BYŁYŚMY w magicznym świecie

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

             W czwartek, 19 maja, dziewczyny z klas: III a, IV a, IV b oraz VI a uczciły Międzynarodowy Dzień Muzeów uczestnicząc w magicznej wystawie domków dla lalek. Tę wyjątkową wystawę oglądałyśmy w Galerii Sztuki przy ulicy Narutowicza w Lesznie.

Ponad 50 domków i pokoi dla lalek to efekt dziesięcioletniej pracy polskiej scenarzystki i reżyserki filmowej Anety Popiel – Machnickiej, której pasja zrodziła się z pragnienia wykonania domku dla lalek dla córki. Domki, które powstawały na przestrzeni trzech ostatnich stuleci umożliwiły nam historyczną podróż w czasie, mogłyśmy „podpatrzeć” obowiązującą wtedy modę, kulturę, a także dzieciństwo i sceny z życia codziennego. Wszystko wykonane bardzo misternie, z dbałością o najmniejszy szczegół.

Jedyna tego typu wystawa w Europie była dla wszystkich uczestniczek niepowtarzalnym przeżyciem. Na zakończenie lekcji muzealnej każda uczennica przygotowała na szablonie własną wersję rysunkową domku.

Tę niepowtarzalną wystawę opuszczałyśmy bardzo zadowolone, ale i rozmarzone… Nie sposób inaczej, po takich wrażeniach…

Zachęcamy wszystkich, którym nie udało się jeszcze dotrzeć do Galerii Sztuki, do obejrzenia tych cudownych dzieł, bowiem od 1 czerwca kolekcja na stałe osiądzie w Warszawie, w Pałacu Kultury i Nauki.

                                                                                   Organizatorki: Aldona Ginter, Iwona Gołąbka

Copyright © 2020 SP LIPNO Rights Reserved.