OGÓLNOPOLSKA AKCJA MASOWEGO CZYTANIA „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Książka - to mistrz, co darmo nauki udziela,

kto ją lubi - doradcę ma i przyjaciela,

który z nim smutki dzieli, pomaga radości,

chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości

10 czerwca 2016r Szkoła Podstawowa w Lipnie przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji promującej czytanie JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM! W akcji wzięło udział 212 osób. Wśród nich znaleźli się rodzice, pracownicy naszej szkoły, pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej, nauczyciele oraz uczniowie. O godz. 10.00 zebraliśmy się wszyscy na boisku szkolnym, gdzie utworzyliśmy ogromny łańcuch książkowy. Osoby połączone były trzymanymi w rękach, przyniesionymi lub wypożyczonymi, ulubionymi książkami. Zwieńczeniem akcji było wspólne zdjęcie, które wykonał z dachu naszej szkoły nasz pan woźny. A propos woźnego, nasza pani woźna zaskoczyła wszystkich, przynosząc książkę, pt."Ja, pani woźna" Ewy Ostrowskiej.                                                             

Wcześniej każda klasa przygotował plakat promujący czytanie, zawisły one na płocie i zachęcały przechodniów do czytania.

Za liczny udział wszystkim bardzo dziękujemy:

Dorota Grochowa

Olga Jankowska

 

Copyright © 2020 SP LIPNO Rights Reserved.