WIELKANOC W TRADYCJI

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

18 marca w GOK, odbyła się „Wielkanoc w Tradycji”. Jak co roku szkoły, przedszkola oraz koła gospodyń z naszej gminy prezentowały aranżacje świątecznych stołów, na których królowały potrawy wielkanocne w otoczeniu przepięknych dekoracji.

Ocenie jury w tym roku podlegały babki świąteczne, główna nagroda trafiła do szkoły z Wilkowic. Nasz stół wyglądał imponująco, a przygotowanymi potrawami zachwycali się, odwiedzający nasze stoisko, goście. Na naszym, szkolnym stole, nie zabrakło faszerowanych jajek, pasztetów, galaret, tradycyjnej święconki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też słodkie wypieki: sernik, mazurki, kilka rodzajów babek. Kto chciał przenieść choć część smaków do swojego domu, mógł zabrać ze sobą przepis. Dziękujemy za duże zaangażowanie rodziców i nauczycieli w przygotowanie pysznych potraw. Podziękowania składamy: Pani Cugier, Pani Jóskowiak, Pani Kmiecik, Pani Kuberskiej, Pani Rychlik, Pani Piotrowskiej, Pani Gloger, Pani Gorczycy, Pani Gadzikowskiej, Pani Kamieniarz, Pani Kośmider oraz Pani Mikołajczak. . Za zaangażowanie i pomoc dziękujemy również wychowawcom klas w tym Pani Ewie Jezierskiej za paschę i Panu Józefowi Gabrysiowi za mazurki :)

Uczestnicy i goście „Wielkanocy z Tradycją” mogli podziwiać ozdoby na piku i na stół, nagrodzone i wyróżnione prace uczniów, efekt szkolnego konkursu.

Na sali GOK było odświętnie i kolorowo. Było smakowicie, pachniało wielkanocnym śniadaniem również za sprawą stanowiska kucharzy. Na miejscu przygotowywali oni żurek i białą kiełbasę, które można było oczywiście na miejscu skosztować. Zabawę umilał na scenie zespół pieśni i tańca „Żeńcy Wielkopolscy”.

Organizatorzy: J.Cieślak, J.Sędłak, A.Linke

[FOTORELACJA]

wielkanoc2018

Copyright © 2021 SP LIPNO Rights Reserved.