PROGRAM „BYĆ JAK IGNACY” W NASZEJ SZKOLE

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Z inicjatywy pani Natalii Ornoch, wychowawczyni klasy III A, uczniowie naszej szkoły z klasy I B, II B i III A oraz panie Izabela Kaczmarek i Katarzyna Frach, przystąpili do III edycji programu edukacyjnego „BYĆ JAK IGNACY”. Celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja wiedzy na temat polskiej myśli naukowej oraz promowanie działań edukacyjnych opartych na doświadczaniu. Organizatorem i pomysłodawcą akcji jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Program został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

W tegorocznej edycji programu uczniów zapraszamy w niezwykłą podróż z wybitnymi, polskimi naukowcami. Pierwszym z nich jest Jan Szczepanik - wynalazca nazywany „polskim Edisonem”, autor kilkuset patentów i ponad 50 wynalazków, z którym zapoznała się klasa III A. Drugi to Kazimierz Funk – wybitny badacz i twórca nauki o witaminach. O nim wielu informacji dowiedziała się klasa I B.

W ten sposób zaspakajamy nie tylko dziecięcą pasję wiedzy, ale też kształtujemy u najmłodszych postawę patriotyczną. Zwycięska szkoła otrzyma tytuł „Naukowej Szkoły Ignacego” oraz atrakcyjne nagrody.

Zachęcamy również rodziców do odwiedzania strony www.bycjakignacy.pl

KOORDYNATOR SZKOLNY: Natalia Ornoch

ignas

Copyright © 2021 SP LIPNO Rights Reserved.