KONKURS PLASTYCZNY „WOJSKO POLSKIE DAWNIEJ I DZIŚ CZYLI… DEFILADA, TO NIE TAKA PROSTA SPRAWA

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

6 i 7 października 2016 r. 4.ZIELONOGÓRSKI PUŁK PRZECIWLOTNICZY po części stacjonujący w Lesznie, obchodził swoje pułkowe święto. Jak my, społeczność Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Lipnie, która współpracuje z pułkiem, nie mielibyśmy włączyć się w świętowanie?

Koniecznie chcieliśmy coś zrobić. Tylko… co? Udział w defiladzie mógłby się zakończyć niezłym cyrkiem, bo dziecięce dusze maszerują podług własnego rytmu… często dobywającego się ze smartfona, wprost do ucha. I spróbuj tu się przebić z… raz, dwa, lewa! Nie ma szans! Jedynym rozsądnym wyjściem był mniej inwazyjny udział w obchodach. I udało się!

Ogłosiliśmy konkurs plastyczny pt. „Wojsko polskie dawniej i dziś”. Zasypały nas prace… komisja ledwie się spod nich wydrapała. I wybierz tu trzy. Oj, było ciężko!

Najpierw było wstępne rozpoznanie. Co ciekawsze prace znalazły się na podłodze… i to nie dlatego, że były do bani. Wręcz przeciwnie… były świetne, ale nie mieściły się na stole.

Potem zażarta kłótnia komisji… i wreszcie wybraliśmy trzy prace. Taki był zamysł. Tylko trzy! Jednak prace były tak ładne, że pokusiliśmy się jeszcze o wyróżnienia. A co! Niech wojsko wie, jak dzieci pięknie rysują swoich obrońców.

Prace znalazły się na wystawie i uświetniły koncert Poznańskiej Orkiestry Wojskowej Wojsk Lotniczych w PWSZ w Lesznie, a autorki zostali nagrodzone przez Dowódcę 4. Zpplot płk Mirosława Szweda. O tym jednak poinformujemy w następnym artykule, bo jest się czym pochwalić.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów… nie tylko z autorów wybranych prac, ale ze wszystkich, którzy wzięli udział w konkursie. Dziękujemy Wam!

Ewa Rosolska

wojskokonkurs 800x533

Copyright © 2020 SP LIPNO Rights Reserved.