UROCZYSTE ŚLUBOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

„Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,

który puste życie napełnia światłem,

a puste serca wzruszeniem”.

Kornel Makuszyński

 

Dnia 6 maja 2016r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy pierwszych. Od września uczniowie poznawali literki i uczyli się czytać pierwsze słowa, zdania a później coraz dłuższe czytanki i dlatego uznano, że już czas na oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki.

Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez uczniów klasy V. Pierwszoklasiści dowiedzieli się z niego jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić z książką, aby się ona na nas nie gniewała. Uczniowie klas pierwszych odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki i nieustannie rozwijać umiejętności czytania. Już jako czytelnicy biblioteki szkolnej otrzymali pamiątkowe dyplomy, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu.

I na koniec przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki szkolnej, zapoznanie się z jej regulaminem i zasadami wypożyczania, księgozbiorem, a przede wszystkim na pierwsze wypożyczenie książki. Na pewno w tym momencie radość nowych małych czytelników była największa.

Copyright © 2020 SP LIPNO Rights Reserved.