Internetowy teatr dla szkół „Chodź na słówko” z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Kim się staną błędnie wypowiedziane słowa? Sprawdźcie, w co się zamienią już 21 listopada!

obraz

fot. Dominika Pałęcka/Zakład kreatywny

Bohaterami przedstawienia są słowa, które zostały błędnie wypowiedziane i nie wiedzą kim tak naprawdę są. Wspólnie zastanawiają się jaka ma być ich właściwa osobowość. Kula pragnie za wszelką cenę stać się kurą, a Toperz może powinien zostać nietoperzem? Prowadzą bardzo zabawne rozmowy, a ich pomysły, kto mógłby pomóc w rozwikłaniu tych rozterek, przywołują na scenę kolejne ciekawe postaci.
Seria niespodziewanych, ale i komicznych spotkań wiedzie ku zaskakującemu rozwiązaniu.

Przedstawienie przeznaczone jest dla widzów od 7 lat, lecz jego humor i przesłanie trafi również do starszej widowni. Dlatego zapraszamy zarówno uczniów młodszych, jak i uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych!

Transmisja: 21 listopada o godz. 12.00.

Zjawiskowe postaci wykreowali aktorzy Teatru Nowego: Anna Mierzwa, Radosław Elis i Michał Kocurek.

Chodź na słówko otrzymało ATEST ASSITEJu - Świadectwo Wysokiej Jakości i Poziomu Artystycznego za 2012 rok. Wyróżnienie to przyznawane jest przez Polski Ośrodek Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży, za wysoki poziom artystyczny przedstawień dla dzieci i młodzieży. Jako jedyna propozycja dla dzieci przedstawienia znalazło się w finale 19. Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, a sam tekst zdobył nagrodę. Ponadto Malina Prześluga została nagrodzona za sztukę na poznańskich Kon-tekstach 2013. Dramat typowany był również przez krytyków w rankingu „Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2012/2013” w piśmie Teatr.

Autorka: Malina Prześluga Reżyseria: Jerzy Moszkowicz Scenografia: Jacek Zagajewski
Muzyka: Mariusz Matuszewski Asystentka reżysera: Agata Felikszewska-Igiel Ruch sceniczny: Juliusz Stańda Produkcja spektaklu: Wojciech Nowak OBSADA: Anna Mierzwa, Radosław Elis, Michał Kocurek muzycy: Andrzej Mazurek, Wiesław Prządka, Dariusz Rybacki, Maciej Słomian lalkę Kury wykonał: Grzegorz Fijałkowski kostiumy uszyły: Beata Nowacka, Katarzyna Ratič konstrukcje: Andrzej Tritt

Wszystkich, którzy chcieliby obejrzeć spektakl proszę o zgłaszanie się w bibliotece szkolnej do 18 listopada 2016 r.

Dorota Grochowa

Copyright © 2020 SP LIPNO Rights Reserved.