Sienkiewicz w roli głównej….w Szkole Podstawowej w Lipnie

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Wraz z końcem roku nadszedł czas na podsumowania. Zatem chcielibyśmy podsumować rok 2016, który był rokiem Henryka Sienkiewicza.

Przez ostatnie miesiące staraliśmy się przybliżyć naszym uczniom postać polskiego XIX-wiecznego pisarza, który jest nam znany głównie jako autor powieści „W pustyni i w puszczy”.

Jak się jednak dowiedzieli nasi uczniowie, Sienkiewicz to nie tylko Staś i Nel. Swoje działania rozpoczęliśmy od wykonania plakatów przedstawiających życiorys i twórczość Sienkiewicza oraz okleiliśmy szkolny korytarz sienkiewiczowskimi cytatami. Gościliśmy również panią Annę Markiewicz – polonistkę z Gimnazjum w Lipnie, panią Agatę Radzieję – Wojciechowską – przewodniczącą Rady Rodziców oraz pana Tadeusza Hofmańskiego – polonistę i poetę, którzy to czytali naszym uczniom fragmenty „W pustyni i w puszczy”.

Na zajęciach informatycznych wykonano prezentacje multimedialne, stanowiące również przegląd życiorysu i twórczości Sienkiewicza.

Klasy młodsze uczestniczyły w lekcjach bibliotecznych pt. „Dni Afryki” – były kolorowanki, filmy, afrykańskie zwyczaje i zwierzęta,… a także w lekcjach przygotowanych przez uczniów klasy VI b (prezentacja postaci H. Sienkiewicza, czytanie fragmentów znanych utworów, wykonywanie ilustracji).

Mamy nadzieję, że podjęte działania przybliżyły naszym uczniom sylwetkę wielkiego Polaka.

Olga Jankowska, Ewa Jezierska, Iwona Gołąbka, Dorota Grochowa

Copyright © 2020 SP LIPNO Rights Reserved.