NAUCZYCIEL UCZY SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Bardzo cenne jest dla nauczycieli uczestnictwo w warsztatach. Jest to znakomita okazja do doskonalenia swoich umiejętności, czerpania nowych inspiracji do swojej pracy, zapoznawania się z nowymi metodami i technikami uczenia jak również możliwość spotkania z innymi nauczycielami i wymiany doświadczeń.

Dlatego nauczyciele Szkoły Podstawowej w Lipnie bardzo często korzystają z różnorodnych warsztatów. Pani Katarzyna Frach, Izabela Kaczmarek i Kinga Stachowiak, przez dwa dni, 7 - 8 kwietnia 2017r., uczestniczyły w warsztatach „Taneczne spotkania z KLANZĄ” i „Legendy i nie tylko – wybrane elementy systemu edukacji przez ruch w pracy z dzieckiem” prowadzonych przez Centrum Szkolenia „Klanza” z Wrocławia. Jest to Stowarzyszenie, która skupia wokół siebie nauczycieli i animatorów aktywnych i twórczych.

Temat spotkania dotyczył metod pracy z tekstem literackim w zakresie edukacji wczesnoszkolnej. Po zapoznaniu się z uczestniczkami warsztatów, prowadząca nawiązała do najczęstszych problemów z jakimi spotykają się nauczyciele podczas pracy z tekstem literackim, opowiedziała o swoich metodach radzenia z trudnościami, prezentując swoje pomysły. Najciekawszym punktem każdych warsztatów są ćwiczenia praktyczne. Dlatego w kolejnej części spotkania uczestniczki wcieliły się w rolę uczniów, tworząc karty pracy. Nauczycielki, pracując z tekstem, rozwiązywały różne ciekawe zadania: słuchały, śpiewały i uczyły się kroków tanecznych do zabaw integrujących zespoły klasowe i nie tylko. Wszystkie zaprezentowane pomysły wymagały od uczestników aktywnego udziału, samodzielnej pracy, a nawet niekiedy pracy badawczej. Pomysły i wskazówki metodyczne były dla uczestniczek warsztatów interesujące i przydatne w codziennej pracy.

K.Frach, I.Kaczmarek, K.Stachowiak

klanza

Copyright © 2021 SP LIPNO Rights Reserved.