„MOŻEMY CZŁOWIEKA OCENIĆ PO TYM, JAK TRAKTUJE ZWIERZĘTA” - IMMANUEL KANT

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

W połowie listopada zakończyliśmy trwającą ponad miesiąc akcję zbiórki karmy dla bezdomnych zwierząt. Jak co roku społeczność naszej szkoły nie zawiodła, okazując wielką wrażliwość na los czworonogów i wielkie do nich przywiązanie. Tym razem zebraliśmy ponad 100 kg karmy suchej i mokrej, około 40 ręczników i koców oraz kilka legowisk i misek. Zebrane dary zostały rozdzielone pomiędzy Fundację „Zwierzęce SOS” oraz schronisko dla bezdomnych zwierząt w Henrykowie.

15 listopada wszyscy uczniowie, którzy pozytywnie zareagowali na naszą akcję wzięli udział w spotkaniu z wolontariuszką fundacji- panią Anną Janiak oraz jej podopiecznym – kundelkiem Olafem. Pani Anna przygotowała dla dzieci prezentację o rasach psów i kotów, potrzebach tych zwierząt oraz właściwej opiece nad nimi. Opowiedziała też dzieciom o podopiecznych fundacji, porzucanych bądź zaniedbywanych przez właścicieli, pozostawianych bez opieki, jedzenia i picia. Ich los bardzo wzruszył wszystkich uczestników spotkania.

W imieniu wolontariuszy fundacji, pracowników schroniska w Henrykowie oraz własnym serdecznie dziękuję uczniom i ich rodzicom za okazane serce i empatię. Taka postawa jest wzorem dla innych.

Małgorzata Węglarska

henrykowo

Copyright © 2021 SP LIPNO Rights Reserved.