SZKOLNY KONKURS PIOSENKI ŚWIĄTECZNO - ZIMOWEJ, czyli śpiewać każdy może…

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Dnia 9 grudnia 2016r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Świąteczno - Zimowej. Przed jury w składzie: pani Marta Matyla, pani Kinga Stachowiak i pani Izabela Kaczmarek oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Maciej Stachowiak i Helena Wojciechowska, zaprezentowało się 32 uczestników. Konkurs jest odpowiedzią na zwiększone zainteresowanie konkursami muzycznymi dzieci i młodzieży naszej szkoły. W rejonie większość konkursów wokalnych odbywa się w sezonie wiosennym oraz letnim, dlatego tematyka zimowa i świąteczna doskonale uzupełnia propozycję dla uczniów. Celem konkursu oprócz prezentacji dorobku artystycznego, była wymiana pomysłów oraz kultywowanie tradycji związanej ze świętami Bożego Narodzenia.

W konkursie brali udział soliści oraz zespoły z klas I-VI. Jury konkursu postanowiło nagrodzić następujących uczniów:

W kategorii soliści:

I miejsce – Gabriela Stefaniszyn ( klasa II a )

II miejsce – Oliwia Okoniewska ( klasa III c )

III miejsce – Joanna Sędłak ( klasa III a )

W kategorii zespoły:

I miejsce – Klasa Ia w składzie: Lena Wozignój, Oliwier Ksiąg, Łukasz Łuc, Dawid Łuc, Marta Łatka, Dominik Biedrzyński, Brus Nikodem, Kleiber Stanisław, Kmiecik Mateusz

II miejsce – Zofia Ratajczak i Joanna Kołodziejczyk ( klasa IIb )

III miejsce – Patrycja Kreusschner, Natalia Łatka i Julia Witkiewicz ( klasa IIIc )

Dyplomami i słodkimi upominkami , ufundowanymi przez Radę Rodziców, uczniowie zostali nagrodzeni podczas szkolnych Mikołajek, które odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipnie dnia 10 grudnia 2016r. Tam również laureaci zaprezentowali się przed szerszą publicznością, rodzicami, dziadkami i zaproszonymi gośćmi. Wszyscy otrzymali gromkie brawa. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zapraszamy na kolejne przeglądy talentów muzycznych.

 Kinga Stachowiak, Izabela Kaczmarek, Marta Matyla

Copyright © 2020 SP LIPNO Rights Reserved.