prezentów od zajączka wielkanocnego przywędrował do Polski z Europy Zachodniej, a dokładniej z Niemiec. Zgodnie z tradycją w środę, 23 marca, uczniowie klasy IIa, IIc i Ib naszej szkoły wyruszyli na poszukiwania słodyczy ukrytych w lesie przez zajączka wielkanocnego. Czekoladowe przysmaki bardzo szybko znalazły swoich właścicieli.

Na dzieci w tym dniu czekała jeszcze jedna niespodzianka przygotowana przez mamy, a było to świąteczne śniadanko, na którym nie zabrakło jajek i szyneczki . Mamy stworzyły przepyszne kanapki, wyczarowały z nich zajączki, biedronki, motylki, a jajka zamieniły się w myszki. Wszystkim aż ślinka ciekła na widok tych wspaniałości, a później wszyscy pałaszowali smaczne wypieki wielkanocne.

Bardzo dziękujemy pani Marcie Cugier, Marlenie Okoniewskiej, Marzenie Urbaniak, Tatianie Szkucik, Annie Dziatkowiak, Ewelinie Dzialik, Anecie Rychlik i Katarzynie Witowskiej-Kruczek za zaangażowanie, pomoc i poświęcony czas na przygotowanie smacznego śniadanka, a panu Glogerowi za udostępnienie nam chaty Koła Łowieckiego „Gwizd” w Błotkowie.

Wszyscy wróciliśmy do szkoły z uśmiechami na twarzy i pełnymi brzuchami. Dzieci już nie mogą doczekać się kolejnego wyjazdu w poszukiwaniu zajączka wielkanocnego. Szkoda tylko, że Pani Wiosna troszeczkę w tym roku zaspała i nie zaświeciło nam słoneczko. Ale może za rok będzie odrobinę cieplej w czasie szukania zajączka wielkanocnego.

Organizatorki: Katarzyna Frach, Izabela Kaczmarek, Marta Matyla

Copyright © 2018 SP LIPNO Rights Reserved.