foto1
foto1
UWAGA! Z powodu awarii starej witryny naszej szkoły aktualnie pracujemy nad nową. Przepraszamy za utrudnienia :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

MIKOŁAJ KONIECZNY w 10 najlepszych sportowców w Wielkopolsce!

Na Wielkim Balu Sportowca Mikołaj Konieczny wychowanek Orła Lipno, zawodnik KKS Gostyń otrzymał statuetkę za zajęcie 10 miejsca w 58. Plebiscycie na Najlepszego Sportowca 2015 r.

mikolajkonieczny 600x375

• 11.10.2015 Po serii sukcesów w Polsce młody kolarz KKS Gostyń, Mikołaj Konieczny pokazał swoje możliwości na europejskich szosach. Wygrał rozegrany w belgijskim Sint – Denijs klasyk. Mikołaj jest bez wątpienia jednym z najbardziej wszechstronnych polskich juniorów młodszych. Tym razem musiał się popisać umiejętnościami sprinterskimi. Zwyciężył o pół koła.

Pochodzący z Lipna Mikołaj Konieczny w tym roku trzykrotnie stawał na podium mistrzostw kraju. Zostając wicemistrzem Polski w przełajach, w wyścigu na torze oraz górskim potwierdził swoją wyjątkową wszechstronność.

Na zakończenie sezonu Mikołaj razem z kolegami z reprezentacji Polski juniorów wyjechał do Belgii, by sprawdzić formę w konfrontacji z utalentowanymi rówieśnikami z kilku europejskich krajów. Podczas sobotniego klasyku w Sint – Denijs wypadł znakomicie. - Trasa składała się z ośmiu rund liczących blisko 8 kilometrów. Była trudna technicznie, z wieloma zakrętami i dwoma podjazdami. Polacy jechali bardzo aktywnie, Mikołaj wygrał siódmą rundę, ale nie udało mu się odskoczyć od grupy – podkreśla trener KKS Gostyń, Waldemar Minta. O wszystkim decydował więc finisz. Wychowanek Orła Lipno okazał się minimalnie lepszy od młodego Belga, trzeci na metę, już w większą stratą wpadł kolarz z Holandii.

Dodajmy, że Mikołaj Konieczny trafił do świdnickiej kuźni kolarskich talentów, czyli Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Nadal będzie jednak reprezentował również KKS Gostyń.

21.09.2015 Wielki sukces odnotował na swoim koncie młody kolarz KKS Gostyń, Mikołaj Konieczny. Podczas rozgrywanej w Siedlcach ostatniej rundy Pucharu Polski wygrał zarówno rywalizację na czas, jak i wyścig ze startu wspólnego. – Ostatni tytuł wicemistrza Polski wyraźnie go uskrzydlił – podkreśla trener gostyńskich kolarzy, Waldemar Minta.

Wrzesień 2015 roku młody wychowanek Orła Lipno z pewnością zapamięta na długo. Przed tygodniem wywalczył srebrny medal Górskich Szosowych Mistrzostw Polski, a w ten weekend zachwycił znawców kolarstwa zgromadzonych w Siedlcach na ostatniej rundzie Pucharu Polski. W sobotę junior młodszy KKS Gostyń wygrał jazdę indywidualną na czas. Dystans 10 kilometrów pokonał o 18 sekund szybciej od Mateusza Kostańskiego z KTLC Konin. Następnego dnia Mikołaj Konieczny znowu wystąpił w roli głównej. Tym razem triumfował w wyścigu ze startu wspólnego. – Trasa była trudna, techniczna, z kilkoma rondami. Na jednym z nich Mikołajowi spadł łańcuch,  ale nie przeszkodziło mu to wygrać ze sporą przewagą – podkreśla Waldemar Minta.

Copyright © 2017 SP LIPNO Rights Reserved.