NAUKOBUS W LESZNIE

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lipnie. Dziękujemy za odwiedzenie naszej witryny :-)

Szkoła Podstawowa w Lipnie

im. WOJSKA POLSKIEGO - ul.Powstańców Wlkp. 68, 64-111 Lipno, tel. 65 534 02 59, sp_lipno@o2.pl

       Już na początku roku szkolnego uczniowie naszej szkoły, którzy uczestniczą w projekcie przyrodniczym, wykazali pęd ku wiedzy. 20 września 35 uczniów wzięło udział w  Dniu Młodego Odkrywcy w Szkole Podstawowej nr 1 w Lesznie. Najpierw przez godzinę eksperymentowali  z wykorzystaniem eksponatów Naukobusu Centrum Nauki Kopernik.
Badali szybkość spadania piórka i gumki w próżni, poznawali organy  człowieka i próbowali umiejscowić je w jego wnętrzu, następnie poznawali w praktyce twierdzenie Pitagorasa i doświadczali na własnych osobach prawo zachowania pędu oraz zjawiska elektrostatyczne.

      W czasie kolejnej godziny dzieci uczestniczyły w pokazach fizycznych i chemicznych, zajęciach muzycznych oraz pokazach robotów. W każdej z sal szkoły działo się coś ciekawego, niestety nie wszystko udało się nam obejrzeć. Do Lipna wróciliśmy zmęczeni, ale z przekonaniem, że chcielibyśmy taki dzień zorganizować w naszej szkole.

                                                         Małgorzata Węglarska, Maria Matukiewicz, Jacek Kaftan

 

lesznosp1

Copyright © 2021 SP LIPNO Rights Reserved.