TAJEMNICA STAREGO WITRAŻA… czyli spotkanie z Ewą Rosolską

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

W środę 26 października 2016r. uczniowie klas 4-6 mieli niebywałą okazję spotkać się z fantastyczną autorką powieści młodzieżowej - panią Ewą Rosolską (znaną bliżej jako pani dyrektor naszej szkoły).

Jak mówi sama autorka, Tajemnica starego witraża miała być krótkim opowiadaniem przygotowanym na wieczorek czytelniczy w szkole. W tajemniczy świat fantazji przedstawiony na kartach powieści, wkroczyła, gdy podczas pobytu w pewnym pięknym, pełnym antyków domu, nocą wystraszyła ją stara szafa. Opowiadanie rozrosło się do kilku sporych tomów. Do tej pory czytelnicy mogli przeczytać dwie części Tajemnicy starego witraża : Trzy krople życia i Księga życzeń. Wielu z niecierpliwością czeka na kolejne części i, jak zapewnia pani Ewa, doczeka się, gdyż w grudniu ukazać ma się trzecia część!

Cieszymy się niezmiernie, że udało nam się namówić panią Ewę na spotkanie z nami, tym bardziej, że uczennice naszej szkoły, Helena Wojciechowska i Klaudia Tyrpin były pierwszymi recenzentkami książek pani Rosolskiej, a to zobowiązuje. Spotkanie przebiegało w przemiłej atmosferze, uczniowie dowiedzieli się, że pisanie jest ogromną pasją pani dyrektor, o czym świadczy to, że… śpi z dyktafonem, po to, aby nagrać piętrzące się, przychodzące wraz z porankiem niesamowite pomysły, kto wie? Może na kolejne części Tajemnicy starego witraża?

Dziękujemy Pani Ewie za to pełne niesamowitych przeżyć spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne!

Dorota Grochowa

 

Copyright © 2020 SP LIPNO Rights Reserved.