ZACZYTANA SZKOŁA – AKCJA PLASTYCZNA

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Na przełomie miesiąca października i listopada rozpoczęliśmy realizację konkursu, organizowanego przez bibliotekę szkolną, pt: „Zaczytana szkoła”. Konkurs ten potrwa przez cały rok i podzielony jest na kilka kategorii między innymi na część literacką, plastyczną itp. W październiku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji plastycznej, która polegała na realizacji różnych zadań. Podjęli się ich uczniowie klas I – VII (łącznie 254), którzy wykonywali prace plastyczne związane z czytelnictwem:

W wyniku podjętych działań uczniowie wykonali szereg prac, które są prezentowane na forum szkoły w wystawach przygotowanych dla poszczególnych poziomów. Pierwsze prezentacje już pojawiły się na szkolnym korytarzu. A mianowicie jest to wystawa rysunków wykonanych przez pierwszoklasistów. Dzieci kolorowały postacie ulubionych bohaterów bajek, które bardzo dobrze znają i kochają. Ich prace są wykonane niezwykle starannie i rozweselają zakątek szkolnego korytarza.

Kolejna prezentacja pojawiła się w Szkolnej Galerii. Tutaj królują kukiełki wykonane przez uczniów klas czwartych. Wielu z nich, jak przyznają, pracowało nad ich wykonaniem przy pomocy swoich rodziców, a nawet dziadków. Musimy przyznać, że kukiełki są naprawdę piękne i jesteśmy pełni podziwu dla ich wykonawców. Wszyscy pracownicy zachwycają się, teraz, naszą galerią i obecnymi na niej lalkami teatralnymi. A i wielu rodziców, którzy odwiedzają naszą szkołę, nie omieszka zatrzymać się przy tej imponującej wystawie. Uczniowie zrobili kukiełki przeróżnych bohaterów książek. Jest Pinokio, Olaf, Baba Jaga, Mikołajek i wielu innych, ale najliczniejszy jest „gang Czerwonego Kapturka”.

Teraz czekamy na kolejne prace wykonane przez pozostałych uczniów i już zapraszamy wszystkich do oglądania ich prac na wystawach, które wkrótce pojawią się w naszej szkole.

Justyna Sędłak

kukielki

Copyright © 2021 SP LIPNO Rights Reserved.