WIWAT MAJ ...

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

W czwartek 27 kwietnia 2017r. obchodziliśmy w naszej szkole trzy majowe święta. Obchody miały zupełnie inny charakter niż w poprzednich latach.

Po przedstawieniu przez nasze uczennice krótkiego rysu historycznego, tychże świąt zaczęły się inne działania. W pierwszej kolejności obejrzeliśmy film animowany o jednym z naszych symboli narodowych – godle naszego kraju Orle Białym. Następnie zaczęła się wspólna praca – każda klasa musiała wykonać godło w dość nietypowy sposób. Cała sylwetka Orła musiała być zrobiona z konturów rąk wyciętych z białego papieru, które przylepiano na czerwonym tle, oczywiście ze złotą koroną, dziobem i szponami. Każde wykonanie było ciekawe, a praca przy nim dawała wszystkim satysfakcję.

Po rozwieszeniu wykonanych prac zaczęła się następna część apelu. Obejrzeliśmy drugą część filmu animowanego – tym razem o fladze Polski. Dowiedzieliśmy się kilku informacji o naszym hymnie narodowym. Po projekcji filmu zaczęła się druga część działań. Wszyscy wykonywaliśmy flagi naszego państwa różnymi technikami. Niektórzy uczniowie zafascynowani pracą wykonali nawet po 2 lub 3 flagi wykorzystując do tego różnorodne materiały.

Na koniec apelu cała szkoła zaśpiewała piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Tym akcentem zakończyliśmy obchody świąt majowych.        

                                                   J. Kaftan

apel3maja2017

Copyright © 2021 SP LIPNO Rights Reserved.