ŚNIADANIE DAJE MOC

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

„Śniadanie Daje Moc” stało się coroczną akcją, wpisaną w kalendarz uczniów klas I-III naszej szkoły. Myślę, że jest to korzystne dla naszej placówki edukacyjnej. Wiedza odświeżana na kolejnych poziomach nauki jest przydatna. Dzieci są narażone na pokusy w stylu chipsów, niezdrowej żywności i dlatego jest to potrzebne.

W końcu nadszedł długo oczekiwany dzień – 8 listopada. Dzieci przyniosły do szkoły wszystko to, co jest niezbędne, aby przygotować „zdrowe śniadanie” tzn. świeże warzywa i owoce, masło, sery, ciemne pieczywo, soki, itp. Pamiętając o higienie i bezpieczeństwie, uczniowie każdej klasy, pod kontrolą swoich wychowawców, przygotowali swoje drugie śniadanie. Były to zdrowe, kolorowe i apetyczne kanapki oraz sałatki owocowe. Uczniowie klasy IIIb przygotowali przepyszne owocowo-warzywne „zwierzaki”. Wszyscy uczniowie, dzięki przeprowadzonym warsztatom kulinarnym, mieli możliwość praktycznego zastosowania poznanych zasad zdrowego odżywiania. O godz. 10.40 dzieci przystąpiły do degustacji przygotowanych przez siebie zdrowych śniadań. Zrobione własnoręcznie, smakowały wyjątkowo.

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą pamiętać o tym, że „śniadanie” to najważniejszy posiłek dnia, dzięki któremu mają energię do nauki i zabawy oraz lepiej koncentrują się na lekcjach, a więc „daje moc”.

Podsumowując, był to z pewnością udany dzień promujący zdrowie w naszej szkole.

SMACZNEGO!!!

Wychowawcy klas I-III:

K.Frach, A.Ginter, I.Kaczmarek, A.Linke, M.Matyla

moc8.11

 

Copyright © 2021 SP LIPNO Rights Reserved.