Bardzo się cieszę z sukcesów czytelniczych naszych dzieci, zwłaszcza, że ostatnio biblioteka szkolna nie zapewniała im wielu nowości. Ale z tym już koniec! Mało, że pisząc, sama dorzuciłam im kilka książek do przeczytania, to jeszcze zbierając wszystkie działania szkoły i swoje, oraz plany związane z propagowaniem czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, udało mi się pozyskać sporą kwotę na zakup nowości wydawniczych. Szkoła Podstawowa w Lipnie przystąpiła do rządowego projektu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa i tym sposobem szkolna biblioteka wzbogaci się o księgozbiór wartości 15 tysięcy złotych.

To ogromna radość… ale i niemałe wyzwanie. By poznać marzenia czytelnicze uczniów i zakupić książki, które spełnią ich oczekiwania, postanowiłam poprosić uczniów o pomoc.

Drodzy szkolni czytelnicy! Zgłaszajcie swoje typy książkowe do nauczycieli języka polskiego, wychowawców i do biblioteki szkolnej. Postaramy się spełnić Wasze oczekiwania i zakupić książki, o jakich marzycie. Będziecie je mogli czytać już wkrótce. Udostępnimy je Wam nawet w wakacje, bo książka jest najlepszym przyjacielem człowieka, a wakacje bez przyjaciela… są do kitu!

Ewa Rosolska

ewka 800x533