Wszyscy jesteśmy patriotami, czyli… święto Patrona w naszej szkole.

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Nasza szkoła nosi imię Wojska Polskiego. To bardzo zobowiązuje. Nie tylko wtedy, kiedy obchodzimy patriotyczne święto, ale i na co dzień. Przede wszystkim… na co dzień. Nie łatwo dorównać postawie żołnierzy, nie łatwo brać z nich wzór. Ale przecież możemy spróbować. Sumiennie traktować uczniowskie powinności, być dobrym człowiekiem, dobrym dzieckiem, traktować bliskich z szacunkiem… to postawa godna żołnierza. Bądźmy jak nasze Wojsko Polskie, nie tylko w dniu święta szkoły.

Tego dnia w szkole gościliśmy dowódców: Samodzielnego Oddziału Geograficznego Pana pułkownika Zbigniewa Nowaka, zastępca komendanta żandarmerii wojskowej chorążego Pawła Sieclę, szefa Wydziału Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień kapitana Krzysztof Tyrchę, 4 Pułk Przeciwlotniczy reprezentował porucznik Roman Walkiewicz.

W Święcie Patrona Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Lipnie uczestniczył Wójt gminy Lipno Pan Jacek Karmiński, Przewodniczący Rady Gminy Lipno Pan Andrzej Michalski i Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Gminy Lipno Pan Zenon Wolnik.

Bardzo dziękujemy naszym gościom za udział w tym ważnym dla nas dniu.

Koordynator: Jarosław Zielonka

Copyright © 2020 SP LIPNO Rights Reserved.