NIESAMOWITA PODRÓŻ W CZASIE I PRZESTRZENI – JURAPARK KRASIEJÓW

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Dnia 21 czerwca 2017 r. uczniowie klas drugich i trzecich Szkoły Podstawowej w  Lipnie wyruszyli na wycieczkę do JuraParku w Krasiejowie. Po udanej podróży, w dobrych humorach i przy ładnej  pogodzie uczniowie rozpoczęli swoją przygodę w świecie dinozaurów.
Przekraczając próg Parku Nauki i Ewolucji Człowieka zdecydowaliśmy się na  uczestniczenie w niezwykłym zdarzeniu. Wplątaliśmy się  w zawiłe losy Świata. Staliśmy się świadkami fascynujących przemian i dołączyliśmy do wybranego grona podróżników w czasie – temponautów! A Wasza przygoda zaczęła się 66 milionów lat temu, kiedy życie na Ziemi niemalże zostało zgładzone. Niemalże… bo przecież trwa nadal.
Pierwsze co nas zaintrygowało to futurystyczny wygląd budynku. Gdy tam weszliśmy wszystko stało się jasne – to przecież hangar doków kosmicznych, skąd regularnie  odchodziły statki transportujące nas na orbitę wokółziemską. Zdradzimy Wam pewną tajemnicę; dzięki nowej tajemnej technologii przenieśliśmy się nie tylko w przestrzeni, ale także i w czasie. Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich atrakcji wyposażono nas w specjalny sprzęt. Wszyscy temponauci otrzymali indywidualnego wirtualnego przewodnika.
A później przy wejściu do JuraParku powitał nas wielki dinozaur. Zwiedzanie krainy rozpoczęliśmy od przygody w „Tunelu Czasu”, gdzie na pokładzie „Kapsuły Czasu”, w ciągu 8 minut mogliśmy zobaczyć jak powstał świat. Na naszych oczach narodziła się Ziemia, powstała atmosfera i pierwsze formy życia. Przez teren wyrobiska przewodnik przeprowadził nas ścieżką dydaktyczną i opowiadała o pracy paleontologów, skamieniołościach i miejscach wydobycia szczątków dinozaurów. Wzdłuż ścieżki rozmieszczone były rekonstrukcje mezozoicznych gadów i płazów. Można było dowiedzieć się jak one się nazywały, jak żyły i czym się odżywiały. Z zafascynowaniem przyglądaliśmy się ich rozmiarom. Odwiedziliśmy także Pawilon Paleontologiczny – jedyne muzeum na świecie, które stoi nad czynnym stanowiskiem paleontologicznym. Przez szklaną podłogę podziwialiśmy skamieniałości triasowych gadów i płazów. Wiele emocji i wrażeń wzbudziły jednak jedno miejsca w JuraParku: Oceanarium, gdzie mogliśmy zobaczyć morskie stwory sprzed milionów lat.
Kolejną atrakcją dla nas wszystkich był plac zabaw, gdzie szaleliśmy na ściankach wspinaczkowych, huśtawkach, zjeżdżalniach i trampolinie. Park jest miejscem, gdzie można atrakcyjnie spędzić wiele godzin i gdzie czas mija bardzo szybko. Dlatego całkiem niepostrzeżenie nadszedł czas powrotu. Wszyscy radośni, uśmiechnięci i pełni wrażeń opuściliśmy to niezwykłe miejsce - oczywiście każdy z jakąś pamiątką. I cali i szczęśliwi wróciliśmy do domu.


Uczniowie i uczennice klas II i III z wychowawcami
I.Kaczmarek, K.Frach, S.Wagner
A.Linke, J.Kaftan, ks.Z.Dobroń

jurapark

Copyright © 2021 SP LIPNO Rights Reserved.