Wielkopolska i KMO

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

18 września 2018 r. w murach Wydziału Pedagogiczno - Artystycznego UAM w Kaliszu licznie zgromadzeni dyrektorzy i nauczyciele szkół z terenu Południowej Wielkopolski wraz z zaproszonymi gośćmi wzięli udział w konferencji edukacyjno - naukowej pt. „Uczenie przez konstruowanie – szansą dla młodych talentów”. Wydarzenie zorganizowało Centrum Nauki Kopernik z Warszawy wraz z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu.

Konferencję objął honorowym patronatem Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, a uroczystego otwarcia konferencji dokonała Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, która zwróciła szczególną uwagę na rolę idei konstruowania w obecnej rzeczywistości.

Centrum Nauki Kopernik od dawna propaguje ideę uczenia się przez doświadczanie i wspiera edukatorów w ich pracy. Projekty takie jak Modułowe Pracownie Przyrodnicze, Konstruktorzy Marzeń czy program Klub Młodego Odkrywcy to tylko wybrane obszary, które zostały zaprezentowane uczestnikom konferencji. W organizację wydarzenia zaangażowała się także firma Pratt&Whitney w Kaliszu. W czasie czterech seminariów tematycznych uczestnicy mogli samodzielnie eksperymentować. /tekst: kmo.org.pl/

W eksperymentowaniu pomagali trenerzy z CNK z Warszawy oraz nauczycielki z Zespołu Szkół w Lipnie pani Izabela Kaczmarek i Katarzyna Frach, które prowadzą od trzech lat Klub Młodego Odkrywcy dla uczniów z edukacji wczesnoszkolnej. Uczestnicy super bawili się przy wykonywaniu różnych doświadczeń. Warsztaty, które przeprowadziły bardzo spodobały się uczestnikom i pomogły w decyzji założenia klubów w innych szkołach.

Izabela Kaczmarek, Katarzyna Frach

konferencja

Copyright © 2021 SP LIPNO Rights Reserved.