foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
UWAGA! Z powodu awarii starej witryny naszej szkoły aktualnie pracujemy nad nową. Przepraszamy za utrudnienia :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

W piątek, 22 kwietnia, 1 Leszczyński Dywizjon Przeciwlotniczy obchodził swoje święto, a nasza szkoła w miesiącu kwietniu obchodzi Święto Patrona Szkoły - Wojska Polskiego. Jednym z punktów obchodów tegoż święta była wycieczka do Leszna. Uczniowie klas I-III naszej szkoły otrzymali zaproszenie do zwiedzenia koszar.

Święto 1 Dywizjonu związane jest z chrztem bojowym 69 Pułku Przeciwlotniczego podczas Operacji Berlińskiej w 1945 roku - dywizjon przejął bowiem tradycje nieistniejącego już 69 Leszczyńskiego Pułku Przeciwlotniczego.

Od 8.00 otwarto bramę koszar, zaś na placu apelowym zaprezentowano uzbrojenie i wyposażenie jednostki wojskowej. Nasi uczniowie mieli możliwość obejrzenia z bliska między innymi stację radiolokacyjną i wyrzutnię rakiet KUB. Czynna była też sala tradycji, w której prezentowane są eksponaty związane z dziejami 69 pułku, jak i przedwojennych jednostek wojskowych Leszna: 55 Pułku Piechoty i 17 Pułku Ułanów.

Chłopcy byli zachwyceni pobytem w jednostce wojskowej, a dziewczynki miały możliwość zaobserwowania pań w mundurach wojskowych, których w leszczyńskich koszarach nie brakuje.

Dziękujemy panu Jarosławowi Zielonce za zorganizowanie ciekawej lekcji historii dla najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Copyright © 2018 SP LIPNO Rights Reserved.