SPOTKANIE Z MYŚLIWYM W KLASACH DRUGICH

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

W poniedziałek 17 października 2016r. odbyło się spotkanie uczniów klas drugich ze Szkoły Podstawowej w Lipnie z myśliwym, Panem Piotrem Kołodziejczykiem.

Pan Piotr bardzo ciekawie i barwnie opowiadał dzieciom o bezkrwawych łowach w obiektywie w lesie, o zwyczajach i życiu zwierząt. Poruszył tematy związane z łowiectwem i zadaniami kół łowieckich. Chociaż tak naprawdę łowiectwo jest pasją, chęcią częstego obcowania z naturą, bycie myśliwym nie polega tylko na strzelaniu. To obowiązek, praca i starania wielu ludzi związane m.in. z utrzymanie równowagi populacji zwierząt, ochroną zwierząt łownych i ich środowisk bytowania, dokarmiania zwierząt, budowania paśników, walką z kłusownictwem.

Pan Kołodziejczyk opowiadał dzieciom także o swoich doświadczeniach z myślistwem oraz o różnych gatunkach zwierząt, jakie można spotkać w naszych okolicznych lasach. Pogadanka urozmaicona była pokazem ilustracji i eksponatami wypchanych zwierząt oraz porożami i czaszkami.

Spotkaniu towarzyszyła miła atmosfera. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali prelekcji myśliwego. Na zakończenie mieli okazję do zadawania pytań, które były interesujące, a często wręcz dociekliwe.

Było to bardzo ciekawe, wzbogacające naszą wiedzę i pouczające spotkanie.

Dziękujemy Państwu Agnieszce i Piotrowi Kołodziejczykom za współpracę i poświęcony czas.

Izabela Kaczmarek i Alina Linke

Copyright © 2020 SP LIPNO Rights Reserved.