SZKOŁA PAMIĘTA

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

W minione poniedziałkowe popołudnie liczna grupa naszych uczniów wzięła udział w akcji Ministra Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Korzystając z pięknej jesiennej aury udaliśmy się na pobliski cmentarz w Mórkowie w celu posprzątania bezimiennych, opuszczonych grobów. Wyposażeni w grabki, ściereczki, kwiatki i znicze upamiętniliśmy zmarłych, wspominaliśmy naszych bliskich, ale i odwiedziliśmy miejsca, w których spoczywają zmarli nauczyciele naszej szkoły.

Była to doskonała okazja, by uwrażliwić młodzież na potrzebę pielęgnowania pamięci o ludziach z naszego miejsca, regionu, społeczności.

Dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie włączyli się w to działanie.

E. Jezierska, I. Gołąbka, D. Grochowa

cmentarzjezierska

szkolapamieta

Copyright © 2020 SP LIPNO Rights Reserved.