WITAJ SZKOŁO! Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Jak to zwykle bywa, tegoroczne wakacje znów okazały się za krótkie. I choć dziwnym trafem, pędzący niczym ekspres, czas lata i błogiego lenistwa zwolnił, ustępując ponownie miejsca rytmowi szkolnemu, na korytarzach Szkoły Podstawowej w Lipnie nie brakło wesołego harmidru i podekscytowanych uśmiechów. Wypoczęci, rozszczebiotani uczniowie zebrali się na dziedzińcu przed szkołą.

Gwar momentalnie ucichł, kiedy 2 września, o godzinie 9:00 rozpoczęła się uroczystość inaugurująca nowy rok szkolny 2019/2020.

Nowy rok szkolny, to nowe nadzieje, nowy rozsądek, edukacyjne i wychowawcze plany i oczekiwania. Możemy mnożyć to, co jest nowe przed nami. Jednak data 1 września nie zawsze jest związana z nadzieją na lepsze… Pamiętamy, że 80 lat temu cywilizowany świat nie zdał egzaminu z wolności i miłości. Rozpętał okrutną wojnę, która pochłonęła ogromną liczbę ludzkich istnień. Nie chcemy, aby taki scenariusz kiedykolwiek w historii się powtórzył. Być może nie wszyscy zdają sobie sprawę, że w znacznej mierze zależy to od nas i od tego, co uczynimy tutaj i teraz. O tych tragicznych wydarzeniach przypomnieli wszystkim uczniowie starszych klas.

Następnie zabrała głos Pani dyrektor Aldona Ginter, która serdecznie przywitała uczniów i życzyła im mnóstwa sukcesów oraz wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.

Na apelu nie zabrakło onieśmielonych pierwszoklasistów i jeszcze bardziej zdenerwowanych i zestresowanych rodziców, ale po ciepłym powitaniu ze strony pani dyrektor, twarze młodych uczniów wyraźnie się odprężyły. Uczniowie z ciekawością przysłuchiwali się kierowanym do nich słowom i po raz pierwszy spotkali się ze swoimi wychowawczyniami.

Po krótkim apelu wszyscy uczniowie udali się do klas, aby odebrać nowe plany lekcji i porozmawiać z wychowawcami, by parę chwil później wybiec ze szkoły i cieszyć się ostatnim dniem bez dźwięku lekcyjnego dzwonka.

Z okazji pierwszego dzwonka wszystkim naszym uczniom, i tym starszym, i tym najmłodszym, życzymy oczywiście jak najlepszych ocen w nowym roku szkolnym, ale przede wszystkim radości z nauki i odkrywania swoich pasji oraz talentów.

witajszkolo2019

Copyright © 2021 SP LIPNO Rights Reserved.