WRESZCIE JEST!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

Dziś powitaliśmy w naszej szkole tak długo wyczekiwaną przez wszystkich wiosnę. Pierwszy Dzień Wiosny od wieków uznawany jest za magiczny i cudowny.
I tak było dziś u nas. Od rana było gwarno i kolorowo. Uczniowie i nawet nauczyciele mieli dziś na sobie coś zielonego. Zwłaszcza, że za zielone akcenty całej klasy można było zostać zwolnionym z odpowiedzi. Od rana „działo się” w klasach młodszych. W klasie I b dzieci oglądały film edukacyjny o oznakach nadchodzącej wiosny, śpiewały piosenki, kleiły motyle, lepiły biedronki, pszczółki i bociany. W III b natomiast rozwiązywano quiz z kolorem zielonym w tle i malowano portrety Pani Wiosny, które zdobią korytarz szkolny. W przerwach słuchaliśmy audycji radiowej o wiośnie w wykonaniu uczniów klasy V a. W pierwszy dzień wiosny zwyczajem jest pójście na spacer na łono natury: na podwórko, łąkę czy do lasu. Był i spacer, by zaobserwować piękno natury budzącej się do życia. Wypatrywaliśmy pierwszych kwiatów, pączków na drzewach i rozglądaliśmy się za  bocianami. Okrzykami odganialiśmy zimę i wreszcie na szkolnym boisku spaliliśmy Marzannę - symbol zimy, którą przygotowały uczennice z klasy III b - Marysia, Martyna i Natalia.
Zima więc ustąpiła  miejsca budzącej świat do życia wiośnie. Niesie to ze sobą nowe nadzieje – na rozwój, szczęście i powodzenie.


K.Frach

wiosna2018

Copyright © 2021 SP LIPNO Rights Reserved.