Czas na małe Conieco… klasa I wybrała się na urodziny

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

„ I gdy Królik zapytał: – Co wolisz, miód czy marmoladę do chleba? – Puchatek był tak wzruszony,

że powiedział: – Jedno i drugie. – I zaraz potem, żeby nie wydać się żarłokiem, dodał:

– Ale po co jeszcze chleb, Króliku? Nie rób sobie za wiele kłopotu.”

W dniach 16 i 19 stycznia 2017r. uczniowie klasy I podczas zajęć świetlicowych spotkali się w bibliotece szkolnej, by świętować urodziny jednego z mieszkańców Stumilowego Lasu. Choć trochę niezdarnego i – jak sobie o sobie mówi – jest misiem o małym rozumku, kochają go miliony dzieci na całym świecie…A o kogo chodzi? Każdy wie, że 18 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka, który skończył 90 lat!

Wszystko zaczęło się od pluszowego misia, Winnie, którego Alan Alexander Milne podarował swojemu synkowi, Krzysiowi. Przygody, które następnie opisał autor w dwóch książeczkach („Kubuś Puchatek” i „Chatka Puchatka”), przydarzyły się właśnie temu chłopcu i jego ukochanemu Kubusiowi (a także pozostałym pluszakom: Prosiaczkowi, Tygryskowi, Maleństwu, Królikowi, Sowie Przemądrzałej i Mamie Kangurzycy).

Pierwszoklasiści również świętowali z tej okazji i zapoznali się z Puchatkiem i jego przyjaciółmi. Wysłuchali I rozdziału, w którym poznajemy się z Kubusiem Puchatkiem i z pszczołami, i tu zaczyna się opowiadanie oraz obejrzeli bajkę pt. Co ma się znaleźć, nie zginie. Ponieważ Kubuś Puchatek jest wielkim amatorem miodu nie mogło się obyć bez słodkiej niespodzianki – biszkoptów, którem kryły w sobie kubusiowy przysmak.

                                                                  Dorota Grochowa, Olga Jankowska

 

Copyright © 2020 SP LIPNO Rights Reserved.