DZIEŃ ZDROWIA

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

7  kwietnia obchodziliśmy w szkole Dzień Zdrowia. Przebiegał on pod hasłem "Przerwa na zdrowie" i był poprzedzony audycją radiową, w której  członkowie kółka przyrodniczego i redaktorzy szkolnego radia przypomnieli wszystkim, jak należy dbać o swoje zdrowie.  Źródłem informacji o zachowaniu zdrowia  była też gazetka tematyczna na korytarzu szkolnym oraz wystawka książek. Tego dnia długa przerwa miała taneczny charakter. Wszyscy chętni uczniowie, od pierwszaków po szóstoklasistów spędzili ją aktywnie przy muzyce, pod okiem pani Kingi Stachowiak i dziewcząt z klasy VI a. Odbyła się również wystawka owocowo-warzywnych "ludzików", przygotowanych na szkolny konkurs przez uczniów klas I-IV. W konkursie wzięło udział 54 dzieci.  Liczba uczestników była zaskakująca, a efekt ich pracy po prostu niezwykły. Zarówno pomysłowość, jak i estetyka wykonania budziły zachwyt wszystkich oglądających - nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i rodziców. Komisja konkursowa miała niezwykle trudne zadanie, dlatego nie dziwi fakt, ze wyróżniono aż 12 prac.

Oto lista nagrodzonych:

I miejsce  - Wiktoria Szpruta, Emilia Pelec, Oliwier Kruczek,     

II miejsce  - Marcelina Kubiak, Oliwia Dworczak, Patrycja Sołtysiak,

III miejsce - Marcin Rychlik, Wojciech Skrzypczak, Filip Ziemek .        

Wyróżnienie otrzymali: Anna Kamieniarz, Oliwia Stachowiak,  Maksymilian Rudkowski. 

W konkursie dla klas V-VI na jak najdłuższą krzyżówkę o tematyce zdrowotnej I miejsce zdobyła Helena Wojciechowska, której krzyżówka liczyła 59 haseł,  II miejsce przypadło Maciejowi Stachowiakowi, który ułożył krzyżówkę składającą się z 23 haseł. 

Dziękuję wszystkim uczestnikom konkursów, a wyróżnionym serdecznie gratuluję. Nagrody zostaną wręczone na najbliższym apelu szkolnym.

Bardzo dziękuję członkom komisji, paniom Aldonie Ginter, Grażynie Dosz, Grażynie Koszyczarek  i Małgorzacie Rzeźnik oraz panu Przemysławowi  Marcinkowi.

Dziękuję paniom Kindze Stachowiak, Dorocie Grochowej i Iwonie Gołąbce za okazaną pomoc oraz wszystkim wychowawcom i rodzicom uczniów za zaangażowanie.

                                                                                                                                                                                                                                                   Organizatorka: Małgorzata Węglarska

Copyright © 2020 SP LIPNO Rights Reserved.