ĆWICZENIE CZYNI MISTRZA

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

O tym, że dzieci w naszej szkole mają rozległe zainteresowania, nie musimy nikogo przekonywać. Dlatego, kiedy wznowiliśmy informację o konkursie fotograficznym pt. „Magiczne miejsca tuż pod nosem”, okazało się, że mamy także dużą grupę miłośników fotografii. Pasja to jedno, a profesjonalizm to drugie. Postanowiliśmy zatem zgłębić trochę tajniki fotografii, a jak już się uczyć, to od najlepszych.

W minioną środę grupa 20 uczniów uczestniczyła w zajęciach fotograficznych, które przeprowadził specjalnie dla nas pan Dawid Mazur. W trakcie tych zajęć dowiedzieliśmy się przede wszystkim, że to nie aparat robi zdjęcie, lecz robimy je my.

Pan Dawid Mazur przekazał nam wiele cennych informacji z zakresu swojego fachu, np. jak uchwycić ruch na zdjęciu, w jaki sposób wykonać nieporuszone zdjęcie, kiedy – o jakiej porze dnia i przy jakiej aurze najlepiej wykonywać zdjęcia, co to jest czas naświetlania. Ale przede wszystkim uwrażliwił nas na dbanie o czystość obiektywu i sposób kadrowania. Oczywiście teoria teorią, ale było i praktyczne działanie z użyciem własnych aparatów fotograficznych.

Dziękujemy panu Dawidowi za poświęcony czas i cenne wskazówki.

A zatem, aparaty w dłonie i do dzieła!!! Czekamy na Wasze fotografie miejsc w najbliższym otoczeniu, w których widzicie magię i piękno.

W związku z dużym zainteresowaniem zajęciami fotograficznymi wszystkich chętnych informujemy, że podobne zajęcia odbędą się już w listopadzie. Zapraszamy!!!

Iwona Gołąbka

fotowar

Copyright © 2021 SP LIPNO Rights Reserved.