foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

W sobotę 23 września członkowie Klubu Młodego Odkrywcy zainaugurowali nowy rok szkolny uczestnictwem w II PIKNIKU NAUKOWYM, który zorganizowany był przez Miasto Leszno i Leszczyńskie Centrum Biznesu Sp. z oo. w Inkubatorze Przedsiębiorczości  w Lesznie.
Podzieliliśmy się na dwie grupy i braliśmy udział w warsztatach: Zawartość glukozy w warzywach i owocach; Lumine znaczy światło oraz Kolorowa chemia i biologia. Oglądaliśmy też pokazy na tzw. scenie: Laboratorium mrozu (o ciekłym azocie); Tajemnice wody oraz Isaak Newton na II Pikniku Naukowym. Najbardziej podobały nam się doświadczenia z ciekłym azotem i warsztaty z kolorowym światłem prowadzone przez Mateusza Stockiego popularyzatora nauki oraz pokazy z dziedziny fizyki prowadzone przez Dorotę Gołębiewską z Politechniki Poznańskiej.  
Mieliśmy też okazję, by zobaczyć stoiska prezentowane przez leszczyńskie szkoły średnie, a na nich roboty humanoidalne, gry planszowe, kulinaria, pokazy chemiczne, pokazy pierwszej pomocy, drukarki 3D.  Mogliśmy się naocznie przekonać, czego można się nauczyć wybierając naukę w tych szkołach.  Resztę pokażą wam zdjęcia. Kto nie był, niech żałuje!


Opiekunowie KMO:
Katarzyna Frach
Izabela Kaczmarek

piknauka

Copyright © 2019 SP LIPNO Rights Reserved.