DZIEŃ RADOŚCI I ZABAWY, CZYLI… FESTYN RODZINNY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W LIPNIE

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

To było gorące popołudnie. I nie tylko dlatego, że żar lał się z nieba. W sobotę, 4 czerwca na szkolnym boisku nauczyciele i rodzice zorganizowali festyn rodzinny. Przygotowania były intensywne. Do pracy gotowali się organizatorzy, a do zabawy dzieci i ich rodzice. A walczyć było o co! W konkurencjach rodzinnych można było wygrać tablet, ponton i dmuchany fotel. Trofea warte były wylanego potu. Na szczęście straż pożarna gasiła… lub raczej chłodziła, zagorzałe boje. Już po wyznaczonych konkurencjach strażacy sprawili frajdę dzieciom i pozwolili się kąpać w strugach wody. Było super! Patrząc na dzieci żałowałam, że mnie już nie wypada biegać na bosaka po trawie. A ochotę na to miałam nie tylko ja.

Nie zawiedli nas też nasi przyjaciele z leszczyńskiej jednostki wojskowej - 3 Dywizjonu Przeciwlotniczego, i ubarwili nam zabawę. Można było zmierzyć się z trenażerem do nauki celowania „Cyklop”. Można było też przywdziać ekwipunek żołnierza. Uznałam, że w hełmie nie jest mi do twarzy.

Również policjanci odwiedzili nasze boisko. Na szczęście nie służbowo. Wszyscy chętni mogli posiedzieć w radiowozie… choć niewielu się odważyło, i porozmawiać o pracy policjanta.

Dzieci mogły podziwiać sprawność tworzenia balonikowych zwierzaczków i biegać z nimi pośród mydlanych baniek.

Był kiermasz rękodzieła i kawiarenka z pysznościami. Kiedy kończyła się zabawa, nikomu nie śpieszyło się do domu. To było naprawdę gorące popołudnie, nawet nadciągająca burzowa chmura obeszła nas bokiem i nie ostudziła zabawy.

Dziękujemy rodzicom, nauczycielom, strażakom, żołnierzom, policjantom, i wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji tej wspaniałej zabawy. Już cieszymy się na następną… a będzie równie udana. Obiecujemy!

Ewa Rosolska

 

Copyright © 2020 SP LIPNO Rights Reserved.