KMO w październiku

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

To znowu my klubowicze KMO. Cóż ciekawego działo się u nas w październiku, oto krótka relacja…

„Przez zagrody i podwórka biegnie sobie prąd z ogórka”

Czy to możliwe, żeby dioda zapaliła się bez źródła prądu? Na KMO przekonaliśmy się, że tak. Przy użyciu ocynkowanych gwoździ, przewodów miedzianych i co najciekawsze… warzyw i owoców, zbudowaliśmy obwód, dzięki któremu dioda się zapaliła. A to wszystko bez baterii i podłączania do gniazdka. A czy prąd był w połączonych owocach i warzywach sprawdził uczeń klasy IIIB - Franek Danek, którego tata wyposażył w woltomierz.

Slime ….czyli „glutek”

Dzieci na całym świecie zwariowały na punkcie slime'ów, czyli kolorowych glutów. Zabawa glutkami pobudza kreatywność i rozwija wyobraźnię, jednak przede wszystkim to świetna frajda. Zamiast kupować glutka, można go zrobić w domu ze składników, które większość z nas ma pod ręką. Przedstawiamy nasz sprawdzony przepis na slime'y. A może wykonasz go sam w domu!

Weź 3 łyżki stołowe bezbarwnego kleju, 3 łyżki wody, łyżkę żelu do prania, kilka kropli barwnika spożywczego i jak chcesz posyp brokatem. Wszystkie składniki mieszamy w miseczce lub kubku. Gdy dobrze się połączą, powstałą masę bierzemy do rąk i ugniatamy do uzyskania gluta. Tak przygotowany slime przechowujemy w szczelnie zamkniętym pudełku i zabawa murowana. Trzeba dodać, że zajęcia poprowadziła, bardzo profesjonalnie, uczennica klas IIIB – Zuzia Jóskowiak.

Członkowie KMO

z opiekunkami:

K.Frach i I.Kaczmarek

kmox2019

Copyright © 2021 SP LIPNO Rights Reserved.