DZIEŃ PUSTEJ KLASY

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

14 czerwca uczniowie klasy IB, IIB i IIIA wzięli udział w Dniu Pustej Klasy. Ten dzień jest wyjątkowym, międzynarodowym świętem edukacji na świeżym powietrzu.

Nazwa święta, zainaugurowanego w 2012 roku przez grupę londyńskich nauczycieli, doskonale oddaje jego jasny i klarowny cel: sprawić, aby klasy były puste. Zachęcić nauczycieli, by tego dnia choć jedną lekcję spędzili ze swoimi uczniami poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, aby promować edukację terenową – prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającą formę edukacji na świecie.

Dzień Pustej Klasy jest okazją do przełamania tych barier. W terenie każdy uczeń i uczennica może wyjść ze swojej ciasnej szufladki, a nauczyciel dostaje wyjątkową szansę spojrzenia na swoich uczniów świeżym okiem.

Wykorzystałyśmy tę okazję! Dałyśmy dzieciom pole do popisu, niech nas zaskoczą. Komunikowałyśmy się z nimi inaczej niż w szkole – zamiast edukować – po prostu rozmawiałyśmy o tym co ich interesuje, co jest aktualne, o czym czytają w Internecie, albo po prostu dałyśmy swobodę biegania i wszyscy mieliśmy tego dnia dobrą zabawę.

I.Kaczmarek, K.Frach, N.Ornoch

bezklasy2019

Copyright © 2021 SP LIPNO Rights Reserved.